14.02.20, 15:20

Smutne. O. Szustak poparł Szymona Hołownię

Ojciec Adam Szustak coraz bardziej odpływa. Duchowny od dawna budzi spore kontrowersje swoim specyficznym stylem i niektórymi wypowiedziami. Teraz poszedł jednak już "na całego" - i zadeklarował poparcie polityczne dla Szymona Hołowni, który publicznie kwestionuje nauczanie Kościoła katolickiego.

Szymon Hołownia powiedział niedawno, że "zmienił swój stosunek" do in vitro i teraz uważa, że ta procedura jest w porządku - choć Kościół katolicki jednoznacznie ją potępia. Hołownia zadeklarował też, że podpisałby ustawę o homozwiązkach, gdyby ta trafiła na jego biurko z poparciem Sejmu. Wypowiadał się też ambiwalentnie o aborcji: mówił, że jest jej przeciwny, ale broni "kompromisu" aborcyjnego.

Film o Hołowni opublikował teraz Adam Szustak. Film bardzo dziwny. Ten popularny i wpływowy przecież dominikanin zaczął od solennych zapewnień, że wszystko, co tu powie, to jego "prywatna sprawa" i "nie uprawia polityki", ale... publicznie poparł kandydaturę Hołowni.

Szustak zapowiedział mianowicie, że w tym roku po raz pierwszy od lat 23 weźmie udział w wyborach i zagłosuje właśnie na Szymona Hołownię. "Powiedziałem to, ja ksiądz katolicki Adam Szustak, powiedziałem to!" - twierdził.
"Wielki szacun dla Szymona" - dodał Szustak.

Następnie cieszył się z tego, że to, co powiedział, stanie się przyczyną "jatki". "Ale będzie jatka, pewnie będzie jatka!" - mówił poruszony.

Cóż, nie, ojcze, "jatki" nie będzie". To po prostu... godne pożałowania. Oto ksiądz katolicki deklaruje poparcia dla kandydata, który... lekceważy nauczanie Kościoła katolickiego.

Dlaczego? Na jakiej podstawie Szustak uważa, że powinien publicznie wspierać Hołownię? 

A może dużo mądrzej byłoby po prostu kolejny raz - nie iść na wybory?

bsw

Komentarze

Ewa2020.07.3 23:18
Zrobiłeś Ojcze facetowi dobrą robotę, choć nie zasługuje na to w najmniejszym stopniu. Ten spektakularny gest poparcia może mieć fatalne reperkusje dla Polski. Ojcze Szustak - wielki wstyd i rozczarowanie!
Remi2020.02.18 17:05
Polityka bardziej bo wciąga niźli sprawy duchowe , A moze Szostak wystartowalbys na prezydenta ,
Po prawej Ty po lewej ja2020.02.17 9:17
Czyli jednak istnieją katolicy, którzy potrafią "ideologię" odróżnić od zwykłej ludzkiej przyzwoitości, nie zioną nienawiścią do wszystkiego co inne i obce, nie stawiają niematerialnego bytu ponad całkiem materialnych ludzi i nie tłumaczą wszystkich swoich zachowań zapisami z książki sprzed dwóch tysięcy lat. Super!
AnnA2020.02.16 11:28
Ojciec Szustak przesadził tak jak o Kramer ....
zdumiony2020.02.15 23:35
a czym się tu smucić? - bełkotem jakiegoś głupawego pajaca w koloratce. Kto go jeszcze słucha? Może tylko jakieś lewaki
andrzejhahn32020.02.15 19:01
szustak ty parszywa kreaturo koscielna .................jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu
mm2020.02.15 17:07
Nie mogę uwierzyć, że robicie z tego aferę? Przecież w tym artykule są kłamstwa :) Poglądy Hołowni sprzeczne z nauką KK? O matko, a gdzie? :) Wg mnie Sz. Hołownia to, generalnie, wybitny przedstawiciel Kościoła, którego jako Chrześcijanin i Katolik niesamowicie cenię. Ojciec Szustak to niesamowity gość, który robi więcej dla ewangelizacji niż połowa episkopatu. Ręce opadają jak czytam tutejsze komentarze. Przyznam, że mam problem- jak tu być członkiem Kościoła, gdy widzi się ludzi, którzy tu na Frondzie piszą, zgadzają z tym co tu się pisze i popierają to. Jestem członkiem Kościoła, a obok Was wstyd byłoby mi stać. Przykro... Ale popracuję nad tym. Was też trzeba kochać. Trochę więcej otwartości kochani. Pozdrowienia dla Was, z Panem Bogiem
Przeciw kretynom2020.02.15 18:42
Skąd sie takie kretyny jak ty biorą? Jeśli Hołownia jak piszesz to wybitny przedstawiciel Kościoła(tarzam się ze śmiechu) to dalsza dyskusja nie ma sensu. Wracaj oglądać filmiki Szustaka albo spadaj na Deon.
mm2020.02.15 22:00
Z przyjemnością. Bardzo mi się podoba Twój język Bracie, pełen miłości i szacunku. Wiesz może gdzie w ewangeliach jest coś w tym temacie? :) Pozdrawiam i już uciekam na Deon :)
Przeciw kretynom2020.02.15 23:03
Pismo Świete wielokrotnie określa konkretnych ludzi mianem głupców a Jezus w Ewangelii używa zwrotów " plemię żmijowe" "groby pobielane" i nie każe dawać psom i świnią tego co święte. O tym, że robi sobie z premedytacją bicz aby nim lać ścierwa w świątyni nie wspomnę. Więc miękki Wacusiu Pa Pa, nie chcę mi się z tobą gadać.
Bóg Honor Ojczyzna2020.02.15 16:33
Pajac 23 lata nie bierze odpowiedzialności za własny kraj nie głosuje a śmie wypluwać z siebie umoralniające niby boże nauki. Trzyma w łapie skierowaną na własny ryj kamerę i plecie bzdury nie umiejąc sklecić porządnego zdania. Tak wyglądają jego filmiki oglądane przez masy skretyniałych lemingów. Cieszę się, że nigdy się nie dałem na niego nabrać!
mm2020.02.15 17:35
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Zapomniałeś? Człowieku bez pokory. Przynajmniej nie udawaj że jesteś członkiem Kościoła. Pomodlę się za Ciebie.
_być_2020.02.15 14:35
może nie ma innego wyjścia i co gorsze nie może się do tego przyznać?
