20.11.21, 13:43Fot. via: Flickr

Stanowisko KRS położy kres buntowi kasty?

Portal wPolityce.pl zwraca uwagę na ważne stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa z 19 listopada, które ma położyć kres buntowi tzw. „kasty sędziowskiej”. To odpowiedź na praktykę „uchylania się od wykonywania obowiązków orzeczniczych przez sędziów”.

Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że odmowa orzekania, np. „z uwagi na obecność w składzie sędziego, który zdaniem odmawiającego nie powinien orzekać” lub jako forma „protestu”, jest sprzeczna ze ślubowaniem sędziowskim i stanowi naruszenie zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów Sądowych.

- „Krajowa Rada Sądownictwa przypomina, że za pobieranie wysokiego uposażenia oraz korzystanie z innych przywilejów przynależnych urzędowi sędziego, społeczeństwo oczekuje należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych”

- podkreślono w stanowisku KRS.

Krajowa Rada Sądownictwa wezwała sędziów odmawiających wykonywania obowiązków do zaprzestania tych praktyk bądź zrzeczenia się urzędu. Przypomina, że Konstytucja RP gwarantuje prawo do rozpatrzenia sprawy przez sądy bez zbędnej zwłoki.

- „Krajowa Rada Sądownictwa stwierdza, iż nieuprawniona odmowa orzekania przez sędziego stanowi przesłankę niezwłocznej zmiany składu orzeczniczego, tak by umożliwić rozpoznanie sprawy bez opóźnień”

- wskazano.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Anonim2021.11.22 18:38
gdzie do cholery mój palinodiowy wpis?fronda oszukuje?
Anonim2021.11.22 18:37
Palinodia!bardzo,bardzo przepraszam wszystkich,którzy czytali moje wulgarne,niewybredne,kretyńskie wpisy.dostałem cholernie dużo że skusiłem się i nawypisywałem tyle politycznych idiotyzmów.przepraszam.
Anonim2021.11.20 21:28
Ustawić pisowca obok pisowca na granicy i mamy mur z pustaków za friko !!!!
Mariusz2021.11.20 22:40
Spadaj bydlaku
Kasta PiS2021.11.20 20:49
Ludzie Morawieckiego w państwowych spółkach wpłacili ponad 240 tys. zł na jego kampanię. 17 ludzi znajdujących się na tzw. liście Morawieckiego wpłaciło łącznie 242 tys. zł na fundusz wyborczy PiS z dopiskiem, że mają być one przeznaczone na kampanię premiera do Sejmu. Wszystkie te osoby zajmują ważne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa lub publicznych podmiotach - podaje TVN24 w reportażu magazynu "Czarno na Białym".
Kasta PiS2021.11.20 20:10
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Dziennikarze wartość jego nieruchomości oszacowali na 35 mln zł. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę i rozebranie bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, a jego majątek przepisany żonie dziennikarze oszacowali na 32 mln zł. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów zł i z ukradzionych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Bartłomiej Misiewicz dokonał nadużyć korupcyjnych i nie został ukarany. PiS to organizacja przestępcza!!!! PiS czyli patologia i socjalizm!
Filip2021.11.20 18:21
Wstrząsające informacje przekazali dziś europosłowie Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki i Jan Olbrycht. ◾️ Zgodnie z ich słowami dzieje się to, co podejrzewaliśmy od miesięcy. Polski rząd nie prowadzi ŻADNYCH negocjacji z Brukselą w sprawie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy! 👉🏻 Kiedy inne państwa rozliczają się już z wydatkowania pierwszej transzy miliardowych dotacji, Polska nie otrzymała nawet zaliczki funduszy z KPO! ⚫️ Jasno widać, że to działanie sprzeczne z polskim interesem narodowym i racją stanu! Warto podkreślić, że nie są w żaden sposób realizowane te obietnice, które złożył Mateusz Morawiecki, czyli rozwiązanie Izby Dyscyplinarnej oraz stworzenie Komitetu Monitorującego, w którym znaleźliby się przedstawiciele nie tylko rządu, ale i opozycji oraz samorządów 🔴 Chodzi o niebagatelną kwotę 4,7 mld euro (ponad 21 mld zł), czyli 13 proc. Krajowego Planu Obudowy, który w sumie w formie dotacji, ale i kredytów, ma wynieść około 57 mld euro. Jest to zaliczka na poczet projektów na odbudowę gospodarki po kryzysie związanym z pandemią, czyli pieniądze, które można byłoby wydawać bezwarunkowo, a nie na konkretne projekty. Te pieniądze muszą być przyznane do końca 2021 r.
Filip2021.11.20 17:24
Największą kastą w Polsce jest PiS i Solidarna Polska. Według nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Chcą przejąć sądownictwo, żeby zapewnić sobie bezkarność po przegranych wyborach i utracie władzy. Oni nie reformują sądownictwa tylko je dewastują. Łamią konstytucyjnie określony trójpodział władzy i niezawisłość sędziów. Maja pretensję do TSUE, że nie pozwala im łamać praworządności.
icek2021.11.20 18:19
filip to przyglup bolszewicki
Filip2021.11.20 18:28
@ "icek". Twoje głupota debilu przerasta moją wyobraźnię!
astm.2021.11.20 16:50
Prosta sprawa, nie wykonywanie zadań i nie wywiązywania się z obowiązków- nie wypłacać wynagrodzeń. A niby dlaczego na ta kastę społeczeństwo ma pracować. Sukisyny nie płacą składek ZUS a emerytury jakie mają w stosunku do świata pracy Obywateli.Z naszych pieniędzy płaci się za nich składki i w rzeczywistości funduje im emerytury i renty. Rocznie te przywileje kosztują budżet 1,3 mld złotych. To aż 30 proc. tego, co wydaje się na system sprawiedliwości w Polsce. Nic dziwnego, że tak dużo. Polska jest na drugim miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby sędziów. Mamy ich 10 tysięcy. Do nich trzeba doliczyć 6,3 tys. prokuratorów.Z naszych pieniędzy płaci za nich składki i w rzeczywistości funduje im emerytury i renty. Rocznie te przywileje kosztują budżet 1.5 mld złotych. To aż 30 proc. tego, co wydaje się na system sprawiedliwości w Polsce. Nic dziwnego, że tak dużo. Polska jest na drugim miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby sędziów. Mamy ich 10 tysięcy. Do nich trzeba doliczyć 6,3 tys. prokuratorów.
Laki2021.11.20 15:22
Nielegalna KRS wydaje wyrok w swojej sprawie. Polska to państwo bezprawia.
katolicka detatyzacja Polski2021.11.20 16:33
PO to partia faszystowska
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.20 14:01
KRS niezgodny z prawem twór PiSdzielców którzy chcą trzymać za mordę sędziów nie sprzyjających reżimowi żoliborskiego luja! Kraj z gwna i paproci. Amen.
katolcka deratyzacja Polski2021.11.20 16:35
Jezyk sowieckich przybledow zza Uralu mowi o ich autorze ,jak i o gloszpnych tresciach.
won ...2021.11.20 16:58
... za don, smrodzie z onucy ...