08.06.21, 08:39Fot. screenshot YouTube (Polsat News)

Syn Mariana Banasia: mój ojciec stanie się biczem bożym

- Jarosław Kaczyński dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek - stwierdził w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jakub Banaś, syn szefa NIK Mariana Banasia.

Zdaniem Jakuba Banasia prezes PiS Jarosław Kaczyński obawia się NIK "jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie".

Według Banasia juniora PiS świadomie stosuje narrację walki z układem, jaki utworzył się za PO-PSL. - I tę narracją, o walce z układami, czyszczeniu "świętych krów", PiS legitymizuje swoje rządy, kupuje nią swoich wyborców skłonnych w to prostodusznie wierzyć, zwłaszcza że na ich konta przelewa się kasa od państwa, biznes się kręci, a rekordowe zadłużenie państwa pozostaje dla wielu czystą abstrakcją - stwierdził.

W ocenie Jakuba Banasia kluczowa kwestia to kontrola nad środkami wydatkowanymi z Funduszu Odbudowy.

- "Bóg, honor, ojczyzna" to przykrywka do realnej, brutalnej walki o bardzo realną górę kasy. A kto może przeszkodzić w swobodnym, partyjnym dzieleniu łupów? Niezależny NIK z "pancernym Marianem" na czele - ocenił.

Jakub Banaś wskazał ponadto, że albo jego ojciec zostanie w NIK i "stanie się (…) biczem bożym na patologiczne, sprywatyzowane państwo PiS" albo go nie będzie "i NIK stanie się atrapą".