Edward Gorczycki2020.02.15 14:35
Adamie , powiedziałeś że musisz mieć trochę czasu , aby się pomodlić. A czym że jest modlitwa ? W mojej świadomości modlitwą jest wszystko co w życiu robimy włącznie z jedzeniem śniadania , czy też braniem prysznica . A jeśli obrałeś taką ścieżkę jaką obrałeś i kroczysz nią z pasją , to nawet w chwili kiedy się opierniczasz to też robisz to dla stwórcy . Bo czym że jest chwila opierniczania w przypadku człowieka który jest pracowity??? Moim zdaniem takie opierniczanie , jest jak serwis jakiś maszyny , regeneracja . Nawet takie opierniczanie w przypadku człowieka pracowitego , jest modlitwą. Potoczne pojęcie modlitwy to są słowa , drzewo nie wypowiada słów , a mimo to modli się z większym zaangażowaniem niż ci którzy słowa wypowiadają .
anonim2020.02.15 13:50
SLABY CZLOWIECZEK
TW Bolek2020.02.15 13:00
Najważniejsze to mieć właściwego człowieka we właściwym miejscu ...
TW Bolek2020.02.15 12:58
POtrzeba nam więcej takich ...
Saki Faki2020.02.15 12:56
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Dariusz2020.02.15 10:23
Tak się kończy parcie na szkło.
wedrowiec2020.02.15 9:31
Dzięki ci ojcze szustaku, od wielu lat tłumaczyłem twoim fanom a moim przyjaciołom że jesteś lis farbowany....że jesteś celebryta (co pewnie jak się ustawi z kasą to odejdzie z klasztoru jak twoi koledzy dominikanie z gdańska i okolic)...nie chcieli mi wierzyć....ale ty nie próżnowałeś...i dzisiaj przyznali mi racje!!!! Wyszło na to że jestem prorokiem...a i pozdrowienia dla współbrata z gdańskiego klasztoru "promotora powołań" co to ich szuka po nocy bez ubrania ale za to w gronie "słusznej orientacji"
Roman2020.02.15 9:16
Podróżnik popiera podróżnika! Ten podróżuje nie za swoje, i ten drugi też. Hołownia dodatkowo za pieniądze nie swoje nie dość że podróżuje, to jeszcze pije wino i kupuje ikony! Jeden wart drugiego. Odnośnie aborcji, to Hołownia mówił: "Ja z automatu staje się przeciwnikiem aborcji, kary śmierci, wszelkiego rodzaju pozbawiania jakiego kogokolwiek człowieka życia i nawet dłubania i majsterkowania przy tym życiu." Teraz zmienił stosunek do "in vitro." A Szustak to oszust, kłamca, nicpoń i fałszerz Słowa Bożego. Nic nie lepszy jest Hołownia! On mówi na przykład, że pieski będą nas sądzić. Oboje zdeklarowani katolicy! Hołownia dwukrotnie był w nowicjacie! Chyba właśnie u dominikanów - a Pismo Święte mają w pompie. Tak właśnie jest u dominikanów. Że też tacy ludzie mają coś do powiedzenia w narodzie wybranym!!! To tylko może znaczyć, że to muszą być czasy ostatnie.
m42020.02.15 8:41
to z Szustakiem wygląda na przemyślaną akcję, on ma poparcie wśród młodych internautów i ogłupia ich tam już od dawna w kwestiach duchowych, a teraz już widac, po co mu była ta reklama potrzebna ... na poparcie lewackiego Hołowni
Kubiak2020.02.15 8:40
Dlatego duchownym nie należy ufać a to co głoszą nie brać na poważnie. Szustak to celebryt i mitoman.
Tadeusz2020.02.15 8:18
DOMINIKANIE TO NIE POLACY, OPRÓCZ o. JACKA SALIJA
Bogna 2020.02.15 5:46
Hello nie nadajesz się na zakonnika grzeszna duszo i ten zakon czas oby zaniknął razem z tobą Zamilcz grzeszna duszo i spadaj fuj spadaj i won
R2020.02.15 4:55
szostak bredzący od dawna nie chrzescijanskie banaly, publikowal we frondzie a teraz ktoś go posluchal...
miGas2020.02.15 4:31
Ja nie wiem kim jest ten Hołownia i po komentarzach chyba nie chcę poznać typa. Wydaje się znaczną personą skoro każdy o nim mówi ale dla mnie jest nikim.....ON MNIE NIE ZNA I JA GO TEŻ....Niech tak zostanie na wieki wieków Amen...
anonim2020.02.15 0:58
Najlepiej kamieniem go przez łeb, a co tam od razu na stos. Cytując klasyka - Sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
o. Szustak to wilk w owczej skórze 2020.02.15 0:38
najtrudniejsze kłamstwo do wykrycia to takie, które jest głoszone z dużą domieszką prawdy
MementoMori2020.02.15 0:20
Tak to niestety jest jak się ufnośc pokłada nie w Bogu , ale w popularności , mamonie (zarobionej na Languście patronite) , w aktywiźmie poza którym nie ma czasu na modlitwę i Boga . A Boga zastępuje promowanie siebie , swoich przemyśleń . Bóg staje się tylko sługą i obrońcą popularności , prestiżu , pomocą aby się wylenasować na Bogu... Przykre... I w ST byli idole i dziś są idole za którymi podążają bezwiednie i bezmyślnie tłumy "Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? " J5 44
KichawaKonska2020.02.15 0:10
Szustak to mi troche przypominal Fabiana Blaszkiewicza...jezuite, ktory opuscil kosciol, wstapil do jakiejs sekty, ozenil sie i prowadzi jakies szkolenia motywacyjne. Po wystapieniu z kosciola Duch Sw. prysl. To samo bedzie z Szustakiem. On juz ujawnil swoje preferencje bedace poza Kosciolem Katolickim. Zegnaj Szustak. Wybrales droge. Szkoda ze nie jest to droga Ewangelii.
Słabo2020.02.14 23:16
Ojcze Adamie. Jeśli to prawda, to słabo, oj słabo...
helqr2020.02.14 23:14
bo to są heretycy....
Marcin2020.02.14 23:13
To jest Jego prywatna sprawa nie powinien tego mówić jako duchowny. Miesza w głowach biednym owieczkom, które Go namiętnie słuchają. Jan Paweł II i Matka Teresa z Kalkuty mówili, że nie ma kompromisu w sprawie aborcji. Ojciec Szostak powinien o tym pamiętać i Szymon Hołownia też. Ale dla Niego nie ma to znaczenia, bo che być w polityce. Głosujmy mądrze, tak jak podpowiada nam Duch Święty i serce. Z Bogiem.
