01.06.20, 16:06Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio

Sondaż. PiS z największym poparciem, ale odnotowuje spadek

Według najnowszego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, gdyby w najbliższym czasie odbyły się wybory parlamentarne, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby samodzielną większość. Mimo to, przewaga partii rządzącej nad innymi ugrupowaniami lekko się zmniejszyła. Swoje poparcie odzyskuje Koalicja Obywatelska. Rośnie też PSL i Konfederacja.

Gdyby wybory do Parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby głos 42 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem jest to spadek o 7 punktów procentowych. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem 24 proc (wzrost o 3p.). Ostatnie miejsce podium należałoby do Lewicy, która mogłaby liczyć na 14 proc. głosów badanych (bez zmian wobec poprzedniego sondażu).

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby 9 proc. głosów respondentów (wzrost o 1.) Takie samo poparcie ma Konfederacja (tutaj to wzrost o 2p.).

Deklarowana frekwencja w wyborach to 59 proc. (o 4p. więcej niż w poprzednim badaniu).

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Marzena2020.06.2 2:19
Do wiadomości: "ad vocem" i dla pozostałych.... THE JOURNAL OF THE AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION /najbardziej prestiżowa w USA/, WRAZ Z THE AMERICAN PSYCHIATRIC I US JUSTICE , ZROBILI WIELOLETNIE KOMPLEKSOWE BADANIA NAD PEDOFILIA! Wyniki były 2 lata temu. REZULTATY SĄ TRAGICZNE DLA HOMOSEKSUALISTÓW! PRAWIE 100% JEST PEDOFILII WŚRÓD "MĘŻCZYZN"! KAŻDY ZŁAPANY I SKAZANY PEDOFIL, NIE WYKAZYWAŁ ŻADNEJ SKRUCHY. SĄ ONI POZBAWIENI WSZELKIEJ LUDZKIEJ EMPATII, WSPÓŁCZUCIA WOBEC SWOICH OFIAR !. NAWET TRUDNO IM BYŁO SKLASYFIKOWAĆ ICH JAKO CZŁOWIEKA! "Ad vocem", piszesz w swoim wpisie, że oni stanowią 40%. Niestety, jak widać prawie 100%! Smutna prawda! Mam te wyniki, więc postanowiłam to dodać to twego wpisu. Bardzo ciekawy twój wpis, cały przeczytałam.
Monika C...2020.06.1 22:18
Pisz sobie, pisz, pocieszaj się! Kto ci w to uwierzy? OPAMIĘTAJ SIĘ ŻAŁOSNY PIOTERKU NOWAK! KOGO CHCESZ OSZUKAĆ!? GŁUPSZYCH OD SIEBIE NIE ZNAJDZIESZ? WIDAĆ GOŁYM OKIEM, ŻE TO TY SAM PISZESZ I SAM SOBIE PRZYKLEPUJESZ WPISAMI, POD RÓŻNYMI NICKAMI! BRAWO! MASZ SIĘ CZYM POCHWALIĆ SWOIM LEWACKIM PRACODAWCOM! ILE MASZ OD NICH "SREBRNIKÓW JUDASZOWYCH"? DUŻO CI PŁACĄ? CZY DORABIASZ NA INNYCH FORACH!? EMERYTURKĘ UBECKĄ CI OBCIĘLI, TO TRZEBA DORABIAĆ, PRAWDA? "Przecież trzeba z czegoś żyć.....? tak wcześniej we wpisie pisałeś!
Michał Jan2020.06.1 20:33
Czytaliście Peowcy i PiS-owcy te wyliczanki kol. Piotra Nowaka i jego adwersarza? To teraz wypier... i pozwolić w końcu budować normalny kraj!
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.1 19:07
Polska AUTENTYCZNIE WOLNA I SUWERENNA tylko z Konfederacją! https://wrealu24.tv/film/usa-plonie-ogromne-zamieszki-antifa-zniszczyla-pomnik-kosciuszki-s-ross
Urszula2020.06.1 18:33
Może ktoś z pisiorów mi wytłumaczy co to jest ta ideologia gender.
D...2020.06.2 1:32
Urszulo! Biedna, żałosna lewaczko, nie wiesz co to jest? A przecież ciągle o tym nadajesz! Cóż to, masz zaniki pamięci?? Co brałaś?
