06.05.21, 10:43Fot. screenshot YouTube (Polsat News)

Sondaż: zdecydowana większość Polaków za współpracą opozycji z rządem w kluczowych sprawach

Zdecydowana większość badanych uważa, że lepszym dla dobra Polski byłaby współpraca opozycji z rządem - wskazują wyniki sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Onetu.

Większością 290 głosów Sejm przyjął we wtorek ustawę o ratyfikacji zasobów własnych UE, kluczową w perspektywie uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy.

Wcześniej z rządem w sprawie głosowania porozumiała się Lewica - w zamian za wpisanie postulatów do Krajowego Planu Odbudowy Lewica zobowiązała się poprzeć ustawę. Wywołało to falę komentarzy, głównie polityków i osób związanych ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej, aspirującej do miana lidera opozycji.

Radek Sikorski porównał porozumienie Lewicy z PiS do paktu Ribbentrop-Mołotow, zaś zdaniem Romana Giertycha Lewicę inspirowały w tej sprawie służby rosyjskie. Ostro w tej sprawie wypowiedział się Włodzimierz Czarzasty, który powiedział, że Sikorski i Giertych powinni "stuknąć się w głowę" - więcej czytaj tutaj.

Onet zlecił IBRiS przeprowadzenie sondażu, w którym ankietowanym zadano pytanie, czy ich zdaniem lepsza dla dobra kraju byłaby współpraca opozycji z partią rządzącą czy brak współpracy i odsunięcie PiS od władzy.

43,2 proc. badanych wybrało opcję „zdecydowanie opozycja powinna współpracować z PiS, kiedy chodzi o dobro kraju”, 22,5 proc. wybrało z kolei opcję „raczej opozycja powinna współpracować z PiSem, kiedy chodzi o dobro kraju”. Łącznie daje to 65,6 proc. ankietowanych popierających współpracę opozycji z PiS. 

20,5 proc. badanych zdecydowanie odrzuca możliwość współpracy opozycji z PiS i dla dobra kraju uważa, że PiS należy odsunąć od władzy. 8,6 proc. raczej odrzuca możliwość współpracy opozycji z partią Jarosława Kaczyńskiego i również chce odsunięcia jej od władzy. Łącznie daje to 29,1 proc. ankietowanych.

jkg/onet

Komentarze

annonim2021.05.9 12:39
Jaka "opozycja",jaki "rzad"?Toz to to samo!
man.of.Stagira2021.05.6 11:28
TE 29,1 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni na Covid-19 są to osoby które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propadandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze.
Anonim2021.05.6 11:03
Chyba na Podkarpaciu...😁😁😁😁
Anonimowi - "zatroskanemu" o budżet2021.05.6 11:06
A to znasz? -- "Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem".