29.11.14, 12:07Słowacy zdecydują w referendum, czym jest małżeństwo (fot. sxc hu)

Słowacy zdecydują w referendum, czym jest ich zdaniem małżeństwo

Na Słowacji odbędzie się wkrótce referendum w obronie rodziny - podaje wprost.pl. W zamyśle jego inicjatorów ma umożliwić Słowakom wyrażenie swojego jednoznacznego poparcia dla tradycji i wartości, które od tysięcy lat konstytuują naszą chrześcijańską cywilizację. Decyzję o przeprowadzeniu stosownego referendum ogłosił słowacki prezydent, Andrej Kiska. Głosowanie odbędzie się 7 lutego 2015 roku. Jego inicjatorami jest konserwatywny Sojusz dla Rodziny, który zebrał pod wnioskiem 400 tysięcy podpisów.

Słowacy odpowiedzą w referendum na trzy pytania. Zdecydują, czy małżeństwem można nazwać jedynie związek między kobietą a mężczyzną. Stwierdzą też, czy zasadna jest poprawka prawa, zakazująca osobom homoseksualnym możliwości adoptowania dzieci. Wreszcie wypowiedzią się na temat przyznania rodzicom prawa do decydowania o uczestnictwie ich dzieci w zajęciach wychowania seksualnego.

Mamy nadzieję, że Słowacy na wszystkie trzy pytania odpowiedzą zgodnie z nakazami Bożego prawa. Pragniemy zarazem zwrócić uwagę, jak ogromnie nisko upadła już europejska kultura: decydenci na naszym kontynencie popadli w tak wielkie pomieszanie, że normalne społeczeństwa muszą w głosowaniu „decydować”, czy małżeństwo to związek między mężczyzną a kobietą, czy też nie.

A przecież nie ma tu niczego do decydowania: tak po prostu jest. Umożliwienie „zmiany” tego faktu poprzez głosowanie to po prostu czysta aberracja. Tak czy inaczej modlimy się, by Duch święty poprowadził Słowaków i by jednoznacznie wybrali wierność Prawdzie, a nie szaleńczym i czysto ludzkim ideologiom.

pac

Komentarze

anonim2014.11.29 12:19
Idę w zakład, że Słowacja okaże się większym Ciemnogrodem od Polski. I będzie to głos narodu, a nie palikotów, michnikow i innych nawiedzonych "postępowców" nierzadko występujących na tym znienawidzonych przez nich blogu.
anonim2014.11.29 12:28
@ amc Jaki ma kod pocztowy Twoja miejscowość ? Gdzie dokładnie leży ten twój Ciemnogród?
anonim2014.11.29 12:31
No proszę: demokracja wzniosła się na taki wysoki poziom, że od woli tłuszczy zależy czym jest coś tak podstawowego jak małżeństwo.
anonim2014.11.29 13:18
@lotus1408 W samym środku Ciemnogrodu, tuż przy mateczniku wszelkiego postępu na Czerskiej. @pawel.nn Należałoby dodać jeszcze pytanie w sprawie kary śmierci, bo ci "Obrońcy praw człowieka" litują się nad zbrodniarzami, a nie mają litości dla niewinnych, nienarodzonych dzieci.
anonim2014.11.30 7:03
Wielkie brawa dla Słowaków! Pokazali, że są naprawdę mądrym narodem.
anonim2014.12.1 21:16
No proszę, od razu zaczęły się heterofobiczne hieny irytować (krzysiek, naos). Homoadopcja ma tyle wspólnego z prawami człowieka ile słoń ze ślimakiem (czyli nic).