Obojętni na krzywdę ludzką też są jej winni !2020.02.14 22:07
Jak można było przez tak wiele lat nie uczestniczyć w wyborach i w ten sposób chociaż nie próbować naprawiać i zmienić Polskę na lepszą widząc w niej tak wiele zła ,POdłości i krzywdy ludzkiej ???
wyborca2020.02.14 22:05
Ten kto od tak dawna nie uczestniczy w wyborach jest dla mnie samolubnym egoistą ,który ma Polskę i Polaków oraz ich ważne wspólne narodowe sprawy głęboko w d...e !
yudith wojująca2020.02.14 22:02
O. Adam Szustak jest niezwykle odklejony od życia. Gdyby miał większy kontakt z rodzinami z dziećmi, z emerytami to by nie wisiał w powietrzu i na pewno by nie angażował się w politykę, tak jak zaangażował się dzisiaj. Większość zwolenników jego sposobu ewangelizacji to lemingi, bez rodzin, bez żadnych zobowiązań, single, którzy pracują w korporacjach, są daleko od swoich rodziców , mieszkają w większych miastach - żyją w oderwaniu od życia jak o. Szustak, któremu zakon gwarantuje zabezpieczenie materialne i na którego harują ludzie na stronie www. dominikanie. O. Szustak nie ma pojęcia co zrobił rząd PiS dla rodzin, jak poprawił im byt materialny, ale o. Szustaka to nie interesuje. On nawet używaniem języka " ziomala, "równiachy" pokazuje jak jest daleko od życia rodzin polskich i ich problemów. Bardzo byłbym zainteresowany zrobieniem ankiety na temat religijności lemingów o. Szustaka. Może Statystyka religijności na KUL by taka ankietę zrobiła. Pełne sale na spotkaniach z o. Szustakiem, pełne areny, tysiące odsłon - i co z tego wynika? jakie to ma przełożenie na życie i świadczenie o Panu Bogu w środowisku życia, pracy itd. Nie jestem pewien czy ci ludzie jeżdżą na Lednicę, czy prawdziwie żyją Jezusem na codzień. A to powinno o. Szustaka zainteresować - powinien tym ludziom zadać takie pytanie. Kiedy widzieliście swoich rodziców , dziadków, czy żyjecie życiem swoich rodzin na wsiach czy w małych miasteczkach?
Irena2020.02.14 21:53
O. Szustak dołączył świadomie do szerzących zamęt i zgorszenie w Kościele. Pycha z nieba spycha...
ryk2020.02.14 21:53
Odbiło temu Szustakowi na dobre. Cóż, pusty garnek pusto brzmi. Z księdza to u niego jest tylko sama nazwa i nic więcej. Żałosne i smutne, jak można się sprzedać
Magda2020.02.14 21:38
Już od jakiegoś czasu z rosnącym dystansem słuchałam o. Szustaka. Poparcie Hołowni nie mieści się w granicach popierania kandydata pozostającego w zgodzie z nauką Hołowni. Szkoda, kolejny dominikanin - celebryta przed magicznym lustereczkiem: "Lustereczko, lustereczko , powiedz ....".
TOADMEKO2020.02.14 21:30
Holownia to ,,niewierzacy,, katolik, a sam ksiadz -zakonnik to lewak ktoremu sie dobrze zyje w habicie nic nie robiac, typowy lewak podobnie jak jakis Holownia
Ewa2020.02.14 21:11
Słuchałam Szóstaka, czasem wydawał mi się kontrowersyjny, ale ta wiadomość pomogła mi zdystansować się do jego kazań. Sorry, ale ksiądz, który nie głosuje...i na dodatek promuje kandydata, który nie sprzeciwia się aborcji, in vitro, nie przestrzega nauki kościoła...nie interesuje mnie to, co mówi, bo od Boga to nie pochodzi. To teraz taki mój prywatny komentarz...
maria2020.02.14 21:01
I czym o. Szustak się chwali! Komu chce się przypodobać, bo na pewno nie Panu Bogu.
Foster2020.02.14 20:36
Ja również - jako katolik, nie mogę patrzeć obojętnie (XI przykazanie "nie bądź obojętnym") na wielokrotne łamannie Konstytucji, na którą przsięgał powołując się na Boga.
malina2020.02.14 20:32
czy to jest zakonnik czy to jest jakiś "równiacha" co plecie o Panu Bogu wygadując herezje i mając braki w teologii. Bez habitu, picer. Jak się na niego patrzy to aż ciśnie się na usta: "Jaki jestem równy gość, patrzcie na mnie"!!! - upłynie jakiś czas i będzie mówił, jakie to in vitro jest dobre, ... a może i eutanazja. Aborcja nie - ale może w niektórych przypadkach.. to nawet tak !!!
katolik2020.02.14 20:30
A ja się zapytowywuję, czy Pan Jezus po 40 dniach od zmartwychwstania odleciał w chmury i tam się rozpłynął?
vladek2020.02.14 20:28
oSzustak. nazwisko zobowiązuje.
Piotr2020.02.14 20:26
Jestem Katolikiem. Głosuję na PIS. Ale nie mam nic do Ojca Szustaka, ma wolną wolę jak każdy z nas. Nie jest niczyją marionetką. Podziwiam go jako Księdza i trzymam za niego kciuki. A do pseudo katolików apeluję żeby przestali sączyć jad na Ojca Szustaka, bo tak prawdziwy chrześcijanin nie powinien się zachowywać
Yorgosa2020.02.14 20:18
Gdyby Hołowni nie usunięto z klasztoru dominikanów - byłby tam świetny zespół zwolenników PO i kościoła otwartego - o. Hołownia, o. Szustak, o. Gużyński, o. Dostatni pod przewodem o. Jana A. Kłoczowskiego. Oczekuję zdecydowanego stanowiska o. Prowincjała. W przeciwnym razie władze zakonu Dominikanów powinny wystąpić do lewicowych mediów w tym do "Wyborczej" o wielkie artykuły, z apelem aby księża i zakonnicy nie mieszali się do polityki. W tym samym duchu i z taką samą namiętnością, a wręcz zawziętością , jak atakowano o. Rydzyka z Torunia.
katolik2020.02.15 9:56
prawda, czy ich stać na takie swego rodzaju profesjonalne zachowanie
sek2020.02.14 20:18
żegnaj
Leon2020.02.14 20:13
A kto to w ogole jest ten Szustak ?