Seks pokazy randki2020.06.1 18:06
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
PL2020.06.2 1:22
Milion ofert!? CZYLI MILION LENI I NIEUDACZNIKÓW !! A DO ROBOTY ZBOCZEŃCE! ŁOPATY DO RĘKI! A NIE JESTEŚCIE NA NASZYCH GARNKACH!
Agnie2020.06.1 18:00
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
anonim2020.06.1 21:44
Trzeba mi skopać działkę, zmywać gary, podłogi, robić zakupy i dawać d... kumplom na wiecach KOD. Oczywiście wszystko za friko. To co godzisz się?
do wyborcy POKO 2020.06.1 17:42
Głosowałeś na PO, a teraz Ci wstyd? Zupełnie niepotrzebnie! Wstydzić powinni się ci, którzy Cię oszukali. Partia, która zapowiadała się jako konserwatywna w sferze obyczajowości oraz liberalna w kwestii gospodarki wprowadzać chce do polskiego prawa m.in. ideologię gender czy "uzgadnianie płci", a zamiast deklarowanej wolności gospodarczej otrzymaliśmy podwyżkę wszelkich podatków, danin i składek publicznych. Wyborco, cudze oszustwo nie jest Twoją winą!
Maria Blaszczyk2020.06.1 17:57
Skarbie, gender istnieje tak długo, jak ludzie tworzą kulturę. PO nie ma z tym nic wspólnego. A "uzgadnianie płci" w czym Ci przeszkadza? Co jest dobrego w tym, że ludzie muszą pozywać własnych rodziców i się z nimi sądzić? Czy sytuacja, że ktoś cierpi z powodu niezgodności płci jest powodem, by jeszcze dokładać do tego rodzinne dramaty?
ad vocem2020.06.1 21:37
O tym kto kim jest nie decydują jego subiektywne odczucia tylko społeczne i moralne normy które obowiązują w cywilizowanych społeczeństwach. Jak tobie, zakładając że masz 30 lat, będzie się wydawać że masz lat 60 będzie się należeć emerytura? Czy czubek i zboczeniec który stwierdza że jest małą dziewczynką i zakochał się w koleżance (vide Stefonknee Wolschtt), czy twierdzisz że należy uznać jego odczucia bo będzie się źle czuł jak zrobimy inaczej? Jak ktos będzie czuł potzrebę chodzić po mięscie z gołym tyłkiem to też nie będziemy mu mogli zabronić, bo go zranimy? czy żołnierz któremu w bitwie urywa fiuta staje się kobietą? Nie, jest nadal facetem, bo o płci nie decyduje chora wyobrażania i neomarksistowskie "normy społeczne" opracowane przez czubków-zboczeńców ze szkoły frankfurckiej i opracowań ultrasodomity Kinseya, tylko chromosomy. PS W kontekście tego, co wyprawiają deprawatorzy LGBT nad Wisłą, przypominamy niezwykle głośny i znamienny przypadek homoseksualnej i pedofilskiej szajki z Wielkiej Brytanii. Działał tam gej James Rennie, popularny działacz, którego zapraszano do mediów i fetowano w parlamencie. Walczył o ,,prawa'' osób LGBT. “..”Okazało się, że gwałcił niemowlęta, nagrywał swoje zbrodnie i dzielił się tymi materiałami z całą siatką pedofilską. Do małych dzieci, które molestował, dopuszczał innych zboczeńców, nawet zarażonych wirusem HIV. Służby, które musiały dla celów śledztwa zapoznać się z materiałami Renniego, mówiły o najbrutalniejszej przemocy na dzieciach. “..”Dysponowali zasobem 125 tysięcy fotografii gwałtów na nieletnich i niemowlętach. Wśród skazanych był James Rennie, popularny homoseksualista ze Szkocji. Kierował organizacją LGBT Youth Scotland, która otrzymywała pieniądze z budżetu państwa. “..” Jego obrzydliwe zbrodnie wyszły na jaw po tym, jak zgwałcił synka swoich przyjaciół. Ci zostawiali pod jego opieką dziecko, bo Rennie przedstawiał się jako przyjaciel dzieci. Zboczeniec gwałcił chłopca przez cztery lata - od najwcześniejszego niemowlęctwa. Robił mu zdjęcia i nagrywał filmy, dzielił się nimi z innymi pedofilami. Mężczyzna zapraszał też swoich kolegów, by razem z nim gwałcili dziecko. Zrobił to także homoseksualista zarażony wirusem HIV, psychopata Neil Strachan.”..(źródło)(link is external) Agata Bruchwald ..”Do 40 proc. homoseksualistów to PEDOFILE. W mediach cisza…”Jak pokazują badania naukowców odsetek homoseksualistów, którzy są pedofilami dochodzi do 40 proc. I to oni – jako najgroźniejsi – znacznie częściej molestują dzieci niż tzw. pedofile heteroseksualni “..”Badania nad występowaniem pedofilii wśród gejów nie są obce naukowcom. Sprawą zajęli się m.in. dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto. Badania przeprowadzone przez dr Freuda wykazały, że 34 proc. homoseksualistów to pedofile, według drugiego naukowca to 32 proc.
