16.04.19, 10:45Fot. via Wikipedia, CC 0

Stara miłość nie rdzewieje! Rosja tęskni za Stalinem

Szokujące wyniki sondażu, jaki wśród Rosjan przeprowadziło Centrum Lewady. Okazuje się bowiem, że aż 70 proc. spośród badanych rolę Józefa Stalina w historii kraju ocenia… pozytywnie.

To rekordowe poparcie dla lidera ZSRR. Poprzednio wynik ten wynosił „tylko” 54 proc. W stosunku do 2016 roku znacznie spadła też liczba osób negatywnie oceniających Stalina – z 32 do 19 proc. badanych ma takie właśnie zdanie.

Cytowany przez serwis informacyjny RBC socjolog Akademii Nauk Leonty Byzov stwierdził, że dziś Stalin postrzegany jest często jako symbol… sprawiedliwości oraz alternatywa dla rządu, który nie troszczy się o ludzi. Co jeszcze bardziej zatrważające, aż 46 proc. badanych jest zdania, że zbrodnie stalinowskie były uzasadnione „wspaniałymi celami i rezultatami”.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze

K KK2019.04.16 19:22
TO WY JESTEŚCIE NAJWIĘKSZYMI ZWYRODNIALCAMI! ODDAJCIE DZIECIOM ODSZKODOWANIA ZA MOLESTOWANIE I GWAŁTY NA NASZYCH DZIECIACH ! JAK WY ŚMIECIE TU PROSIĆ O ZRZUTKĘ! Ja pracuję, mnie nikt nie daje, on ma 18 lat , niech idzie do pracy! !
Ryszard Olejniczak2019.04.16 15:58
Rosja nie tęskni za Stalinem, ona tęskni z pomnikiem w Sankt Petersburgu na cokole którego będzie napisane: "Wołodia Wtaroj - Jekatirynie Wtaroj. Tylko żeby to było możliwe granica Rosja- Niemcy musiałaby staąć gdzieś w okolicach Kutna.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 11:37
Trwa zbiórka dla chłopaka wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10451zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."