Jan2020.02.14 20:09
Szustak nie jest duchownym, jest celebrytą. Kiedyś go słuchałem uważnie ale z czasem się w jego naukach, blogach pojawiły się dość kontrowersyjne i raczej odbiegające od nauki Chrystusa wątki. A teraz...dyskwalifikacja...Smutne...nauczycielu drogi...trochę ipobłądziłeś...
JHS2020.02.14 20:02
Moim zdaniem katolik nawet w myślach nie może popierać zła a co dopiero je wypowiadać. Służymy w innej armii ojczulku, ja trzymam z Jezusem i zagłosuję na pana prezydenta Dudę
Agnieszka2020.02.14 19:53
Nie smutne. Raczej żałosne. Jednak jest klaunem skoro mu imponuje ktoś kto usiłuje gwiazdorzyć na religii, której w dodatku nie wyznaje. Swój do swego ciągnie i żałosne, że Szustak kimś takim się okazał. Nie miał kiedy zacząć chodzić na wybory i w dodatku tak wybrać, to znaczy na prawdę pusto ma w głowie a nie tylko na takiego głupkowatego pozuje.
JPP2020.02.14 19:39
Szustak, jesteś nie księdzem, a zwykłym kmiotem! Wyrzucam na śmietnik twoją książkę, którą przeczytałem i mnie nie zachwyciła, ale teraz wyrobiłem sobie już poglądy o tobie. WSTYD!!!
izydor2020.02.14 19:27
A jaka jest reakcja przełożonych tego niby duchownego , oczywiście żadna ! . bo to są ludzie bez zasad i charakteru.
AVA2020.02.14 19:24
Mylisz się szustaku! Księdzem katolickim to jesteś już tylko we własnym wyobrażeniu. Popierasz kandydata, który zapowiedział zdejmowanie krzyży. Jeśli nie rozumiesz, że najcenniejszy jest dla ludzi wierzących Chrystusowy Krzyż, sam się wykluczyłeś z Kościoła. A ja obawiam się, że z władzami umysłowymi szustaka nie wszystko jest w porządku. Trzeba się modlić za niego, bo skończy w wariatkowie.Dobrze, ze nie poparł biedronia, ale w przyszłości - kto wie?
Staszek542020.02.14 19:16
No i wyszła prawda na wierzch. Dominikanie są za aborcją nienarodzonych i LGBT. Ale nie ma co się dziwić. Jeden z najbardziej zinfiltrpwanych zakonów przez UB to Dominikanie
iw2020.02.14 19:06
No cóż, toć to cały Szustak. Szkoda.
Artur2020.02.14 19:01
Głupi trzyma z głupim
d2020.02.14 18:47
swój do swego po swoje
marek2020.02.14 18:32
O.Szustak jest wspaniałym kaznodzieją chociaż czasem zdarzy mu się "odpłynąć" szczególnie w tematach politycznych. Po prostu nie interesuje się polityką a mówi i działa od serca. Podejrzewam że gdyby dokładnie przestudiował wypowiedzi pana Hołowni to nie popełniłby takiego kwiatka. Niestety, ten kapłan nie ma czasu na politykierke i zajmowanie się politykami. Ludzie głodni Ewangelii są ważniejsi. Sądzę że o.Adam powinien bardziej pragmatycznie podchodzić do polityki i jej "zawiłości" szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie ZŁO z dobrem jest tak wymieszane jak kogelmogel. Ta drobna przywara nie umniejsza jego charyzmatu jako wędrownego kaznodziei zgodnie z duchem i regułą św.Dominika.
katolik2020.02.14 18:42
debilstwa dna nie trzeba analizować, słychać wyraźnie,problem ,ze nie wszyscy maja odp poziom zrozumienia hitlerowskich haseł, głosowanie na dno jest prostackie i haniebne, bo to głosowanie za przyjęciem ustawy o polskich obozach smierci
d2020.02.14 18:48
jest fatalnym dezinformatorem
iw2020.02.14 19:09
jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz!
Jadwiga2020.02.14 18:30
Dominikanie upadają coraz niżej. Ksiądz Zięba, GurzyNski , Wiśniewski teraz Szostak.. ich wystąpienia są w sprzeczności z nauka Koscioła. Hołownia był tez dwukrotnie u nich w nowicjacie, Raz nie nadawał sie przyjeli go ponownie.Kiedyś byl to zakon kaznodziejski o dużych zasługach dla kościoła teraz żałość ogarnia
jasno widzę2020.02.14 18:14
Przecież to poparcie o.Szustaka jest po to, aby zniechęcić ludzi do Hołowni. Przebiegłość ZŁEGO nie do oszacowania.
katolik2020.02.14 18:38
ciekawe...
anonim2020.02.14 18:13
TEN FACET NIE WYSZEDL Z JASKINI TO NIE JEST DOMINIKANIN PO CO ON WYSTEPUJE MIERNOTA
katolik2020.02.14 17:42
powinien stanąc publicznie i odwołać to co powiedział, zostanie mu to wybaczone, bo chyba nie chce występowac przeciwko Bogu. i jeszcze innych wieść do piekła?
katolik2020.02.14 17:43
i oczywiście przez dno powiedzie innych do piekla,dno nie jest warte ,żeby ksiądz wiódł ludzi do piekła
katolik2020.02.14 17:37
takie nadmierne podekscytowanie ze strony księdza swiadczy o braku pewnej równowagi emocjonalnej,dodatkowo głosuje na dno . Nie ma powodu aby mówił o jakiejś jatce, nie pomyślał,ze może to Bóg go opuścił?
Grzegorz2020.02.14 17:34
Jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Słuchałem kilku nauk o Szustaka i powiem że byłem zniesmaczony. Rozumiem że chce On dotrzeć do młodzieży ale traktowanie Pisma św jak " Szeherezady :" było dla mnie nie do zniesienia.
Prawdziwy katolik2020.02.14 17:32
Kto raz posłuchał Ojca Augustyna Pelanowskiego i zestawił to z wypocinami pajaca Szustaka chyba jest kretynem jeśli woli tego drugiego. Nic a nic w jego gadce nie pociąga u Pelana wszystko.
