19.11.19, 18:38Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Solidarna Polska chce odwołania lewaczki Biejat

Posłowie Solidarnej Polski, wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy chcą, aby lewicowa posłanka Magdalena Biejat została odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

Polityk partii Razem w zeszłym tygodniu została wybrana szefową ważnej sejmowej komisji. Jej konkurentem był poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. Część polityków PiS poparła kandydaturę Magdaleny Biejat. Tylko dwie posłanki ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego postawiły weto. 

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny od kilkunastu miesięcy zajmowała się obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję". 

"O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków"-mówiła w październiku nowo wybrana przewodnicząca. Na wypowiedź Biejat zwrócili uwagę parlamentarzyści Solidarnej Polski, która wraz z PiS i Porozumieniem tworzy rząd Zjednoczonej Prawicy. Posłowie partii Zbigniewa Ziobry domagają się od polityków PiS zmiany decyzji w sprawie przewodniczącej komisji.

 "Każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia. To prawo naturalne, którego nikt nie może podważać. Tak stanowi także Konwencja o Prawach Dziecka ogłoszona przez ONZ i przyjęta przez zdecydowaną większość państw na całym świecie. Takie prawo obowiązuje też w Polsce. Tego prawa trzeba strzec i bronić. Rodzina jest bowiem fundamentem społeczeństwa, a dzieci są naszą przyszłością"-czytamy w liście posłów SP. Pismo zostało opublikowane przez rzecznika Solidarnej Polski, Jana Kanthaka. 

„Ktoś kto okazuje brak elementarnego szacunku dla życia poczętego, dla rodzin, niszczy fundament na którym oparte jest nasze państwo". "Nie możemy się zgadzać, by ideologie, eksperymenty społecznej inżynierii, uderzały w podstawy naszej cywilizacji, tradycji i tożsamości. Nie możemy pozwolić, by na straży tych naturalnych praw i oczywistych prawd stały osoby, które nie mają szacunku dla ludzkiego życia, które wyśmiewają nasze wartości"-piszą parlamentarzyści ugrupowania Zbigniewa Ziobry, Zdaniem polityków, nie można pozwolić, aby "poseł Magdalena Biejat – osoba, która niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, która zagraża naszej przyszłości – nadal pełniła zaszczytną funkcję szefowej komisji polityki społecznej i rodziny w polskim Sejmie".

"Solidarna Polska będzie przekonywać Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów do odwołania poseł Magdaleny Biejat. Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z naszego Państwa i polskich obywateli”-zapowiadają posłowie. 

