18.02.20, 08:25Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Strzeżcie się kwasu faryzeuszów!''

PIERWSZE CZYTANIE

Bóg nikogo nie kusi do złego

Jk 1, 12-18

Czytanie z Listu Świętego Jakuba Apostoła

Błogosławiony mąż, który oprze się pokusie: gdy zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują.

Kto doznaje pokusy, niech nie mówi: «Bóg mnie kusi». Bóg bowiem ani nie podlega pokusie do zła, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani!

Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Strzeżcie się kwasu faryzeuszów

Mk 8, 14-21

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: «Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!»

A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów. Jezus zauważył to i rzekł do nich: «Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?»

Odpowiedzieli Mu: «Dwanaście».

«A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?»

Odpowiedzieli: «Siedem».

I rzekł im: «Jeszcze nie rozumiecie?»

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Pilat2020.02.19 2:42
Kwasu Faryzeuszow i PiSiorow !!
Glaudiusman2020.02.18 17:12
Piękna Ewangelia. Uczniowie zapomnieli, ze mają całą nadzieję pokładać w Bogu, a nie w swojej zapobiegliwości. Tylko Bóg jest wieczny, reszta przemija w pył.
skuter2020.02.21 22:30
Prawda a tak często o tym zapominamy myślimy że możemy wszystko a tak naprawdę bez Boga nic nie możemy to On daje nam wszystko co mamy
Nairobi2020.02.18 12:21
No ja za cholerę nie chwytam. Ale z matmy to specjalnie dobra nie byłam.
Szymon2020.02.19 0:28
Ależ tu nie potrzebna matematyka! Pismo mówi ":.... Albowiem dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych...." Trzeba tylko zawierzyć Bogu ! Wiara czyni cuda ! Wiadomo nie od dziś!