15.05.15, 13:01

"Staliniści" z "GW" chcą głowy sędziego, który nakazał przeprosić Brauna

„Gazeta Wyborcza” przechodzi samą siebie. Wczoraj „GW” ogłosiła, że przeprosi wprawdzie zgodnie z nakazem sądu Grzegorza Brauna za imputowanie mu poglądów faszystowskich, ale zaraz obok  stwierdziła, że go nie przeprasza, bo Braun faszyzm i tak głosi. Dzisiaj gazeta Michnika kontynuuje ten sam temat, ale jeszcze bardziej uderza w sąd, który odważył się orzec przeciwko „Wyborczej” i nie zgodzić się, na oskarżanie Brauna o faszystowskie poglądy.

Jeszcze wczoraj „GW” opublikowała absurdalne opinie „uczonych”, którzy wykładali, że postulowana przez Brauna katolicka monarchia to tak naprawdę droga do autorytarnego, faszystowskiego systemu. Twierdzili nawet, że propozycja powszechnego uczenia Polaków umiejętności strzeleckich to element faszystowskiego kultu siły.

Dzisiaj redakcja z Czerskiej poszła jeszcze dalej. Opublikowała opinię profesora Mirosława Wyrzykowskiego z „Uniwersytetu Warszawskiego”. Przypomniał, że zapadły dwa wyroki, jeden dotyczący artykułu „GW” w wersji drukowanej, drugi – w wersji internetowej. Wyroki nie były ze sobą zgodne.

„Skąd więc taka rozbieżność, że jeden skład sędziowski, który oddalił roszczenia Brauna, ocenił sprawę właściwie, a drugi popełnił błąd? Trzeba się nad tym publicznie zastanowić. Za złe orzeczenia powinien sędziego spotkać intelektualny ostracyzm” – wzywa na łamach „GW” prof. Wyrzykowski. „Na takiego sędziego powinno się teraz patrzeć przez prymat jego kwalifikacji. Trzeba na niego oddziaływać, by się więcej nie pomylił” – napisał prawnik. I dodaje: „sąd nie wie, co to faszyzm”. Bo, oczywiście, wie to tylko „Wyborcza”. Jeżeli redakcja Michnika mówi, że ktoś jest faszystą, to nim jest. I koniec dyskusji. Nie może być tak, by sąd robił, co mu się żywnie podoba.

Wyrzykowski wzywa następnie, by podać do wiadomości publicznej nazwisko sędziego. „Skoro sędzia jest dumny z takiego wyroku, dajmy mu szansę, by jego duma była znana opinii publicznej” – pisze. „Mówi się, że z wyrokami sądów się nie dyskutuje. Ależ owszem, dyskutuje. Sędzia musi wiedzieć, że jego wyrok będzie oceniany, a podanie jego nazwiska jest elementem publicznej kontroli wymiaru sprawiedliwości” – stwierdza dalej prawnik. Na koniec sugeruje, że „Wyborcza” powinna zaskarżyć wyrok sądu do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu

I tak to, proszę Państwa, „GW” broni demokracji. Możesz mówić co chcesz, człowiecze, ale Michnika nie krytykuj. „Trudno ci wierzgać przeciw ościeniowi”…

