30.09.19, 12:45(fot. screen)

Strajk nauczycieli przed wyborami? Kalkulacja Broniarza

Strajk nauczycieli nie odbędzie się przed wyborami. Jak tłumaczy Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, "Chcemy, żeby nasze protesty były jak najdalsze od kontekstu politycznego".

Powód jest jednak raczej polityczny. Jak wynikało z sondaży po poprzednich strajkach nauczycieli - tracili zarówno sami pedagodzy, jak i opozycja. Protest więc w tym momencie w ogóle się Sławomirowi Broniarzowi nie opłaca.

Potencjalny protest nie będzie strajkiem, tylko formą protestu włoskiego. 

- Będziemy ściśle przestrzegać przepisów - zapowiada Sławomir Broniarz.

- Pracujemy w tym obszarze i w takim zakresie, jaki jest opisany w ustawie Karta Nauczyciela i w statucie szkół, za które mamy płacone. Wszystkie inne czynności, które do tej pory wykonywali nauczyciele, chcielibyśmy żeby wykonywali inni pracownicy i także mieli za to wypłacane wynagrodzenie- tłumaczy Broniarz.

Ostateczna decyzja zapadnie jutro.

bz/rmf fm

Komentarze

j-232019.10.3 22:02
A ten dalej na stołku ..czerwony komuch
anonim2019.10.1 7:59
"Kalkulacja Broniarza".... a może strach przed "ograniczoną eutanazją"?
Stanisław2019.09.30 20:11
Ci żałośni, starsi panowie (relikty ...) nie chcą słyszeć, że dzwonek już zadzwonił. To była ostatnia lekcja. Mają iść do domu, a nie siedzieć w szkole. Emerytura panowie, emerytura! A nie zabieranie się do rządzenia polskim szkolnictwem. Zauważcie, że zegar bije już porę ustąpienia miejsca innym. Czy chcecie być dinozaurami komuny? Jeśli nawet tak, to my nie chcemy. Idźcie już sobie, nikt tutaj "was nie woła"! Nadajecie się bardziej do stania na polu i straszeni wróbli niż do nauczania!
JS2019.09.30 18:48
Żeby ktoś nie myślał, że ślepo bronię 500+ wyprawka+. Moim skromnym zdanie 500zł na dziecko jest trochę za dużo ale Prawica musiała przebić przed tamtymi wyborami "ofertę" tych, co zamykali działalność Państwa Polskiego, po której wyniesiono by chyba dzisiaj flagę i zdjęto orła, jak to robili zaborcy. Wycofać się z tego już nie mogą i wielu biernych społecznie ludzi korzysta na tym, ale po wyłapaniu bandytów vatowskich, wszystko się samofinansuje. 300+ w przypadku gdy ma się 500 na dziecko jest już zbyteczne. Dodatkowe emerytury dla najuboższych emerytów jak najbardziej popieram, bo system oszukał ich okrutnie. Niczym Robin Hood, zabrali ub-kom dali biednym. Wydatki państwa, inwestycje rosną i coraz więcej grup zawodowych w budżetówce chce podwyżek. Jak pisałem wcześniej każdy wybiera sobie najfajniejszy zawód i doskonali się. Jak nie jest zadowolony, zmienia go. Ja też nie wybrałem dobrze zawodu i nie jeden raz go zmieniałem, to jednak nie protestuje, bo sam sobie jestem winien. Pozdr.
anonim2019.09.30 18:11
Jeszcz ta miernota peta sie po naszym pieknym kraju BENICJA do Izraela
JS2019.09.30 17:31
Po pierwsze. Dlaczego tak inteligentni ludzie dali się nabrać za rządów PO-PSL na pustki w skarbie państwa ??? Po drugie. Dlaczego nie protestowali jak PO-PSL zamykało 1146 szkół i zwolnili 47.000 nauczycieli ??? Pewnie nie było im dobrze ale brakiem trzeźwego myślenia zapłacili za to, przepraszam, ale zachowali się jak naiwniacy. Po trzecie. Ten strajk jest atakiem politycznym. PO zbuntowało władze ZNP przeciwko nie tylko demokratycznemu rządowi ale PRZECIWKO UCZNIOM !!!! To TERRORYZM w czystej postaci ! Gdyby rządy PO-PSL czy co tam jeszcze trwały nadal, a naiwni nauczyciele jak te barany nic by nie robili, nie alarmowali co dzieje się w coraz bardziej teoretycznym, pustoszejącym państwie, zamknięto by kolejne tysiące szkół, nauczyciele ze łzami pakowali by walizki i jechali na zmywaki do Anglii. Pozdr.
Jarek2019.09.30 14:45
Nie kalkulacja Broniarza, tylko olanie nauczycieli. Tak zapowiedzieli "podwyżki", które są związane z mrzonką podniesienia płacy minimalnej - to nie jest propozycja podwyżki. Gniew rodziców? Niech się gniewają. Każdy ma swoje priorytety.
Adam2019.09.30 18:36
chcecie brać kasę za nic. Nieroby.
Jaaanek2019.10.1 6:02
Za te trzy godziny dziennie pracy to i tak za duzo zarabiaja
S\\\\\\\\305\\\\\\\\202aw2019.09.30 14:17
