02.03.14, 10:42Żołnierze NATO (Fot.chanelstv/Twitter)

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Jeżeli NATO nie powstrzyma tej pełzającej aneksji, to straci sens swojego istnienia

Stanisław Pięta, poseł PiS: Rosja prze do siłowego oderwania części terytorium Ukrainy. To nie przypadek Gruzji, to o wiele poważniejsza sytuacja, która w każdej chwili może przerodzić się w wojnę gorszą od czeczeńskiej. Konieczne są realne działania wojskowe NATO, w tym wysłanie amerykańskich lotniskowców na Morze Czarne. UE powinna przygotować się do reorientacji energetycznej oraz zastosowania wszelkich możliwych sankcji politycznych, personalnych i majątkowych wobec członków rosyjskiej elity władzy, w tym członków Rady Federacji i Dumy.

Jeżeli NATO nie powstrzyma tej pełzającej aneksji, to straci sens swojego istnienia. Kompromitacja czeka też USA, które będą musiały dokonać kolejnego "resetu" w stosunkach z Rosją i po kolejnej porażce (Gruzja, Syria) doznają upokorzenia na nienotowaną skalę. Obama stanie się pośmiewiskiem świata.

Polska powinna w ramach NATO przeprowadzić konsultacje z Turcją. Problem w tym, że rząd Tuska i kancelaria Prezydenta RP są głęboko spenetrowane przez rosyjskie służby wywiadowcze, dla których pracuje struktura byłych WSI, więc polskie władze nie są partnerem do poważnej polityki. W polityce wewnętrznej należy powrócić do powszechnej służby wojskowej i przygotować niezbędne zmiany w budżecie.

Ponadto powinien zostać przygotowany plan dwumiesięcznego wojskowego przeszkolenia dla poborowych, którzy nie odbyli zasadniczej służby wojskowej, a w szkołach powinny zostać przywrócone zajęcia z przysposobienia obronnego ze szczególnym uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy.

Pozwolenie UE-NATO-USA na pożarcie Ukrainy przez Rosję to recydywa ZSRR i powrót do epoki Breżniewa. Polska nie może tego zaakceptować.

Not. MBW

Komentarze

anonim2014.03.2 11:45
Musimy być przygotowani na przejęcie Lwowa, tak jak Piłsudski wziął Zaolzie, gdy Hitler dzielił Czechy.
anonim2014.03.2 12:23
a świstak zawijał w te sreberka...
anonim2014.03.2 12:23
a świstak zawijał w te sreberka...
anonim2014.03.2 12:31
Jedynym zatrzymaniem Rosji jest odcięcie Rosji od twardej waluty. Putin wie że wspólne interesy i uzależnienie zachodu od ropy trzyma Europę Zachodnią za gardło. Należy całą społeczność rosyjską zablokować przed swobodnym poruszaniem się za granicę. Takie działania spowodują w krótkim czasie destrukcję społeczną ekonomiczną w Rosji. Wybiórcze działania ekonomiczne nic tu nie pomogą. Na dzień dzisiejszy jest to najlepszy bezkrwawy sposób na zatrzymanie dyktatora. W ten sposób postępując zmieniamy mentalność społeczną i polityczną. Nikt nie lubi pogarszać standardów życiowych, co może spowodować zamieszki społeczności rosyjskiej wobec władzy. Po przyjęciu takiej koncepcji, straty finansowe są po obu stronach, lecz później będzie można ponownie przystąpić do interesów. Na dzień dzisiejszy jestem pesymistą aby zachód zdobył się na taki krok. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że Putin nie zatrzyma się tylko na Ukrainie. Putin dobrze wie że jego wieloletnia polityka uzależniła zachodu od energii pozwala mu na dyktowanie warunków. Zachód musi się otrząsnąć i musi uniezależnić się od Rosji. W przeciwnym razie będziemy świadkami ekspansji Rosji na zachód.
anonim2014.03.2 14:11
każdy Polak powinien mieć w swoim domu broń, krótką, długą i szturmową; a do tego zapas amunicji i żywności, i raz na rok dwutygodniowe manwery wojskowe; oddajcie obywatelem broń!
anonim2014.03.2 17:37
Mając ofermę za prezydenta można się tylko bać. Śp. Lech Kaczyński wiedziałby co robić i nie bałby się działać.
anonim2014.03.3 1:01
o tym, kto nim rządzi, decyduje naród, a jeśli nie, to wy*ierdalać - a to jest kwestią tylko czasu, a nie czy, dlaczego, po co; każda ideologia jest zła i prędzej czy później ludzka natura ją rozj***e!!!
anonim2014.03.3 3:05
Polska powinna wesprzeć Ukrainę bez NATO i Europy, tylko z Litwą, Łotwą, Estonią, Węgrami i Norwegią. Nie zaciągajmy więcej długów, które wychodzą nam bokiem.! Oczywiście to marne nawoływanie, bo partie polskie to idioci i kastraci.
anonim2014.03.3 6:07
Nie zdeprawowany przez homofobię Zachód pociąga za sznurki. Gdyby nie tajne ustalenia - rządu światowego, to nie mielibyśmy tej zadymy na Ukrainie