kad/TAG

Komentarze

anonim2015.05.15 13:15
Francuski polonofil, konserwatywny myśliciel Alain Besancon, nazwał Michnika człowiekiem gorszym od zdrajców Targowicy , typem przypominającym kolaborantów Vichy , i stwierdził ,że gardłowanie Michnika „ budzi niesmak , usuwa w cień wszelką sprawiedliwość „
anonim2015.05.15 13:19
Słowa różnych "chorych z nienawiści podpalaczy Polski" i wyznawców "katolickiego trybalistycznego antysemityzmu" o tym, że Polską rządzą Żydzi nabierają coraz bardziej rumieńców.
anonim2015.05.15 13:20
A czy pan Wyrzykowski wie co to jest obraza sądu? Ja myślę, że tego pana powinien spotkać intelektualny ostracyzm, bo głoszenie tego typu poglądów w państwie prawa, bądź co bądź, jest wysoce aspołeczne, a wzywanie do burzenia porządku prawnego w państwie jest przestępstwem.
anonim2015.05.15 13:32
„Na takiego sędziego powinno się teraz (...) oddziaływać, by się więcej nie pomylił” Przecież te słowa dyskwalifikują tego Wyrzykowskiego jako prawnika w normalnym państwie prawa. Jednak III RP takim państwem nie jest, a potomkowie stalinowskich zbrodniarzy z wierchuszki "GW" mają tego świadomość, więc jak za dawnych czasów marzą im się jedynie słuszne dla centrali wyroki, najlepiej gotowe już przed rozprawą. Nawet nomenklatura propagandowa została po staremu; kilkadziesiąt lat temu te szuje nazywały polskich patriotów faszystami. PRL-bis pełną gębą.
anonim2015.05.15 13:43
Skończy się szczekanie GW jak po wygranej zabiorą dotacje rządowe na reklamy. To będzie piękny dzień. Jąkała się za jąka i może pójdzie w ślady profesora.
anonim2015.05.15 14:01
Pamiętacie sędziego Tuleyę?
anonim2015.05.15 14:30
Tu nie ma co gardłować. Trzeba tym politrukom wytoczyć drugi proces i wsadzić ich za kratki. Z takimi typami inaczej się nie da.
anonim2015.05.15 15:33
Sędzio Stefanie Michnik wracaj do kraju; larum grają!........
anonim2015.05.15 15:48
"Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli. Kłamca i oszust intelektualny" - Z.Herbert.
anonim2015.05.15 15:49
Ciekawa retoryka. Choć osobiście stawiam raczej na to, że komuś się po prostu w głowie nie mieści, że można powiedzieć coś krytycznego o żydach (lub jakiejś ich części) i nie być antysemitą. Tak jak często tutaj piszę coś o katolikach i religii, tak jak o mnie jako ateiście też rozmaicie się ludzie wypowiadają. Dopóki ktoś podaje argument skąd dana opinia wynika - to choćbym sie nie zgadzał, to jeśli argument ma logiczne podłoże i wynika z niego dany wniosek - to ten człowiek ma prawo tak myśleć, ja mam prawo się z nim nie zgadzać. Widać wypaczenie debaty na polskiej scenie politycznej przekłada się na coraz dalsze plany. Ludzie po prostu już zapominają, że można dyskutować i "pięknie się nie zgadzać".
anonim2015.05.15 15:51
Dodajmy do tego rzecz oczywistą - nie ma argumentu, który uzasadnia łamanie prawa ale od czegoś mamy właśnie sądy (debatę nad ich jakością przełóżmy na jakiś długi weekend). Oczywiście nic też nie legitymizuje przekraczania zdroworozsądkowych granic dyskusji. Z mojego punktu widzenia, a staram się patrzeć tak obiektywnie jak tylko mózg mi na to pozwala, tutaj takiej dysproporcji w argumentach nie dostrzegłem. Choć przyznaję, że nie zapoznawałem się też z zasadnością argumentów p. Brauna - w tej kwestii ufam decyzji sądu, choć już robię to dużo rzadziej.
anonim2015.05.15 18:04
Za takie wzywania u redaktora powinni się zjawić ludzie w kominiarkach i wyprowadzić delikwenta w kajdankach.
anonim2015.05.15 21:24
Gówniana gazeta . Braun wygra wszędzie w Strasburgu też!!
anonim2015.05.16 8:47
Czy ktoś tutaj na Frondzie z redaktorów i komentujących wie, co to jest faszyzm ? Mam nadzieję, że nie utożsamia się go z nazizmem.
