22.07.21, 08:27Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Spychalski o Nord Stream 2: Rosja zwyciężyła

„Dzisiaj mamy praktycznie zwycięstwo Rosji, jeśli chodzi o budowę tego gazociągu. Federacja Rosyjska będzie uzyskiwała znaczący wpływ na europejski rynek gazu” – mówi rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, komentując wczorajsze porozumienie amerykańsko-niemieckie.

Wczoraj administracja Joe Bidena i niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie ogłosiły porozumienie ws. budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Stany Zjednoczone tym samym ostatecznie zrezygnowały z sankcji wobec inwestycji. Sprawę komentował dziś na antenie Trójki Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- „Dzisiaj mamy praktycznie zwycięstwo Rosji, jeśli chodzi o budowę tego gazociągu. Federacja Rosyjska będzie uzyskiwała znaczący wpływ na europejski rynek gazu”

- podkreślał.

- „Podtrzymujemy swoje zdanie, że Nord Stream 2 to łamanie przez Niemcy solidarności europejskiej w zakresie europejskiej polityki energetycznej”

- dodał rzecznik prezydenta.

Spychalski przypomniał, że polskie władze podjęły wiele działań, które wzmocniły bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zaznaczył, że Polska cały czas współpracuje też z Ukrainą, aby pomóc temu państwu w sytuacji zagrożenie energetycznego.

Rzecznik Andrzeja Dudy odniósł się również do sporu pomiędzy Polską a Unią Europejską dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

- „Stoimy na stanowisku, że TSUE nie ma kompetencji w zakresie orzekania w kwestiach związanych z naszym wymiarem sprawiedliwości, bo takich kompetencji nie otrzymał od państwa polskiego”

- stwierdził.

kak/Polskie Radio, wPolityce.pl

Komentarze

MaxFiend2021.07.22 13:01
A to dopiero zdziwienie. Nie wiedzieli, że projekt jest nie do zatrzymania? Wiele razy pisałem, że NS2 jest nie do ruszenia i zostanie ukończony czy ktoś sobie tego życzy, czy nie.
XYZ2021.07.22 10:42
Zamiast zastanowić się jakie korzyści można z tej sytuacji uzyskać to PISiorki ciągle narzekają.
Anonim2021.07.22 10:26
a wy pisiory wiecznie przegrani zgrani i głupi,naiwniaki jak gówniarze
AAAtomek2021.07.22 10:01
Zwyciężyły podwyżki gazu w sierpniu 2021? Podobno wzrost o 12%? Rządzi PiS..
ateusz2021.07.22 8:36
Brawo PiS, brawo rząd, brawo prezydent za uzyskanie dokładnie niczego w sprawie NS2 :D Podobno mamy nową doktrynę w polityce zagranicznej - odwracamy się od USA i UE i skupiamy się na budowaniu relacji z San Escobar :D
robaczek2021.07.22 9:05
I JESZCZE PRZED PLEBANEM KLECZYMY ................. ale ten papiez to też ANTYPOLAK chyba ;] ...................... bylo glosowanie na parafiii.......................... polaczki nie uznaja tego papieża ;] .............. bo tak! ;]
katolicka deratyzacja Polski2021.07.22 10:23
Komuna Konfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja.
robaczek2021.07.22 8:35
NO JAK TO???? .................. PRZY TAKIEJ POTEŻNEJ DYPLOMACJI POLSKI? PO TYM JAK WSTALISMY Z KOLAN?? .................. NO JAK TO???/ ....................... BECIA KRÓLOWA EUROPY TEZ NIE POMOGLA??? ............... lesne dziadki sie za polityke biorą............................. powiatowy poziom.............. i nieudacznictwo.................... po porstu PISIURY
ateusz2021.07.22 8:34
Wygrała Rosja i Niemcy, Ukraina uzyskała od Niemiec obietnicę wielomilionowych inwestycji w sektor energetyczny. A Polska? Polska wstała z kolan i to musi nam wystarczyć!