Urszula2020.06.1 18:31
Nie glłsowałam na PO bo nie głosowałam wcale, ale głosowałam na Dudę i teraz jest mi wstyd.
anonim2020.06.1 21:54
teraz zagłosuj na Tanajno, odzyskasz dume
ladychapel2020.06.1 17:35
Tylko jedna - Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej. Wiwat 1szy sekretarz Jaroslaw!!!
to pytanie retoryczne 2020.06.1 17:38
to jest wg ciebie zabawne czy merytoryczne?
Duda, bo nikogo lepszego nie ma 2020.06.1 17:30
Wszyscy wiedzą, że sondaże są zarówno mobilizujące, jak i demobilizujące. Sondaż mobilizujący jest w tej sytuacji zgubny dla Trzaskowskiego, bo z jego elektoratu, w przeciwieństwie do elektoratu Dudy, wycisnąć się już więcej nie da. Wystarczy że do urn pójdzie 20 % "tych co się polityką nie insertują" ale biorą 500+, 13, czy wiedzą jak za PO mieli tyrać do 67 roku życia. Przyjmując także, że rolnicy deklarujący poparcie dla PSL, po niedzielnej mszy, jednak dojdą do wniosku że Kosiniak nigdy w gumowcach nie chodził, dodając parę osób o Konfederacji, bo wielu ma tam już wątpliwości co do rusofili Brauna i Korwina, i Duda ma wielkie szanse na wygraną w pierwszej turze
Suweren2020.06.1 18:29
Czyli co, socjalni już zawsze będą jeździć na grzbietach pracujących?
anonim2020.06.1 21:41
a co wolisz bulić mafii vat, której Polska w ciągu 8 lat zwróciła 250 miliardów zł za puste tiry, kauczuk, drut żebrowany, telefony itp, które nawet koło Polski nie przejeżdżały???
Monika C...2020.06.1 23:23
Suwerenie, Lechu K..... ! Aha...! A to ty jesteś taki wielki pracujący??? Tak? Ja nie biorę socjalu i nie mam pretensji o to ! Stac mnie na to! ZAWSZE WYZNAJĘ ZASADĘ: " WOLĘ DAWAĆ, NIŻ BRAĆ..."! A ty im zazdrościsz! Czego??
Urszula2020.06.1 18:30
Nie tylko nie wygra w I turze, ale ma coraz mniejsze szanse aby wygrać w II. "Prezydenta ściga nie tylko Trzaskowski, ale też Hołownia. Obaj w II turze wygrywają z Dudą. Hołownia nawet z lepszym wynikiem niż prezydent Warszawy"
anonim2020.06.1 21:46
to dlaczego "przyszli zwycięzcy" tak zwlekają z wypuszczeniem ustawy z senatu?
Maryla2020.06.1 23:32
"Urszulo" Kellerko !... Następny zrobiłaś sobie sondażyk? Znów wiesz?? Baw się, baw w zgadywankę ! Przecież macie dziś "Dzień dziecka" ! Miłej zabawy !
Vivian Darkbloom2020.06.1 17:18
Skoro Social Changes to znaczy, że tak naprawdę mają jakieś 35%
what goes around comes around2020.06.1 17:03
Według najnowszego sondażu prezydenckiego zmniejsza się przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w II turze. Urzędujący prezydent pokonałby kandydata Koalicji Obywatelskiej tylko o 2,6 punktów procentowych.
anonim2020.06.1 17:15
Wewnętrzne sondaże dla partii przedstawiają się całkiem inaczej. Sondaże 'gazetowo-portalowe' są sugerujące, robione pod tezę, więc się nie podniecaj, naiwniaku
czekam2020.06.1 18:15
Jak przedstawiają się "sondaże dla partii" ?
