02.05.19, 09:35screenshot Youtube - Prawica MEDIA

Sondaż: Oto, kto naprawdę stracił na strajku nauczycieli!

Sławomir Broniarz w trakcie protestu nauczycieli szedł na starcie z rządem. Nie satysfakcjonowały go żadne propozycje, które różniły się od żądań ZNP. Skapitulował dopiero wtedy, gdy okazało się, że gra maturami nie jest już możliwa. Jak się okazuje – na strajku ostatecznie wcale nie stracił rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość.

W sondażu przeprowadzonym w końcu kwietnia przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” aż 41 proc. Polaków odpowiedziało, że najwięcej na strajku ugrał rząd. 44 proc. uważa, że największym wygranym jest PiS.

65,4 proc. badanych uważa poza tym, że najwięcej stracili uczniowie, 55,7 proc. - rodzice, 59,9 proc. - sami nauczyciele. 48,5 proc. wskazało też na opozycję.

Co ciekawe, więcej Polaków uważa, że wynagrodzenie za strajk nauczycielom się nie należy – twierdzi tak aż 49 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest 45 proc. respondentów.

Mimo tego – Polacy wciąż uważają, że strajki są skuteczną formą walki o podwyżki i lepsze warunki w pracy – odpowiedziało tak 66,4 proc. badanych. 27,7 proc. respondentów jest przeciwnego zdana.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.05.8 12:15
ale za to broniarz zyskał
Ryszard Olejniczak2019.05.3 9:05
O poziomie cywilizacyjnym społeczeństw świadczy stosunek do dzieci. Niestety polskie dzieci traktowane są, na przerażającym poziomie, przedmiotowo. To że jesteśmy w światowej czołówce samobójstw dzieci i młodzieży, potwierdza dramatyczną sytuację pod tym względem. System oświaty stał się teatrem wojny o szmal, wpływy polityczne, oraz kluczowym przedmiotem ataku światowego antypolonizmu. Po następujących kolejno po sobie działaniach destrukcyjnych uruchomionych przy okazji: 1) "tworzenia" gimnazjów (zrujnowanie podstaw programowych), 2) likwidacji gimnazjów (ograniczenie dostępności liceów i pogorszenie podstaw programowych), 3) strajku egzaminacyjnego (dzieci zakładnikami), trzeba dziesięcioleci aby przywrócić normalność. Do tego trzeba dodać uczynienie świątyń mamony z większości szkół nie pulicznych.
Tomasz2019.05.2 21:12
Nauczyciele mają prawo do godnych zarobków. Nie mają innej możliwości jak tylko strajkować. Z Broniarzem czy nie. Nieważne czy Broniarz gra politycznie. Nauczyciele nie. Po prostu chcą, by mogli spokojnie wychować swoje własne dzieci a nie tylko cudze.
Laura2019.07.17 10:38
To co zrobili nauczyciele jest karygodne.Trzeba się zastanowic jak powoli wymienic skandaliczna kadrę nieuków zwanych szumnie pedagogami.