jkg/dziennik gazeta prawna

Komentarze

przemyśl-72021.06.10 8:33
Banaś stanie się biczem z barzyn ,bo ma za dużo odleżyn.
gość2021.06.8 16:00
Byle się nie wychłostał po własnych jajkach.
AntykaczystaBanaśPorwieZaSobąTłumyPolaków2021.06.8 15:05
Marian Banaś i Jego syn Jakub to dziś jedyni prawdziwi bohaterowie walki z reżimem PiSocjalizmu katolickiego. Obnażają rządowo-partyjne szwindle, wykazują państwowe marnotrawstwo, wskazują źródła finansowych afer skokowo-parabankowych. Nie oceniają, nie ferują wyroków - POKAZUJĄ DOKUMENTY I FAKTY. Gdyby nie mieli udokumentowanych faktów, reżim Dziada Kaczyzbawa zniszczyłby ich oficjalnie. Jednak nie po to reżim utrzymuje kilkanaście służb mundurowych, żeby nie próbować usunąć Banasiów siłą i trwale przerwać ich pracę przemocą. Wyobraźcie sobie, że na czele NIK stoi perukarz Suski, ochlaj Karski czy tępa oborowa Szydło... NIK zamiast czynności kontrolnych na najwyższych szczeblach władzy, zająłby się głoszeniem peanów na jej cześć i produkował propagandę sukcesu w Kurwizji. Jeżeli Banaś wskaże po nazwiskach znanych beneficjentów przewału miliardów z kasy SKOK Wołomin, będzie Bohaterem Narodowym.
Polak2021.06.8 13:48
W wielu procesach to świadkowie koronni dostarczają dowodów. Nawet gdyby Banaś miał coś na sumieniu - to w sprawie afer pis ma rację. Za Ostrołękę ktoś musi odpowiedzieć. Przecież nie Merkel? Nikt z PO-PSL nie siedzi a PiS miał czyścić układ. Nie czyści za to stworzył swój. Banaś niech Bóg ma Cię w opiece.
katolik2021.06.8 12:01
Brawo Banaś, walcz w nazistowska mafią i rozbij gang SSPIS.
Marksista2021.06.8 12:32
Banaś nie walczy tylko wykonuje zadania Zwerbowany , odpowiednio zalegalizowany , wyprowadzony na wierch --- teraz wykonuje zadania. Maładiec
robaczek2021.06.8 12:33
hahhahahaha............................ znowu szkolenie z PL sie odzywa......................................... KTO NIE Z NAMI TEN WROG NARODU!!!!!!!!!!!!!!!! ................................ oj pisureczki i pisiusie kochane ;]................................... zagryza kazdego kogo PAN i PLEBAN wskazą ;]
robal2021.06.8 12:34
* "PRL" oczywiscie mialem na mysli ;]
katolik2021.06.8 14:30
nieważne skąd pochodzą jego wytyczne, czy nie pochodza. Wazne zeby SSPIS i posłowie zostali odsunieci od dokonywania mordu. Odpowiedz sobie czy popierasz eksterminację Polaków przez SSPIS i nie jest podstawą, ze inne rzady tez tak robia. Jeżeli nie widzisz w tym nic złego, to odpowiedz sobie...co widzisz i jak widzisz
lewak2021.06.8 11:56
Tutsi, Hutu i Kryształowy Banaś. W sejmie trwają obrady komisji ds Wyborów Kopertowych. A naprzeciw Banasia dwa wrogie sobie plemiona, które wszystko widzą inaczej niż przeciwnik. Jakie to typowo Polskie za rządów Kaczyńskiego, gdzie punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Widać mają różne filtry w okularach i aparatach słuchu.
TEŻ LEWAK2021.06.8 12:30
BEAWO banasku brawo WSI Czemu dalej nie chciałeś prowadzić agencji towarzyskiej Taka była potrzebna
Filip2021.06.8 11:33
Jarosław Kaczyński dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek. Najbardziej obawia się NIK jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie. Boi się, bo PiS wyrosła na deklaracji walki z tymi patologiami i rozliczenia poprzedniej władzy PO-PSL- powiedział. Syn prezesa NIK twierdzi, że narracja oparta o tradycyjne wartości i patriotyczne hasła może nie wystarczyć do zrealizowania partyjnych planów wobec 700 mld złotych, które Polska pozyska z Unii Europejskiej. - "Bóg, honor, ojczyzna" to przykrywka do realnej, brutalnej walki o bardzo realną górę kasy. A kto może przeszkodzić w swobodnym, partyjnym dzieleniu łupów? Niezależny NIK z "pancernym Marianem" na czele - ocenił. Marian Banaś - bicz boży Jakub Banaś pytany o zarzuty wobec swojego ojca ze strony CBA odpowiedział, że niezależnie od śledztwa ws. szefa NIK, jest on obecnie jedynym gwarantem, że przewinienia władzy zostaną ujawnione. - Realny wybór jest prosty: albo Marian Banaś, taki jakim jest, czy go lubimy, czy nie, czy wierzymy mu, czy nie, czy zgadzamy się z jego intencjami, czy nie, pozostanie szefem NIK i stanie się tym, o czym mówiłem przed chwilą, tj. biczem bożym na patologiczne, sprywatyzowane państwo PiS albo go nie będzie i NIK stanie się kolejną atrapą - stwierdził. W ocenie Jakuba Banasia PiS chce zdyskredytować jego ojca, bo NIK może zająć się kolejnymi niewygodnymi dla władzy sprawami. Ta świadomość, zdaniem Banasia pcha Jarosława Kaczyńskiego w kierunku przedterminowych wyborów. - PiS boi się wyników kontroli Ostrołęki, afery GetBack, SKOK-u Wołomin, Polskiej Fundacji Narodowej, Orlenu czy zakupu respiratorów i maseczek. I wielu innych. Po drugie, być może czekają nas przyspieszone wybory już na jesieni tego roku. Kaczyński chce wyczyścić przedpole do kampanii wyborczej. Bo to niezależna, działająca zgodnie ze swoją misją NIK stanowi największe zagrożenie dla wyniku wyborczego PiS - powiedział.
Janek2021.06.8 11:30
