06.09.20, 15:40Fot. Jedrzej1224, via: Wikipedia CC 4.0

Sondaż. Polacy domagają się reparacji od Niemiec

Na zlecenie portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes przeprowadziła sondaż, w którym zapytała Polaków o poparcie dla starań Polski o reparacje ze strony Niemiec. Większość Polaków jest zdania, że Polska powinna otrzymać zadośćuczynienie za straty poniesione w wyniku niemieckich zbrodni i zniszczeń wojennych.

Postulat reparacji wojennych od Niemiec popiera aż 66 proc. badanych, z czego 41 proc. jest „zdecydowanie na tak”, a 25 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. Przeciwników starań o reparację jest zaledwie 14 proc., a 20 proc. badanych nie ma zdania.

Portal wPolityce.pl podkreśla, że reparacje od Niemiec popiera również połowa wyborców Rafała Trzaskowskiego.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Jonasz Koran-Mekka2020.09.7 9:26
Moglibyście już skończyć z tymi bzdurami, postawa rządzących PiSowców dobitnie pokazuje, że są to działania wyłącznie propagandowe, medialne bicie piany. Na koniec cytat "Ten temat [reparacji] nie istnieje w stosunkach pomiędzy naszymi [polskim i niemieckim] rządami" - minister Czaputowicz dla "Die Welt".
Górnośląski Hanys2020.09.7 9:18
Najpierw Polska odda poniemieckie ziemie, które zaanektowała Niemcom po 2 Wojnie Światowej, następnie będzie mogła wystąpić z żądaniem reparacji. Dwie strony powinie być zadowolone z takiej decyzji.
Jan Radziszewski2020.09.24 17:59
żydzie aszkenazi ciebie wkrótce diabły wezmą do piekła ą tam dopiero będziesz się cieszył z swojej głupoty Uświadom sobie Lechia tzn Polska od samego początku była także na terenach uznanych dziś za Niemieckie - to on mordując prawowitych mieszkańców zawłaszczyli Polskie lechickie Słowiańskie tereny - potwierdza to m.in Bóg i król Polski "13.03 2020 + Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). + Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. - te słowa też stosują się również do ciebie
Jan Radziszewski2020.09.24 21:46
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 3 lata 1 m-c od teraz / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie).
POLACZKI CEBULACZKI2020.09.6 18:43
DOSTAŁY WYSTARCZAJĄCO DUŻO KASY Z UE ZA NIC. WIĘCEJ KASY NIE BĘDZIE WY POLSKIE KMIECIE
Jan Radziszewski2020.09.24 18:00
żydzie aszkenazi cebulaczku czosknowy parchu. ciebie wkrótce diabły wezmą do piekła ą tam dopiero będziesz się cieszył z swojej głupoty + Uświadom sobie Lechia tzn Polska od samego początku była także na terenach uznanych dziś za Niemieckie - to on mordując prawowitych mieszkańców zawłaszczyli Polskie lechickie Słowiańskie tereny - potwierdza to m.in Bóg i król Polski "13.03 2020 + Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). + Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. - te słowa też stosują się również do ciebie
Jan Radziszewski2020.09.24 21:50
UE źle skończy podobnie jak NIEMCY +Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .
Mirek2020.09.6 17:40
Naród niemiecki jest najbardziej zbrodniczym narodem i dlatego odszkodowania wojenne Polsce muszą być wypłacone . To jest żadna łaska .
Uhmor2020.09.6 21:06
To bierz szabelkę i wal na Berlin po reparacje :-D
Jan Radziszewski2020.09.24 18:04
Duraku Niemcy już powiedziały swoje ostatnie słowa - znikną z powierzchni ziemi już na zawsze Kara bardzo bliska - zobaczysz na własne oczy
Senny2020.09.6 16:06
Hmmm. Ci którzy nie mają zdania, to ci, którzy nie zajmowali się tym problemem, no i po prostu nie wiedzą, o co się rozłazi. Jednak, kim są te 14% przeciwników???
Albert z kołchozu katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 15:55
wszedł na rynek z ciekawym produktem pedalsko-spożywczym: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic jak i spożycia"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 15:54
Polacy domagają się też wraku tupolewa od ruskich ale skuteczność działań PiSu jest taka sama jak w przypadku żądań reperacji od szwabów.