yenn/300Polityka, Fronda.pl

Komentarze

PePe2019.11.20 9:53
Przewodniczący komisji jest od prowadzenia obrad i nie posiada żadnej mocy sprawczej, zwłaszcza przy przewadze posłów PiS. Biejat pomimo swojego lewactwa ma pewną zaletę, jest przewidywalna. Natomiast Braun to wariat w onucach co dał poznać już na samym początku obrad i nigdy nie wiadomo co wymyśli.
les2019.11.20 8:47
jej organy rowniez nie maja nr PESEL, a pomimo to sa pod ochrona prawna.
ANDRZEJ2019.11.20 4:52
Frondzia jaki suchy koment, bez łzawych wstawek jakie to pisiory święte i w ogóle,może być czerwona Zojka marksistowski pomiot byle nie Braun prawda?a ten Ziobro to menda jest, zepsuł powietrze..
Dumi2019.11.19 22:07
A jednak mają autorefleksje... Nie można bawić się w ugrywanie polityczne na tej komisji mimo, iż PiS ma w niej większość i może zablokować wszystkie postulaty lewicy. Nie wprowadzenie zakazu aborcji, petycji od narodu, bawienie się w polityczne układy komisją ds rodziny to kolejne zachowania PiS zniechęcające chrześcijan do swojego elektoratu... Tu Cejrowski ma rację.
anonim2019.11.19 21:02
Spokojnie, odwołają. I będzie kolejny sukces PiS-u, a na Frondzie przeczytamy że "lewactwo zawyło". Będzie tak, jak było z wycofaniem się z nowelizacji ustawy o IPN i z wycofaniem się z opodatkowania GAFA. Jedno i drugie wycofanie zostało później przez pisowską propagandę (Fronda, DTV, media Karnowskich) przedstawione jako przejaw geniuszu strategicznego Naczelnika z Nowogrodzkiej.
Agnieszka2019.11.19 20:59
I proponuje też odwołanie od wszelkich istotnych funkcji w partii i życiu politycznym, niedopuszczanie do nich i trzymanie się jak najdalej od spraw związanych z kształtowaniem życia społecznego, (spraw rodzin, ochrony życia, rozwoju młodego pokolenia, itp) i wszystkiego, co można chorym światopoglądem i brakiem kręgosłupa moralnego zniszczyć tych posłów PiS, co na Biejat na przewodniczącą w tej komisji głosowali i lewakom gotowi oddać pod przewodnictwo nad sprawami tak istotnymi dla istnienia polskiego narodu czyli SĄ TO (z kilkoma namierzonymi, aktualnymi funkcjami): Borowiak Joanna - przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej Czerwińska Anita - rzeczniczka PiS, członek prezydium klubu parlamentarnego PiS, z-ca przewodniczącego w Komisji do Spraw Unii Europejskiej Dąbrowska-Banaszek Anna Dobrzyński Leszek Kozanecka Ewa Matusiak Grzegorz Nowicka Danuta Rusecka Urszula - z-ca Biejak w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sójka Katarzyna Strzałka Beata Śniadek Janusz - członek prezydium klubu parlamentarnego PiS, z-ca przewodniczącego w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej Wargocka Teresa - z-ca Biejak w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Warwas Robert Wesoły Marek Wojciechowski Grzegorz
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.19 20:23
PiS, Solidarna Polska przykładają ręke do mordowania dzieci nienarodzonych a pieprzą coś o "szacunku dla życia poczętego"! debilizm na prawicy jest ogromny!
katolik2019.11.19 20:19
jak zginie jej dowód osobisty i zostanie cięzko poszkodowana w wypadku czeka ja smierc ,nikt nie będzie mógł tej babie udzielić pomocy ,BO nie będzie miała przy sobie PESEL
MirekT2019.11.19 21:11
Jak każdy tępy katol nie rozumiesz co czytasz. Każdy Polak ma PESEL, płód nie matole !!!!!
Piotr Nowak2019.11.19 20:17
No to odwołać cip-kę ! Ileż to roboty !
MirekT2019.11.19 21:06
Nowak jakby krowy chodziły w majtkach to ty byś nigdy cipki nie zobaczył, nałogowy onanisto !!!
iza2019.11.19 20:12
Ziobro ma szacunek do życia, PiS ma szacunek do życia - dziś mają przegłosować likwidację funduszu wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych, obrońcy życia. WON od pani Magdaleny.
Piotr Nowak2019.11.19 20:20
Mądre przysłowie mówi, że „niedaleko spada jabłko od jabłoni”. Patrzę na ten twój wpis, i myślę sobie jakim debilem musi być twój tatuś, który spłodził taką córkę debilkę ?!
anonim2019.11.20 0:05
Bo to wiesz, obrońcy życia nienarodzonego. Walka przeciwko aborcji kosztuje najmniej :D
Skuter2019.11.19 20:04
Polecam film Nieplanowane
Albert2019.11.19 20:01
Ledwo się zaczęły nowe rządy, prawackie debile zaczynają szczuć i ujadać. Do budy szmaciarze. Dlaczego Zjednoczona Prawica się nie podzieli na mniejsze ugrupowania? Bo nie da się dzielić przez zero.
Piotr Nowak2019.11.19 20:18
Do jełopa, który wabi się Albert : Coś ty napisał jełopie ?! A tak cię prosiłem, nie komentuj i nie odpowiadaj na wpisy innych – i co ? Każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz, że jesteś totalnym przygłupem i ośmieszasz się na własne życzenie. Ty jesteś chorym psychicznie świrem, uczulonym na sierść kota Kaczyńskiego.
anonim2019.11.19 20:57
Przed znakiem przestankowym NIGDY nie stawiaj spacji.
Kinga2019.11.19 23:08
Albercie, Lechu K. ! Widzę,że to ty jesteś zerem, nie podzielisz się sam przez zero! Zapomniałeś też o jednej jeszcze rzeczy! Pisałeś wcześniej we wpisie, że jesteś sam debilem! Mogę ci To przytoczyć! Jeżeli będziesz chciał , podam nawet datę i godzinę ! Więc jak nim jesteś, to nie może być innych debili ! NIE MA GORSZYCH OD CIEBIE ! Wiesz o tym, pisałeś jeszcze bardziej wulgarne słowa na siebie ! Więc zamilcz wreszcie ! Jesteś naprawdę chorym człowiekiem!
Albert2019.11.20 10:04
"Albercie, Lechu K. !" "Pisałeś wcześniej we wpisie, że jesteś sam debilem!" Ale wy katoćwoki to jak bozia rozum rozdawała, to żeście kamieniami w witraże ͏n͏a͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏a͏l͏i, prawda?
Zyga2019.11.19 19:56
won z nią!!!
Adam2019.11.19 19:51
...I za takich nie polecam się modlić..."
MirekT2019.11.19 19:50
To niech odwołują, będzie ciekawie !!!