2020.06.1 21:11
PiS + 50%
Urszula2020.06.1 18:26
Jest już nowy sondaż. Poparcie dla Dudy leci w dół. W II turze wyborów Duda przegrywa z Holownią i z Trzaskowskim
Monika C...2020.06.1 22:57
URSZULKO, ALE SIĘ NAPRACOWAŁAŚ!??? SAMA TEN SONDAŻ ROBIŁAŚ,CO ? WSPÓŁCZUJĘ! A GDZIE GO OPUBLIKOWAŁAŚ? NA SWOJEJ KARTCE W BRUDNOPISIE???
do Nowak obietnice PO z 2015 c.d. 2020.06.1 16:55
– Reforma systemu politycznego: wprowadzenie mieszanego systemu wyborczego do Sejmu i Senatu, który łączy zalety JOW i proporcjonalnego rozdziału mandatów, – Wiejski stragan: program skracający ścieżkę dystrybucji żywości wytwarzanej na małą, lokalną skalę, produkty będą trafiać od producenta do konsumenta jak najkrótszą drogą, – Przyjazny urząd, odpowiedzialni urzędnicy: kontrola urzędnicza tylko w uzasadnionych i uprawdopodobnionych przypadkach, wprowadzenie majątkowej odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych, – Nauka postaw obywatelskich: wprowadzenie do programu nauczania w szkołach ponadpodstawowych zajęć uczących współpracy, pracy zespołowej oraz podstawowa edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy, – Więcej opieki dla seniorów: uruchomienie specjalnego numeru alarmowego dla osób starszych potrzebujących opieki, czynny 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, – Odnowa miast: rezerwacja 25 mld zł na rewitalizację miast w ramach funduszy europejskich na lata 2014-2020, – Lepsza opieka dla najmłodszych: 150 mln zł rocznie na programy „Maluch” i „Maluch na uczelni”, – 12 zł minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych (zlecenia), – Made in Poland: włączenie się dyplomacji w pomoc polskim firmom, zapewnienie politycznego wsparcia polskich inwestorów gospodarczych w czasie wizyt zagranicznych i misji dyplomatycznych na najwyższym szczeblu, – Wyższe kredyty studenckie 1800zł zamiast 600zł, – Nowy etap w stosunkach Państwo-Kościół: finansowanie Kościołów przez wiernych, – Jeden podatek dochodowy: dla osób o niskich dochodach efektywna stawka podatku w wysokości od 10%, – Grant na start: wsparcie do 4000zł rocznie dla osób zatrudnionych na etacie lub umowie cywilnoprawnej, – Ograniczenie finansowania partii politycznych z budżetu państwa, – Budowa dróg: wprowadzenie do Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych możliwości finansowania dróg i pasów rowerowych, kilka tysięcy dróg rowerowych w ciągu 5 lat.
anonim2020.06.1 17:18
|Nikt ci nie da więcej niż PO obieca. Mam nadzieje że ci złodzieje juz nigdy nie wrócą do władzy
do Nowak obietnice PO z 2015 2020.06.1 16:54
W 2015 roku PO zaprezentowała program „Polska przyszłości”: – Powstanie w ciągu 10 lat 50 tys. nowych mieszkań na wynajem, – Ograniczenie przywilejów związków zawodowych: etaty związkowe finansowane przez same związki, a nie przedsiębiorstwa, – Zniesienie składki ZUS i NFZ: docelowo każdy obywatel, zatrudniony na jednolitym kontrakcie, będzie płacił tylko jeden podatek dochodowy, – Zdrowe dzieci: wprowadzenie profilaktyki stomatologicznej, przypisując każdą szkołę do konkretnego gabinetu stomatologicznego, – Racjonalne wymogi sanitarne: stworzenie katalogu minimalnych wymagań sanitarnych dla małych przetwórni oraz rolników produkujących na potrzeby własne oraz swoich gości, – Modernizacja Wojska Polskiego: finansowanie armii na poziomie 2% PKB,dokończenie budowy sześciu okrętów dla Marynarki Wojennej i stworzenie nowego systemu obrony powietrznej kraju, rozwinięcie programu pancernego i artyleryjskiego w oparciu o Polską Grupę Zbrojeniową, kontynuowanie doposażenia Sił Zbrojnych RP w nowoczesny sprzęt, wzmocnienie kolejnych garnizonów, ze szczególnym uwzględnieniem wschodniej części kraju, – Likwidacja umów śmieciowych: wprowadzenie jednolitego kontraktu, który wyprze umowy cywilnoprawne trwające poad miesiąc, – Silna i zjednoczona UE: bronienie fundamentów UE w zakresie wolnego przepływu osób, pracowników i usług, – Likwidacja testów szóstoklasistów,
Izydor2020.06.1 17:43
Masz pretensje do PIS że nie realizują obietnic PO?