anonim2015.05.16 9:43
@atakitam: "pięknie się nie zgadzać" - to mogą przyjaciele a przedmiotem niezgody może być np. ocena estetyczna obrazu w galerii. Wiem, masz bardzo idealistyczne podejście do życia, i słusznie (co do zasady) uważasz, ale na tym świecie niestety idzie cały czas walka. Zasadniczo duchowa i intelektualna, czasem do niej dokłada się wojna. Świata nie zmienisz, jeśli chodzi o pieniądze, władzę i seks - nie ma "pięknego różnienia się". jest tylko i wyłącznie prawo silniejszego. Od zastosowania przemocy fizycznej najczęściej chroni nas tylko świadomość, że za ewentualną wygraną trzeba będzie zapłacić sporymi stratami własnymi. Czasem, jak jakiś psychol dorwie się do władzy i rozpętuje wojnę... Taki jest ten świat a nie, jak piszesz, oparty o logikę i "prawo do niezgadzania się".
anonim2015.05.16 13:46
Czym się różni faszyzm od komunizmu? - niczym - to są takie same Ideologie z piekła rodem. Prawo RP powinno zakazać wszelkiej działalności oszołomom stalinowskim z GW. Zarówno faszym jak i komunizm odpowiadają za wymordowanie milionów ludzi, w tym żydów ofiarowanych przez Iluminatów w Wansse swojemu bogowi Lucyferowi , dla tzw. korzyści doczesnych władzy i mamony Junony Moneta tj Lucyfera /Ez. 28.16/ Nie zapominajmy że NMP w Fatimie określiła Rosję i Ateizm Komunistyczny największym wrogiem ludzi - tym który najwięcej przyczyni się do potępienia nawet nie milionów a miliardów ludzi przygotowując ich do Totalnego Buntu przeciwko Bogu Tatalitaryzmowi Tzw. Demokratyzmowi Globalnemu.
anonim2015.05.16 14:01
Jack Holborn - Widzę, że mocno wbiły ci się do głowy słowa Ideologów Komunizmu - tak iż nie widzisz, że Prawo RP powinno zakazać wszelkiej działalności szczególnie wydawniczej "stalinowskim komunistom". Może byś to zrozumiał jakby ci ojca lub matkę zamordowali w swoich kaźniach, Fakt, że jest to zbrodnicza Ideologia która nawet swoich nie oszczędza tylko morduje. Przecież Lucyfer jest pierwszym "samobójcą i mordercą" w dziejach stwarzonego świata /Iz. 13,13-15/ stąd i ILLuminat -i żydzi w USA i Europy Zachodniej wydali rozkaz swoim Iluminatom w Europie Stalinowi i Hitlerowi - do zrobienia porządku z wierzącymi Adonai żydami w Polsce
anonim2015.05.16 15:18
@Radzi Czego chcesz od Jacka Holborna? Nie podoba ci się, ze nazwał GW potomkami stalinowskich zbrodniarzy?
anonim2015.05.16 17:06
@mora Powyższe zdania odnoszę do słów z 15 V g 1.19 " -I wyznawców "katolickiego trybalistycznego antysemityzmu" Musić wiedzieć, że "Największymi Antysemitami świata "prawidłowo, właściwie " Antyżydami" są sami żydzi. /antysemityzm -określenie odnosiłoby się do ok 1/3 ludzkości co jest absurdem - Noe miał tylko trzech synów/ por ST/ Zgodnie z Dz.Ap to nie kto inny, jak żydzi rozpoczeli mordowanie prawdziwych czcieli Boga "Ja Jestem Ojca i Syna i Ducha św." zaraz po zmartwychpowstaniu zamordowanego przez nich Mesjasza Pańskiego "Jazusa Chrystusa". Naród ten w obecności "Namiestnika Piłata" zawarł "Nowe Przymierze " II Przymierze w krwi Baranka Niepokalanego z "cezarem" - władcą Piekła Lucyferem . Po za tym, czy żydzi nie przeklęli się "SAMI" w słowach "Krew Jego na Nas i na syny nasze" Dlatego oskarżanie Katolików zwłaszcza Polskich o antysemityzm musi rodzić "politowanie dla rozumowania" w.w. Co może Chłopi lub szlachta napadała na żydów w Polsce? Nie. A przecież to nie kto inny jak żydzi grabili RP rozprawadzając bezwartościową mamonę króla Próskiego. Dlatego nie należy się dziwić, że ta diabelska współpraca niemców i żydów przygotowała im holokałst. Szatan śmiercią płaci swoim wyznawcom za ich usługi i współpracę.