Glaudiusman2020.02.14 17:27
Kompletnie niezrozumiałe co się stało z tym zakonnikiem. Bezdroża i strach się bać. jak można kogoś takiego popierać publicznie i to bez uprawiania polityki. Tego kiedyś nie było.
a gdybym by\305\202 m\305\202otkowym2020.02.14 17:22
To ks.Szustak nie zalicza się już do korpusu autorytetów moralnych Frondy? Kiedy to się stało? Coś mi świta, że powiedział nie to co powinien po tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza?
Wojtek Polak2020.02.14 17:29
śpij Stasiu spij bo za wcześnie ci świta. jak nie masz pojęcia o temacie to się nie wypowiadaj bo wychodzisz na głupka.
Stały czytelnik2020.02.14 17:14
Wystarczyło mi raz wejść na jego kanał. Wytrzymałem ok. 10 min. bełkotu ks. Szustaka. Ten ksiądz nie jest już księdzem głoszącym wiarę katolicką. Zlewaczały, zmasoniały, postmodernistyczny. Jeśli chcesz zrozumieć, co się dzisiaj dzieje z Kościołem, wklep w Google magazyn katolicki "Wierzę" - red. Paweł Lisicki i red. Marek Miśko. Dla bardziej zaawansowanych: prawdziwą, przedsoborową naukę katolicką i msze trydenckie znajdziesz na https://www.piusx.org.pl/ Jeszcze zdążysz uratować swoją duszę. "Kościół" ks. Szustaka wiedzie cię wprost do piekła.
ziut2020.02.14 17:14
A co to za dziadostwo ta fronda ??!
Ela2020.02.14 17:14
Boze daruj mu bo nie wie co mowi !
kiki2020.02.14 17:09
to bardzo smutne Piesza pielgrzymka nic nie dała Jesli kapłan popiera kłamstwo i oszustwo jak i niekompetencje ale tez sam nie brał udziału w wyborach mówi wszystko o tkim zakonniku Miłość do siebie a nie do bliźniego także mocno ukrywana nienawiść Jak dobrze ze Bóg czuwa i wkłada w jezyk ludziom pewne słowa by odkryć ich niegodziwość Zresztą sam Deon jest własciwie antykatolicki Ksiądz za celibatem za nienawiścia z pogardą do ludzi celebryci o bardzo wątpliwych moralach STAWIANI SA TAM jako wzory Dzieki Ci Panie ze mamy FRANCISZKANÓW WIELKIE DZIEKI
t2020.02.14 17:07
Wyrodny ojciec
gosc2020.02.14 16:58
Lepiej byłoby bys sie Adamie w ogole nie wypowiadał w tej kwestii. Jestem rozżalona i rozgoryczona tym co powiedziałeś. Pamiętaj będzie ci to zapisane!!!!
katolik z Podlasia2020.02.14 17:10
Nie rozumiem twojego rozgoryczenia, przecież o. Szustak od wielu lat wyznaje te same poglądy co Holownia, dzialaja w postkomunistycznym deon.pl otwierają Kosciol bardzo SZEROKO na wszelakie Robta co chceta - odchodzą od nauki Kosciola. Jest to zresztą celebryta, pyszałek. Powinnas być bardziej rozzalona za siebie, ze nie znasz dobrze Ewangelii, dajesz się zwodzić. Powinnas poznac lepiej nauke naszego Pana Jezusa Chrystusa i historie Kosciola, wtedy odeprzesz wszystkich manipulantow, następnych Szustakow. ... Pozdrawiam serdecznie i modle się za wszystkich pogubionych i zwiedzionych.
Tom Bombadil.2020.02.14 16:57
Może ktoś mu kazał. W każdym razie bufon lgnie do bufona.
ANONIM2020.02.14 16:51
wiadomo dominikanin bez komentarza
moherek2020.02.14 16:50
od dawna było widoczne, że ojczulek to odlot od kościoła
samir2020.02.14 16:48
Szustak daj se spokoj z polityka a odnosnie Kramera zapraszam do Palestyny razem z tym pajacem Lemanskim ktorzy dobrze mowia o zydach zapraszam do rodzin Chrzescijanskich i tam niech mowia o dialogu o pieknie tradycji zydowskich jak to oni sa przesladowani ci nasi starsi bracia nie obrazajac godnosci kaplanskiej powiem szczerze jestescie... a szkoda slow HALAS!!!!
Wojtek Polak2020.02.14 16:47
Ojcze Szustak czyż by wszelkie wyjazdy w świat ojca były sponsorowane przez fundację Hołowni . bo ciężko zrozumieć tego ''szeroko roztwartego'' p. Hołownie? a tak na marginesie to ''szacun ''za co za bałwochwalczy panteon zwierząt za związki homo a może za ekologizm? oj co nie którym duchownym sufit się pofalował co was tak ciągnie za duchem tego świata czy nie wiecie że nie jesteście z tego świata. dziwi mnie czemu hierarchia KK usuwa i piętnuje kapłanów konserwatywnych a hołubi tych co by tylko wszystko zmieniali {szeroko roztwrtych}. zastanawiam się nad pytaniem P. Jezusa '' Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na Ziemi, kiedy przyjdzie”? martwię się gdzie ci ''pasterze'' nas zaprowadzą. mówi się że na mądrej głowię włosy nie rosną albo sam ojciec to przytoczył czy widziałeś łysego barana. to ja coś ojcu podpowiem nie widzial ojciec anomalii w pogodzie czy w środowisku to czemu nie wśród ludzi czy samych kapłanów. proszę nie brać tego do siebie bo nie mam zamiaru ojca obrazić tylko do pomyślenia czy aby ta ''szeroka otwartość'' nie była za szeroka. niech Pan Bóg ma ojca w opiece.
matis892020.02.14 16:41
Od dawna wiadomo że Szustak to heretyk reprezentujący poziom lewaków w sutannach z Niemiec i na czele z nimi Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Wspierając lewaka Hołownie jasno pokazał że razem z nimi nie ma nic wspólnego z katolicyzmem. Życzę Szusyakowi i Hołowni aby świnie ich pozytywnie oceniły na sądzie ostatecznym, w który pewnie też nie wierzą.
KATON STARSZY2020.02.14 16:39
PO-lewactwo,ruska bladż,jazgotaliście że kościół to prawica a nawet faszyzm,a ja pisałem nieraz że nasza hierarchia katolicka jest za PO-tłuczeńcami. Okazuje się że i doły kościelne nie lubią prawicy,opowiadają się za lewactwem.Suma sumarum boją się prawdy jak diabeł święconej wody.Za komuny z powodu kolaboracji i ukrytego homoseksualizmu,obecnie z tego ostatniego,nienawiść do ojca Rydzyka ich łączy.