Moją żonę wyrzucono z pracy za nic, tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego!!! Dyr. szkoły, w której pracowała moja żona obiecał jej , że po 20 sierpnia podpiszą kolejną (3 umowę dalej na rok!). Ale to nic - bierzemy na rok...Przynajmniej będzie praca. Okazało się jednak , że pan dyrektor zmienił zdanie i oświadczył żonie, - tu cytat: "rozumie Pani, że sytuacja się zmieniła". I zostawił Ją z niczym...I nikt nie kiwnął palcem w obronie żony! Panie z ZNP wyraziły ubolewanie i "było im przykro" - to jest ich prawdziwa twarz!! Stękać, obiecywać i nic nie robić... Mamy 3 małych dzieci... Na szczęście ja nie pracuję w szkolnictwie i zarabiam normalniej... Żal mam do tego człowieka i nienawiść mną targa... Może mu kiedys wybaczę... On nie rozumie, że taki cios uderza w całą naszą rodzinę... Ponadto kuratorium oświaty z Zielonej Góry oświadczyło nam, że to są wew. sprawy szkoły i dyrektora (wcześniej napisaliśmy pismo opisującę tą sytuację). Wy nauczyciele nie dajcie się zwieść i nie walczcie między sobą!!! I że niby broniarz i ZNP coś chce dla nauczycieli...?????
Jerzy2019.09.30 13:55
Ale wymyślił ? Wymyślił to co już wymyślone. Ten człowiek ma ogromne symptomy wypalenia zawodowego. Czas na zmiany w ZNP, on nie naprawi edukacji tylko przeszkadza .
anonim2019.09.30 13:50
Skąd ten Broniarz jest z kosmosu czy choinki?
tom2019.09.30 22:57
Do ZNP wstąpił w 1981.
JS2019.09.30 13:40
Jak chcą ściągnąć na siebie GNIEW rodziców uczniów, niech rozpoczynają strajk.. Pozdr.
Jarek2019.09.30 14:46
I co rodzice ich pobiją? Człowieku! O czym piszesz?
JS2019.09.30 15:14
Po co od razu takie skrajności ? Wystarczy, że powiedzą im coś co dotrze do nauczycieli, że za 1000 zł ludzie muszą żyć a jak chcieli więcej zarabiać mogli wybrać sobie iny zawód, nawet teraz. Nikt nie zmusza ich do bycia nauczycielem. Droga wolna. Pozdr.
Jarek2019.09.30 15:21
@ JS, OK, idąc Twoją drogą myślenia, kto wówczas będzie uczył dzieci i młodzież? Nie skrajności. Napisałeś: "Jak chcą ściągnąć na siebie GNIEW rodziców uczniów, niech rozpoczynają strajk." To prawie brzmi jak groźba. Nie ma teraz pensji ani emerytury w wys. 1000 zł. Gowin za 15 tys. nie może wyżyć. Broszka przyznała nagrody, "które się normalnie należały" nie w wysokości 1000 zł - tylko czasem większe niż półroczna pensja nauczyciela. Ale wiem reforma Zalewskiej ma służyć temu, aby ludzie umieli się przeżegnać i policzyć na tyle, aby ksiądz się nie krzywił jak będą dawać na tacę. Gratuluję myślenia człowiecze!
JS2019.09.30 16:18
Po pierwsze. Dlaczego tak inteligentni ludzie dali się nabrać za rządów PO-PSL na pustki w skarbie państwa ??? Po drugie. Dlaczego nie protestowali jak PO-PSL zamykało 1146 szkół i zwolnili 47.000 nauczycieli ??? Pewnie nie było im dobrze ale brakiem trzeźwego myślenia zapłacili za to, przepraszam ale zachowali się jak naiwniacy. Po trzecie. Ten strajk jest atakiem politycznym. PO zbuntowało władze ZNP przeciwko nie tylko demokratycznemu rządowi ale PRZECIWKO UCZNIOM !!!! To TERRORYZM w czystej postaci ! Pozdr.
Jarek2019.09.30 16:59
@ JS, wmówili Wam, że rząd PO-PSL to samo zło i to powtarzasz. PIS nie zamyka, PIS wygasza - jaka k... różnica? Nikt nikogo nie zbuntował - to PIS nastraszył nauczycieli. Do moich znajomych strajkujących przychodziła policja - jak k... MO za komuny. To nie jest terroryzm. Strajk, to ostateczna forma walki o godność. Na inne formy PISuar nie reaguje.
JS2019.09.30 17:29
Jarku, gdyby rządy PO-PSL czy co tam jeszcze trwały nadal, a naiwni nauczyciele jak te barany nic by nie robili, nie alarmowali co dzieje się w coraz bardziej teoretycznym, pustoszejącym państwie, zamknięto by kolejne tysiące szkół, nauczyciele ze łzami pakowali by walizki i jechali na zmywaki do Anglii, Niemiec, gdziekolwiek. Pozdr.
Jarek2019.10.1 8:52
A teraz niby wracają? Tak jak napisałem, mam wielu znajomych nauczycieli - nie zmieniają pracy tylko dlatego, że małżonek pracuje gdzie indziej i ma większe dochody, ale wielu odchodzi z pracy. Przez cztery lata PIS nie zrobił nic oprócz patologicznej reformy, dzięki której nauczyciele odchodzą z pracy, a dzieci uczą się do 20:00. Super zmiana, nieprawdaż?
Dam2019.09.30 18:30
Bo 500+ jest na kredyt, co sam premier powiedział. Bo kilka miesięcy temu rząd powiedział, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli (ale na 13 emeryturę już magicznie są) Bo PIS wprowadził ponad 30 nowych podatków (ukrytych pod słowem "oplata" lub "danina", z których teraz ciągnie od nas coraz więcej kasy. PO miało wtedy odwagę powiedzieć prawdę, PIS na kłamstwie wygrał wybory.