edi2020.06.1 16:52
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Vivian Darkbloom2020.06.1 17:24
Naucz się jeszcze pisać po polsku, ale to chyba za trudne dla obrońców "cywilizacji łacińskiej"
anonim2020.06.1 20:15
PiS nie jest katolicki .
Monika C...2020.06.1 22:29
A to może ty jesteś za bardzo lewacki? A może jesteś za bardzo pedalski? No, przyznaj się? Nie wstydż się .....?
do Nowak tamte obietnice były z z 2005 2020.06.1 16:52
W 2011 roku PO przedstawiło 21 priorytetów: 1. Wynegocjowanie ponad 300 mld złotych w budżecie UE na lata 2014–2020 na nasz program inteligentnego rozwoju, który wesprzemy kolejnymi 100 mld złotych środków własnych. 2. Płace sfery budżetowej, zamrożone ze względu na kryzys, zaczną ponownie rosnąć. Podobnie jak konsekwentnie zwiększyliśmy płace nauczycieli, będziemy sukcesywnie podnosić wynagrodzenia innych ważnych społecznie grup zawodowych, zaczynając od nauczycieli akademickich i policjantów. 3. Do 2013 roku wprowadzenie rozwiązań gwarantujących Polsce wysokie przychody z wydobycia gazu łupkowego, które przeznaczone będą na bezpieczeństwo przyszłych emerytur. 4. Na podobieństwo 1800 Orlików budowa 1000 Świetlików – centrów kultury i bibliotek gminnych, które będą wspierać kreatywność i budować umiejętność pracy zespołowej. 5. Zwiększenie wydatków na Uniwersytety Trzeciego Wieku i grupowe zajęcia zdrowotne dla seniorów. 6. W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Żeby temu zaradzić będzie radykalnie zwiększona ulga rodzinna na trzecie i kolejne dziecko. 7. W ramach programu „Koperniki” w każdym województwie do 2020 roku będą tworzone „Centra Nauki”, których zadaniem będzie inspirowanie młodzieży do nauki i innowacyjności. 8. Likwidacja formularzy podatkowych PIT. 9. Obniżenie zasadniczej stawki VAT do 22% w 2014 roku, kiedy światowy kryzys gospodarczy powinien ustąpić fazie ożywienia. 10. Zwiększenie ulg podatkowych dla oszczędzających na emeryturę, by motywować skłonność do długookresowego oszczędzania. 11. Dostęp do szerokopasmowego Internetu w każdej gminie. 12. Do 2015 roku wprowadzenie do szkół e-podręcznik. 13. Polacy będą mieli prawo wyboru, komu przekażą swoją składkę zdrowotną, wprowadzając konkurencję dla NFZ. 14. Wprowadzenie do kodeksu pracy odnawialnych umów sezonowych dla pracowników, co zwiększy stabilność zatrudnienia wśród młodych. 15. Likwidacja obowiązku noszenia przez kierowcę przy sobie dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu i prawa jazdy, które policja i inne służby będą mogły skontrolować, łącząc się elektronicznie z odpowiednim urzędem. 16. Radykalne ograniczenie dostępu służb specjalnych i policyjnych do bilingów obywateli oraz zwiększenie kontroli nad wykorzystywaniem podsłuchów. 17. Skrócenie terminu wydawania pozwoleń na budowę z około 300 do 100 dni, a liczbę procedur z ponad 30 do 15. Skrócenie termin oczekiwania przez obywatela na rozstrzygnięcie jego sprawy w sądzie o 1/3. 18. Dążenie do zrównoważonego budżetu przed końcem kadencji. Obniżenie relacji długu do PKB do 48% w 2015 roku i do 40% w 2018 roku, dzięki czemu będziemy mieli niższe stopy procentowe i szybszy wzrost gospodarczy. 19. Wprowadzenie przepisów gwarantujących kobietom „równą płacę za równą pracę”, eliminując dyskryminację kobiet w miejscu pracy. 20. Stypendia naukowe dla najlepszych maturzystów już od pierwszego roku studiów. 21. Miliard złotych ze środków unijnych na „Fundusz Przedsiębiorczości na Wsi”.