Pfft2020.02.14 16:38
"Smutne" Wy już nawet nie próbujecie udawać, Frondo.
skuter2020.02.14 16:33
Chyba powinien wylecieć z zakonu raz dwa Zresztą i Szostak i Hołownia są na innej orbicie niż wszyscy
katolik2020.02.14 17:25
Prawie caly zakon dominikanów to niestety teraz takie Szustaki..Kosciol w dużej części został zinfiltrowany. Czytajmy wreszcie prawdziwa wersje historii - prof. Nowaka, Rozwadowskiego, pana Roszkowskiego - o marszu przez instytucje postkomunistów - to nie bedziecie co chwila nabierani przez karierowiczow-celebrytow-manipulatorow-pseudoduchownych. i słuchajmy prawdziwych duchownych -ks prof. Chrostowskiego, kardynala Sarah, ks. Glasa, o Pelanowskiego. ks Guza . Pozdrowienia
Paulina2020.02.14 17:44
Pelanowskiego? Tego smego, który łamie zakonne śluby i przed którego fałszywym nauczaniem ostrzegają przełożeni Paulinów?
katolik z Podlasia2020.02.14 16:32
Ostatni wysyp fałszywych prorokow... to cos niebywałego w historii Kosciola. Jestesmy w momencie przełomowym. "Badzmy inteligentnymi dziecmi Maryi, nie dajmy się zwieść bajkopisarzom, musimy nauczyć się rozrozniac fałszywych prorokow od prawdziwych " mowia kardynal Sarah i ks. Glas. Smutne, ze Fronda tak często lansowala tego szalbierza, który udawal duchownego, choć tak często swoimi wypowiedziami, pozerstwem wyraźnie pokazywal, ze nie jest szczery. W środowiskach katolickich konserwatywnych dzialaja juz inni zwodziciele podobni do Szustaka. Badzmy wiec czujni...Ludzie sa zagubieni, często sluchaja zwodzicieli, karierowiczów, nie chcą byc od nich gorsi, bo sa popularni, a nie sluchaja glosu serca, czyli Slowa Bozego. Sluchajmy bardziej Boga. a nie pogubionych, zwiedzionych ludzi... Szczesc Boze, będzie lepiej, ale musimy być czujni i więcej wymagac. I czytac, znac Ewangelie, a nie zdeformowane przez zwodzicieli interpretacje Ewangelii
zebra2020.02.14 16:31
Smutne, obecnie wg GUS 4,4 % inflacji. Wyłożyłem ostatnio zakupy za około stówkę na stół w kuchni i się przeraziłem.
abra2020.02.14 16:30
Straszne. Ile jeszcze tych kretow, przebierancow pokaze swoje prawdziwe ja. Ale moze to i dobrze bo wreszcie widac kto jest kto.
Marek2020.02.14 16:29
Dominikanie i Jezuici tak już mają. Nie dziwota. Czas pomyśleć o kasacie tych zakonów.
Zygfryd2020.02.14 16:23
Może panie Adamie przesyt interpretacji w pana wykonaniu oczywiscie pomijam słowotok pański poparty o rózne ciekawe wydarzenia listy czytania czasem ten słowotok wydaje sie zbyt długi i meczacy równiez pańskie rozmyślania
Katolik Tradycjonalista2020.02.14 16:18
Każdy prawdziwy katolik powinien zagłosować na Szymona Hołownię. Może w końcu pogonimy tego farbowanego prezydenta Dudę.
stan2020.02.14 23:22
Katolik ma głosować na człowieka, dla którego Jezus jest zwierzęciem i którego będą po śmierci sądziły zjedzone świnie? Co Ty pleciesz? Niech głosują na tego dziwoląga lewacy - to ich ideologia.
Alicja2020.02.14 16:17
to dziwadło chce bawić się też w politykę?
Reytan2020.02.14 16:11
Komunista lady chapel popiera masonskie wtyczki w Kosciele. Nawet kon Giertych by sie usmial.
lady chapel2020.02.14 16:02
Fronda popiera takich ksiezy, jaki jest PiS i jego wyborcy. Inteligentnym ksiezom usta ePiSkopat zamyka
Reytan2020.02.14 16:01
Komuna,masoni,konfederacja Jedna racja.
korekta2020.02.14 18:09
Komuna=masoni=konfederacja =Jedna racja.
katolik2020.02.14 15:57
Nic nie mów człowieku o Bogu,proszę przestać głosić kazania jak nakrecona kataryna , widocznie szatan działa- poparcie dla dna popslsldwiosnanowoczesna= polskich obozów śmierci= zaciągnięcie osobistej kary przekleństwa. Ale dno i tak upadnie!
katolik2020.02.14 16:00
hołownia należy do tego całego dna
Marta2020.02.14 15:57
o ks. Szustaku zawsze miałam złe zdanie. Nie zaskoczył mnie. To jest taki przebrany za księdza Owsiak i taką samą role spełnia. Z katolicyzmem i oddaniem Bogu to nie ma nic wspólnego.
anonim2020.02.14 23:52
pięknie powiedziane..
XYZ2020.02.14 15:50
II tura bez Dudy
Wera2020.02.14 15:49
Cóż Ty Szustak wyprawiasz !!!!! Hołownia ??? Udający katola? "Autorytecie" coś Ci celebrycko odbija.KSIĄDZ, wytłumacz jak się odnosisz do poglądów Hołowni (aborcja, związki homo, in vitro, odsunięcie kościoła itp.) zgadzasz się z tym ?!!!
Renata2020.03.10 9:55
Jak najbardziej Kościół powinien odsunąć się od Państwa,i polityki, bo Polska nie jest państwem wyznaniowym i kropka. Nawet Papież mówi, że mieszanie się Kościoła do polityki tylko niszczy Kościół. no ale przecież polscy hierarchowie kościelni są mądrzejsi od Papieża.
anonim2020.02.14 15:49
Ojcem duchowym Szustaka jest Arcybiskup Ryś, jedna z najbardziej zagubionych owiec naszej owczarni!
Klara2020.02.15 11:17
Skoro arcybiskup, to raczej pasterz, a nie owca
Zdziwiony2020.02.15 22:02
No niby tak powinno być, ale wobec Pana Jezusa to jesteśmy owcami i baranami.
