27.10.21, 15:26fot. yt/screen

Stop indoktrynacji. Ordo Iuris pomaga rodzicom w związku z „Tęczowym Piątkiem”

· Aktywiści LGBT po raz kolejny organizują „Tęczowy Piątek”.

· Ideologiczne wydarzenie w szkołach ma się odbyć 29 października.

· Instytut Ordo Iuris po raz kolejny podejmuje działania zmierzające do ochrony uczniów przed indoktrynacją i realizacji konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

· Prawnicy przygotowali poradnik, analizę i wzór oświadczenia rodzicielskiego w tej sprawie.

· Instytut uruchomił też infolinię prawną dla rodziców.

POBIERZ VADEMECUM: WROGIE PRZEJĘCIE SZKOŁY. ANALIZA ZAŁOŻEŃ AKCJI „TĘCZOWY PIĄTEK” W ŚWIETLE KONSTYTUCYJNYCH I USTAWOWYCH GWARANCJI PRAW RODZICÓW

POBIERZ PORADNIK: „JAK USTRZEC DZIECKO PRZED TĘCZOWYM PIĄTKIEM"

POBIERZ OŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

Organizująca „Tęczowy Piątek” kampania przeciw homofobii, błędnie utrzymuje, że prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań, miałoby nie obowiązywać w przestrzeni szkolnej. Co więcej, treści przekazywane uczniom podczas tego typu zajęć, są sprzeczne z podstawą programową. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, szkoła powinna bowiem „wspierać wychowawczą rolę rodziny”, „promować integralne ujęcie ludzkiej seksualności” oraz „kształtować postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne”.

Inicjatorzy akcji dopuszczają się licznych przekłamań i manipulacji. Sugerują m.in., że „jedna na dziesięć osób” miałaby mieć skłonności homoseksualne. Prezentują również w pozytywnym świetle zachowania szkodliwe dla zdrowia i wysoce ryzykowne dla osób, które je praktykują. W ich opinii, miłość rodziców do dziecka miałaby oznaczać pełną akceptację podejmowanych przez nie praktyk seksualnych.

W związku z tym, Instytut Ordo Iuris opublikował materiały mające pomóc rodzicom w uchronieniu ich dzieci przed tego typu treściami. Eksperci przygotowali vademecum analizujące założenia „Tęczowego Piątku” oraz poradnik „Jak ustrzec dziecko przed Tęczowym Piątkiem”, a także wzór oświadczenia wychowawczego, które można składać w szkole. Instytut prowadzi też infolinię prawną, w ramach której rodzice mogą otrzymać odpowiednią pomoc i uzyskać informacje o przysługujących im prawach. Pod numer 531 738 774 można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze

Polak2021.10.27 19:09
Stop indoktrynacji w wykonaniu finansowanych z Kremla sekciarzy ordojurków.
Palestyna2021.10.27 18:27
Pedofilia jest wpisana w talmud i każdy rebe to pedofil
Albert2021.10.27 16:49
"błędnie utrzymuje, że prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań, miałoby nie obowiązywać w przestrzeni szkolnej." - i dlatego w szkołach nie ma miejsca dla plastikowych trupów na krzyżykach.
Anonim2021.10.27 21:15
W normalnym kraju za taką nienawiść dostałbyś piątala. Ciesz się, że rządzi pissss.
pytajnik2021.10.27 16:24
A czy im pomaga przez rzetelną informację nt. realizacji nauczania biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ) ?
Czyżby ci "nofocześni" rodzice2021.10.27 15:48
...mieli jakiś problem z praktycznymi zajęciami z masturbacji ich dzieci przez seks-edukatorów ze żmijowego plemienia? Skoro tak chętnie biegali na marsze czerwonych piorunów, to chyba popierają... Aha. Popierają, ale nie wtedy gdy chodzi o ICH dzieci...
bogdanus2021.10.27 15:43
Homofobia jest piękna, bo nie pozwala z leku dobierać się innym ludziom do twoich majtek, tym bardziej dziecięcych majtek. Inaczej mówiąc, przez indoktrynację mózgu do genitali dziecka.
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.27 15:35
Ordo Iuris propaguje religijną ciemnotę i zabobon !
Ksiądz Bartold2021.10.27 15:34
Lepiej napiszcie, co Ordo Iuris zrobiło, żeby skończyć z kryciem pedofilii w kościele katolickim w Polsce? Bo nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Ksiądz Pedofilus2021.10.27 16:10
Działają i to ostro. Byli u mnie, zapowiedzieli że będą bronić jak niepodległości. A moich prześladowców tak pogonili, że jednemu kredki z tornistra wypadły.