nie wyglądasz na pracującego Piotruś Nowaczek2020.06.1 16:43
@Piotr Nowak No proszę, Piotruś Nowaczek usiadł i napisał, ale co.... Pytanie do Piotrusia Nowaczka: Jaki jest twój udział w PKB? Ci co najwięcej pyskują najdalej wyciągają łapska po ciaćki!
Urszula2020.06.1 18:24
A w Ameryce biją murzynów. Taki jest twój sens wypowiedzi. Tak samo głupi jak Chruszczowa. Macie wspólnych przodków?
ladychapel2020.06.1 16:35
Potrzebny szturm modlitewny!!!
Monika C...2020.06.1 23:06
Ach ty, "LADYCHAPEL"...vel Lechu Kellerze! TY HIPOKRYTO, ATEISTO...DUMNY....G....! Jezeli ty się prawdziwie pomodlisz z nami do Boga, to czemu nie! Nawróciłeś się?
Michał Jan2020.06.1 16:33
Sondaż u braci Karnowskich i taka lipa? Dobrze, że SLD się trzyma i Geniusz spod Górki Lelewela będzie miał z kim rządową koalicję utworzyć.
typ2020.06.1 16:32
To jest spadek sondażowy o 1 malutki procentuś.
Lupaszko2020.06.1 16:17
2 piotr nowak: kto wypromował mafię vatowską? itp etc
Michał Jan2020.06.1 16:25
Nie wiem, jak on, ale ja bym obstawiał UE z systemem VAT zamiast podatku obrotowego.
Suweren2020.06.1 16:29
UE -> szef rady UE -> Tusk -> wina Tuska! ;)
Maria Blaszczyk2020.06.1 17:53
Czyli pana Banasia et consortes? No PiS przecież?
Monika C...2020.06.1 22:53
lupaszko? Kto wypromował mafię vatowską? Każdy to wie! Ten Rząd i Premier, co rządził ostatnio przez 8 lat , czyli POPSLe ! Podaję lekturę, czytałam..... " 500 Afer i przekrętów POPSL" ! Szok! Ponad 800 mld zł te afery kosztowały! CHYBA NIE DZIWNE, ŻE NA SIŁĘ CHCĄ WRÓCIĆ, ABY ZNÓW TO ROBIĆ! " ABY BYŁO, JAK BYŁO..."!
Piotr Nowak2020.06.1 16:13
Pytania do zwolenników PiSS: 1. Gdzie siedzi mafia VAT? (czyżby w NIK) 2. O ile obniżono VAT? 3. O ile podniesiono kwotę wolną od podatku dla wszystkich? 4. Jaką pomoc otrzymali frankowicze? 5. Kto mieszka w 100 000 mieszkań +? 6. Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych? 7. Jak wysokie są repatriacje wojenne od Niemiec? 8. Jakie wojska latają zakupionymi helikopterami dla Armii? 9. O ile zmalały kolejki do lekarzy? 10. O ile wzrosły emerytury i renty? 11. Gdzie pływają promy wybudowane po 2015 roku w stoczni szczecińskiej? 12. Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się terminy rozpraw? 13. Ile Polaków wróciło z emigracji zarobkowej, a ile wyjechało na stałe z kraju? 14. Jak pokonano ASF w Polsce? 15. Gdzie jest 500 000 000 posadzonych drzew? 16. O ile mniej węgla sprowadza się od Rosji niż przed 2015 rokiem 17. Gdzie jest wrak Tupolewa? 18. Gdzie jest ta nowoczesna broń, którą miano dozbroić polską armię? 19. Dlaczego Polska importuje więcej energii z Litwy, od Niemiec i Szwecji? 20. Ilu mniej urzędników pracuje w ministerstwach? 21. Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI? 22. Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast? 23. Gdzie narodowa zgoda i połączenie wszystkich polaków jak zapowiadał P.A.D.? 24. Ile łózek szpitalnych przybyło w szpitalach poza tymi od WOŚP?