Jak zwodzi falszywy prorok 2020.02.14 15:45
Ks Glas mowi: " Falszywy prorok - jego wypowiedzi to 80% rzeczy piękne - słowa o sercu, czytania z Biblii, nawet zacheta do rozanca, ale reszta to rzeczy toksyczne, trucizna." Czy Adam Szustak nie jest tego przykladem? Jego toksyna to np. lansowanie fałszywych idoli , komunistycznych, antychrześcijańskich mediów, wspieranie innych wilkow w owczych skorach np. Szymona Holowni, który deformuje Biblie, sam również często deformuje Biblie, używa wulgarnych slow etc.
lewak2020.02.14 15:42
pomimo wszystko to tylko człowiek... czyli niedoskonały...
Ala2020.02.15 3:07
Mysli, ze jest doskonalszy od innych jesli ich poucza. Proznosc i pycha.
Joanna2020.02.14 15:41
"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało", oj mało, coraz mniej...
lewak2020.02.14 15:40
Dla mnie to tragedia... Krytykował o. Rydzyka za politykowanie a sam jest taki sam!!!!
Olej2020.02.14 15:38
O czym pisać wobec pychy ? Zaistniałeś ojczulku w kwiecie wieku, młodości ty zwiedziona. Są tacy którzy nie wierzą a tam są gdzie być nigdy nie powinni. Dramat czasów; dobre jedzenie, czyste ubranko, okrągłe słowa na buźce, i gdzieś daleka na samym spodzie człowiek szukający światła, niewidzący go wobec takich ,,lamp'' które zamiast w światłość wiodą do ciemności. Zlituj się Panie Boże nad nimi, gdyż nie wiedzą co czynią. Bowiem gdy wiedzą co czynią, a mimo to czynią są zgubieni.
the family man2020.02.14 15:38
kolejny ksiądz-celebryta, który odpłynął. I tyle w temacie.
huawei2020.02.14 20:54
Ja nie sadze ze odpłynął. On się po prostu dotąd nie odkrył. Tak jak nas nabrali Walesa, Frasyniuk, Mazowiecki i wielu innych....
Marita2020.02.14 15:35
Parę dni temu dominikanie z Łodzi żegnali o. Gużyńskiego (zaangażowanego kolejnego dominikanina w politykę - oczywiście po jedynej słusznej stronie) , który pono jedzie (jedzie, jedzie i wybrać się nie może!) na misję do Holandii. Oczekuję z niecierpliwością na efekty ewangelizacji w Holandii. Ale bardziej bym widział o. Gużyńskiego na misjach ewangelizacyjnych w Rosji, - Syberia czy Białoruś lub w Kazachstanie. Bo tam jest potrzeba księży !!!
AVA2020.02.14 19:34
Potrzeba księzy, ale nie celebrytów, którzy z prawdziwym kaplaństwem niewiele mają wspólnego. Ojciec guzyński i misja ewangelizacyjna to sa dwie sprzeczne rzeczy. I gużyński i szustak prowadzą ludzi na manowce po prostu. Co sobie pomyślą prawdziwi chrześcijanie w innych krajach o polskich zakonnikach-celebrytach, lepiej nie mówić. Wstyd dla ojczyzny Jana Pawła II. Ale może o to chodzi? Oni mają dwie drogi prawdy: zaszyć się w klasztorach i modlić się gorąco lub zrzucić sutanny i nie manipulować ludźmi.
obserwator katolik2020.02.14 15:33
Przeciez - O.SZUST-ak od dawna wraz z Szymonem Holownia dzialaja w (pseudo)katolickich mediach, np deon.pl. Czy bez powodu lansowal komunistyczne antychrzescijanskie CNN? Należy wieksza uwage zwracac na manipulantow, postkomunistycznych agentow w naszym Kosciele, bardzo aktywnych w ostatnich 20 latach. Wczesniej zinfiltrowano Kosciol w USA (polecam ksiazke Belli Dodd - Szkola ciemnosci - komunistka odpowiedzialna za wpuszczenie wielu agentow do Kosciola katolickiego kilkadziesiat lat temu. Rowniez swiadectwo von Hildebrandt - mowi o tym np.Michael Voris (Vortex). O marszu przez instytucje postkomunistow alarmuja rowniez Witold Gadowski, prof. Grzegorz Gorny, Wojciech Roszkowski, "Marksizm kulturowy" - Dariusz Rozwadowski, ks Glas . To wazna lektura - polecam wszystkim.
anonim2020.02.14 15:32
W jego przypadku oczywiste, podobnie jak w przypadku Tygodnika, taki sobie polski antykościół na łonie Kościoła.
michał2020.02.14 15:31
Duży błąd , duży błąd i dla Ojczyzny i dla wspierającego.
abc.2020.02.14 15:30
Miałem to "szczęście " posłuchać jego kazań rekolekcyjnych, więcej śmiechu jak poważnych rozważań, celebryta w sutannie, który pieszo pielgrzymuje to tu to tam po świecie, osobiście nie uważam go za kogoś, kogo warto posłuchać, zręczny manipulator.
Roman2020.02.14 21:44
Tak czytam sobie różne komentarze. Niestety nie dorośliśmy do dyskusji. Większość z nich to opluwanie się lub obrażanie! Ale ten komentarz sprawił mi przyjemność...bo myślę podobnie. To jest problem nie tylko szustaka. Dwa elitarne zakony - jezuici i dominikanie wyrastają na celebrytów. Wszędzie ich pełno z ich "nowoczesnymi" poglądami i radami. Od tego na kogo głosować po to jak żyć, przy czym jak żyć to my wiemy, naśladować Jezusa! Niestety w ich radach Jezusa nie ma, za to są oni! Pycha czystej wody!!!!
abc.2020.02.15 11:02
Dziękuje.
myślę, więc jestem2020.02.14 15:30
o. Szustak potwierdził kim jest i co wyznaje... trzeba się za niego gorąco modlić, takoż za tych, których zwiódł i jeszcze zwiedzie na manowce... wcale nie cudne...
Guitton 622020.02.15 15:12
A może o.Szustak to jest ten Zły który ma nadejść.
Anna2020.02.16 13:05
re Guitton 62 Wiec nasuwa sie pytanie - Czy za Złego (diabła) ojca klamstwa, oszustwa, zwodzenia - z ktorym sie nie dyskutuje - ktorego pokonal Pan Jezus - i powiedzial krotko - precz Szatanie - nalezy sie modlic?