Elektor2020.06.1 16:22
Brawo! Celnie, rzeczowo. PiS to tragedia narodowa.
masz racje, PiS to tragedia dla homosowietów2020.06.1 16:45
masz racje, PiS to tragedia narodowa dla homosowietów
.2020.06.1 20:10
Homosowieci na PIS głosują i tą tragedię popierają.
Monika C...2020.06.1 22:23
Pseudo- ektorku" ! Nie żle się bawisz, jak dziecko! Ile jeszcze sam sobie odpowiedzi napiszesz???? hahaha.....!
PL2020.06.2 1:24
ELEKTOR TAK, TO TRAGEDIA, ALE NIE NARODOWA! TO TRAGEDIA DLA WAS PEDZIE !
nie ślepy2020.06.1 16:37
Czytać te wypociny, szkoda czasu! Odpowiadać tobie szkoda czasu! Z targowicą jest tak: zrobić wszystko, żeby się wybory nie odbyły a później drzeć ryje czemu się nie odbyły. POdpalic Polskę, żeby zmienić jedną denną kandydatkę na drugiego dennego pajaca i drzeć mordę, że karty do głosowania są teraz niedobre! Itd,itp Wszystkich was POwinno się wpakować w bydlęce wagony i wysłać na wschód, tak jak kiedyś wasi POprzednicy wysyłali na wschód Polaków, bo nigdy do czasu kiedy się tak nie stanie, nie będzie spokoju w Polsce!
Piotr Nowak2020.06.1 16:47
¯\_(ツ)_/¯ I po co to wszystko napisałeś? Żeby za wszelką cenę udowodnić że jesteś idiotą? Naprawdę czasami lepiej siedzieć cicho.
Izydor2020.06.1 17:40
Caps lock ci się zaciął na literkach "p" i "o". Taki duży klawisz z lewej strony. Jak już sobie z tym poradzisz to postaraj się napisać coś z sensem. Dasz radę. Wierzymy w ciebie.
Urszula2020.06.1 18:22
Może czas już zmienić tę płytę bo jest osłuchana i na nikim nie robi wrażenia.
do Nowak 2020.06.1 16:41
obiecanki wyborcze PO 1. zmiana konstytucji, 2. realizacja postulatów z akcji 4 x tak : zmniejszenie liczby posłów o połowę, wprowadzenie J O W, zniesienie immunitetu poselskiego, likwidacja Senatu, podwyższona odpowiedzialność funkcjonariuszy państwa, 3. rozszerzenie kompetencji Trybunału Stanu, 4.ograniczenie przywilejów władzy, 5.likwidacja finansowania partii z budżetu państwa, 6. ograniczenie nadmiernie rozbudowanego aparatu władzy, 7. sankcje dla łamiących prawo wysokich urzędników, 8 .zmniejszenie administracji centralnej o 20%, 9. stworzenie jednego Urzędu Regulacyjnego, który nie ulegając interesom branżowym będzie dbał o systematyczne obniżanie na rynku cen: na energię elektryczną czy usługi telekomunikacyjne, 10. jednolita stawka 3 × 15% dla PIT, CIT i VAT, 11. uproszczenie systemu podatkowego, który uniemożliwi oszustwa i zablokuje różnorodność w interpretacji przepisów, 12 .uproszczenie formularza PIT, a następnie jego likwidacja, 13. wprowadzenie dla przedsiębiorstw rocznej sprawozdawczości podatkowej, 14. obniżenie kosztów pracy, 15. likwidacja opłat i para podatków nakładanych na przedsiębiorców i obywateli, 16. ograniczenie monopoli,
Piotr Nowak2020.06.1 16:44
Serio? To PO trraz rządzi? :) Przecież miała być"dobra zmiana"
anonim2020.06.1 16:50
A co skończyła się już? Jak targowica POKO-PZPR nie będzie sabotować i PiS będą się zajmować czym obiecali, a nie tłumaczeniem się z nie bycia wielbłądem. Póki co, uzbrój się w cierpliwość a jak nie to wypie... do ojczyzny dziadków, za Ural
Suweren2020.06.1 17:10
Oni się sami dobrze sabotują vide maseczki. A wasze nagminne urojenia, to osobna, choć bardzo interesująca kwestia.
anonim2020.06.1 17:20
jakaś alternatywa?
Suweren2020.06.1 18:26
Każda, bo w dodatku są ideologicznie w średniowieczu oraz są nieznośnie zarozumiali i kłótliwi.
Elektor2020.06.1 18:49
Również daję plusa! PiS PO jedno zło!
do Nowak c.d. 2020.06.1 16:42
17.wyrównanie szans w dostępie do nauki, 18. wprowadzenie bonów oświatowych, które wywołają w szkołach zdrową konkurencję, 19. ujednolicenie godzin nauki wszystkich dzieci w szkołach podstawowych w godzinach przedpołudniowych, 20. uporządkowanie służby zdrowia, 21. decentralizacja NFZ, 22. utworzenie Rejestru Usług Medycznych, 23. dopuszczenie konkurencyjnych prywatnych ubezpieczeń i zezwolenie na prywatne inwestycje w szpitalach, 24. 48 godzinne sądy dla chuliganów, 25. przeniesienie co najmniej 20% policjantów wykonujących pracę urzędniczą do bezpośredniej walki z przestępcami, 26. zmiana organizacji budowy autostrad, tak aby były budowane szybko i znacznie taniej, 27. w ramach reformy administracji uproszczenie regulacji rynku transportowego, odpolitycznienie i odbiurokratyzowanie administracji transportu, 28. uproszczenie i usprawnienie procedury finansowania, aby przetargi i kwestie finansowe związane z budową drogi nie trwały długo i by pieniądze płacone przez podatników w cenie paliwa były realnie przeznaczane na budowę dróg, 29. wsparcie kolei poprzez dopłaty do przewozów pasażerskich, 30. wzmocnienie funkcjonowania nadzoru budowlanego dla egzekwowania standardów i norm na polskich drogach, 31. reforma Wspólnej Polityki Rolnej tak, aby była ona korzystna dla polskiej wsi, 32. regionalizacja polityki rozwoju obszarów wiejskich, 33. przeprowadzenie reformy ryku cukru tak, aby reforma tego rynku nie osłabiła pozycji polskich rolników i cukrowni na europejskim i światowym rynku, 34. wprowadzenie podatku dochodowego w miejsce podatku rolnego, 35. ograniczenie ilości agencji i instytucji rolnych oraz usprawnienie ich działania, 36. narodowy program budowy grup producenckich, który obejmował będzie identyfikację rolników, którzy są chcą tworzyć grupy, szkolenia dla tych rolników i pomoc prawno-administracyjną w zakładaniu i prowadzeniu grup oraz promocję produktów rolnych w kraju i poza nim, 37. stworzenie trwałych rozwiązań podatkowych pozwalających na realizowanie unijnych zasad wprowadzania biopaliw na rynek bez skomplikowanych, korupcyjnych procedur, zezwoleń i koncesji
Martin2020.06.2 0:18
Ad. 1 Mafia VAT siedzi w ławach sejmowych opozycji i PE Ad. 2 • zupy, buliony, żywność homogenizowana i dietetyczna. W skład tych pozycji wchodzą również dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego – z 8 proc. na 5 proc. • owoce tropikalne i cytrusowe, niektóre orzechy: pistacjowe, migdały, kokosowe – z 8 proc. na 5 proc. • książki – niezależnie od nośnika (e-booki i wydania papierowe) – 5 proc. • artykuły higieniczne takie jak pod podpaski czy tampony higieniczne – z 8 proc. na 5 proc. • musztarda, przyprawa słodka papryka, niektóre przyprawy przetworzone (np. pieprz, gałka muszkatołowa, tymianek – z 23 proc. na 8 proc. • gazety, dzienniki i czasopisma drukowane oraz te w formie elektronicznej – 8 proc. VAT. Wyjątek stanowić mają czasopisma regionalne i lokalne, które wydawane są w innych formach niż elektroniczna. W tych przypadkach utrzymana zostanie stawka VAT w wysokości 5 proc. • pieczywo oraz ciastka niezależnie od ich rodzaju – 5 proc. Obecnie w tej kategorii obowiązują trzy stawki VAT – 5 proc. 8 proc. i 23 proc. Ad. 3