Modlitwa do Sw Michala Archaniola2020.02.16 13:10
.Swiety Michale Archaniele .Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów - SZATANA i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
skopiowane z Do Rzeczy - Fronda2020.02.14 15:29
𝐆𝐥𝐨𝐬𝐮𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡, 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐚 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Steven2020.02.14 15:29
Ciekawy jestem czy "Gazeta Wyborcza" zaatakuje o. Szustaka OP, że Kościół miesza się do polityki ???????
ASTOM2020.02.14 16:18
Ojczulek zawsze POdjezdżał mi libertynem.
MementoMori2020.02.15 0:15
Nie bo GW stawia się za liberalnymi kapłanami jeśli zostaną słusznie zganieni przez "tradycyjnych" katolików którzy trzymają się z dala od modernizmu , neomarksizmu i tego wszystkiego co zmierza ku genderyzmowi , aborcji , seksedukacji. Więc można by założyć że GW prędzej napiszenp : "Fronda sprzeciwia się wybitnemu i uznanemu teologowi i kapłanowi o. Szustakowi powodując rozłam "
Leszek 2020.02.14 15:27
To jest smieszne a nie smutne. Smutne jest to co wyczynia PiS Co znaczy skrot PiS Prawo i Sk.......stwo w bialy dzien, to jest fakt. PiS Chcą sprzedać Polskę! https://www.youtube.com/watch?v=Hn5bTJxw43M To jest zdrada!!!!
Reytan2020.02.14 16:05
Glosujcie na Korwina,bedziecie mieli Putina.
Leszek 2020.02.14 16:15
Wstap do Ruchu Narodowego a bedziesz mogl cos zmienic, nie tylko gadac. Rusz cztery litery.
ASTOM2020.02.14 17:45
Ruch narodowy? Mówisz o tej bandzie nawiedzonych szczeniaków znających się na polityce jak świnia na niebie?
Leszek 2020.02.14 17:53
Lepiej nawiedzony niz na lancuchu. Ty lubisz merdac ogonem i po rekach lizac pana. Tak robia do tej pory pacholki z parti politychnych. To sa znawcy , ale od robienia loda. albo nastawiania d....
ryk2020.02.14 21:51
Ale ty smutno i żałośnie smędzisz
Pawlo2020.02.14 15:26
Czasami wskazany jest pobyt w klasztorze z z klauzurą. To wycisza i jest czas na przemyślenie swojego postępowania .
Yoshka2020.02.14 15:59
Klasztor z klauzurą czeka na Ciebie!!
Gabarah2020.02.14 15:26
Już wszystko jasne !!! o. Szustak jest kompletnym ignorantem w polityce, gdyby miał cośkolwiek zmysłu politycznego lub co najmniej znajomości - powinien zapytać, kto stoi za Hołownią - jacy ludzie i o jakim rodowodzie a wtedy wszystko by zrozumiał. Marzy mu się rząd dusz na oświeconymi lemingami. Byłam kilka miesięcy temu na mszy św. w krakowskim kościele dominikanów , jeden z leciwych, a w miarę jakby wyglądało dotąd rozsądnych Ojców Dominikanów roztkliwiał się na MSZY św. nad wielkością inteligencji mecenasa Romana Giertycha, w kontekście jego stryja Wojciecha dominikanina ! Ludzie otwierali oczy i aż syknęli , że takie słowa padły na mszy św.
Reytan2020.02.14 16:04
Dominikanie to znaczy Psy Boze,jak sie skresli Boze,zostaja tylko PSY...
ciemny lud2020.02.15 13:51
I nie tylko w polityce, odnośnie Wiary też, często bzdury plecie w tych swoich filmikach aż przykro się robi-jeszcze jeden celebryta .
konfederat2020.02.14 15:26
POLSKA RACJA KONFEDERACJA
Reytan2020.02.14 16:02
Konfederacja NA ZAWSZE z Komuna.
ASTOM2020.02.14 16:17
Ta, zlepek nawiedzonych szczeniaków, którym się wydaje, że Polska w każdej chwili może bez konsekwencji zajęcia przez ruskich ogłosić neutralność.
AVA2020.02.14 19:25
Ruska racja konfederacja, niestety.
robaczek 2.02020.02.14 15:24
Ależ wy jesteście żałośni..... . szkoda? to wy nawet nie udajecie obiektywnosci ;] zwyczajny kolejny polityczny kanał propagandowy skierowany do elektoratu katolickiego ;] ALEŻ JEST ŚLICZNIE! w podręcznikach bedziecie jako przykład upolitycznienia kazdego elementu życia w celach partyjnych ;] no w sumie kasa tylko z jendego żródełka ;] BRAWO FRONDZIAKI!!!!!! duma rozpiera rodzine ; ]
ASTOM2020.02.14 16:15
Tak jest, to jest portal katolicki i jak się nie podoba to spadaj na komunistyczne gazety pl, wp, onety do wyboru do koloru. Chociaż nie, bo kolor ich jeden: a kolor ich czerwony!!!
robaczek 2.02020.02.14 16:32
;] ale mi pojechales..... ;] czerwoni!!!!! ja pitole!!!! to ja nie wiedzialem !!! tez wole różowy ;]
robaczek 2.02020.02.14 16:38
rozumiem ze katolik ktory nie popier pisiurkow to juz nie katolik i nie dla niego jest ten serwis ;] miski czy wy sie chociaz czasami myslicie? pato-kato- komuno-naziole taka hybryde stworzyliscie.
ASTOM2020.02.14 17:43
Bredzisz czy manipulujesz? Jacy naziole, jacy komuno? Chcesz utopić nas w gównie, w którym sam PO uszy siedzisz?
***2020.02.14 19:33
Tutaj wcale nie chodzi o popieranie czy niepopieranie Pis'u. Z Tobą nie można poważnie rozmawiać. Bo....nie można "rzucać pereł przed wieprze".
oficer LWP2020.02.14 20:02
na pewno? szerzenie nienawiści do drugiego człowieka, propaganda i KŁAMSTWO to są atrybuty katolickości?
Zdzislau2020.02.14 17:08
Przeczytaj Robaczku, uważnie i ze zrozumieniem, co zostało napisane na temat o Szustaka i jego deklaracji poparcia dla jednego z kandydatów. To Szustak, niestety, nie udaje obiektywności. Przeczytaj o co chodzi w artykule, nie będę tłumaczył , bo coś nie jarzysz! W największym skrócie;o poglądy społeczno-obyczajowe głoszone przez tego kandydata i czy wypada je popierać księdzu..
anonim2020.02.14 18:29
Komu służy Ten Pasterz? Samemu diabłu, albo on już jest szatanem wcielonym!!!