Słuchałem jak występował w RADIO Maryja. Pięknie się ch- j mordaty legalizował. To jest klasa tajnych służb - NIBY DAWNYCH . To jest drugi przypadek po Kieliszku / to jegomość JENERAŁ / z Gdańska. Jak z kacapami to MOŻE MÓWIĆ I ROBIĆ CO CHCE . ŻADEN , NIKT MU NIE PODSKOCZY / zwłaszcza jeśli jest pajacem /
Znajomy z KAS2021.06.8 11:17
Znam gościa z SC. pIĘKNIE SIĘ DOROBIŁ na Burdelu w Krakowie . Tam rozpracował wszystkich / czarnych, czerwonych, PIS i targowicę / Kompleks turystyczny CZARNY POTOK to WG. Celników z Krakowa - obiekt banaska . Złamali gościa kak był w kiciu. Teraz idzie przeciw POLSCE.
Jak na szefa NIKu2021.06.8 10:59
Ten facet jest wyjątkowo powściągliwy (rodzina Kwiatkowskiego?) w wyjaśnianiu wątpliwości dotyczących jego własnego majątku i źródeł jego pochodzenia... I jeszcze psychicznego małolata wypuszcza. Chyba jednak coś jest na rzeczy. Trzeba drążyć!
A może synalek odpowie na pytania?2021.06.8 10:52
1. Czy tate zajumał kamienicę? 2. Czy tate prowadził burdel? 3. Czy tate ukrywał jakieś dochody? 4. Czy tate ukrywał posiadanie nieruchomości lub innego majątku? ... Dużo pytań bez odpowiedzi, ale gęba pełna ..."Boga"...
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2021.06.8 10:52
synku , to tatus ktory powinien byc przexroczysty jak łza , wyciągał ręce po to co nie jego,przyjdzie na was czas ZŁODZIEJE, a w stosunku to truchła tatusia nie uzywaj przymiotnika boży!!!!
Niech utworzy własną religię2021.06.8 10:43
Ten Banaś jest chyba z plemienia żmijowych kozojebców skoro tak łatwo przychodzi mu wymyślanie własnej religii. Ale do meritum!. Smród wokół tej rodziny robi się coraz większy, a lista poszlak i dziwnych zbiegów okoliczności już nie mieści się na pojedynczej kartce...
leo2021.06.8 10:55
Paradoks? Z tego "plemienia" twój Jeezas pochodzi i twoja wiara wywodzi. Wierzysz w Żyda a oni to naród wybrany. Takie są fakty.
Anonim2021.06.8 10:35
Prawdziwy Bicz Boży, czyli władca Hunów Atylla, był najeźdźcą, mordercą i nikczemnikiem, którego można porównać do hitlera. Marnie skończył: w 453 zmarł z powodu krwotoku z nosa, kiedy krew zalała mu płuca, podczas gdy sam monarcha był kompletnie bezwładny z powodu nadmiernej ilości spożytego alkoholu. Według innych źródeł, Attyla zmarł w wyniku przepicia na własnym ślubie. Jak widać do "pięknej" tradycji odwołują się banasiowie. A prywatna zemsta to jest wielki argument, żeby zwalić ze stołka prezesa NIK, który powinien być bezstronny i NORMALNY!!!!
B.2021.06.8 9:55
Dwóch opętanych nienawiścią łajdaków, tatuś i synuś. Tfu!!!!
MarianBanaśToPolskiNawalnyWrógKaczegoReżimu2021.06.8 9:42
Marian Banaś i Jego syn Jakub to dziś jedyni prawdziwi bohaterowie walki z reżimem PiSocjalizmu katolickiego. Obnażają rządowo-partyjne szwindle, wykazują państwowe marnotrawstwo, wskazują źródła finansowych afer skokowo-parabankowych. Nie oceniają, nie ferują wyroków - POKAZUJĄ DOKUMENTY I FAKTY. Gdyby nie mieli udokumentowanych faktów, reżim Dziada Kaczyzbawa zniszczyłby ich oficjalnie. Jednak nie po to reżim utrzymuje kilkanaście służb mundurowych, żeby nie próbować usunąć Banasiów siłą i trwale przerwać ich pracę przemocą. Wyobraźcie sobie, że na czele NIK stoi perukarz Suski, ochlaj Karski czy tępa oborowa Szydło... NIK zamiast czynności kontrolnych na najwyższych szczeblach władzy, zająłby się głoszeniem peanów na jej cześć i produkował propagandę sukcesu w Kurwizji.
A.2021.06.8 10:19
Jakie fakty pokazują? Że atakowany ze wszystkich stron rząd chciał przeprowadzić wybory prezydenckie, bo wymaga tego Konstytucja? Łajdactwo z opozycji chciało doprowadzić do paraliżu państwa - gdy skończyłaby się kadencja prezydenta, w polskim prawie nie ma żadnej ustawy, co należałoby zrobić dalej. Marszałek przejmuje władzę w wypadku śmierci lub choroby Prezydenta, co jest powiedziane w Konstytucji. Gdy kończy się kadencja, a nie wybrano nowego Prezydenta, Polska byłaby państwem bez głowy państwa. Do tego chciała doprowadzić totalna targowica, więc rząd działał w stanie wyższej konieczności. Nikczemnik tfu-banaś udaje, że tego nie widzi. Tfu-banaś nie atakuje tych, którzy jego zaatakowali, a zaatakowała go przecież opozycja. Początkowo Zjednoczona Prawica, a nawet sam premier, mocno tfu-banasia bronili, ale gdy zarzuty okazywały się coraz bardziej prawdopodobne, prosili go, żeby ustąpił do czasu wyjaśnienia sprawy. Próbowali też doprowadzić do jego ustąpienia, bo opozycja szalała, że potencjalny przestępca stoi na czele NIK. A teraz opętany tfu-banaś brata się z opozycją i atakuje rząd, wymyślając bzdury. Brak słów wobec takiego nikczemnika!!!!
leo2021.06.8 10:51
Poziom twoich wypocin aż trudno skomentować. Zatem tylko jedno pytanie. Jaką role pełni NIK i kogo ma prześwietlać?
Anonim2021.06.8 12:36
Widać, że twój głupawy móżdżek nie rozumie powyższego komentarza. NIK ma kontrolować WSZYSTKIE instytucje, a tfu-banaś skupia się na waleniu w rząd, co potwierdza jego synalek, mówiąc, że jego tatuś to bicz boży na PiS. Przede wszystkim NIK MUSI BYĆ BEZSTRONNY, a pomyleńcy, czyli tatuś z synusiem uprawiają prywatną wojenkę przeciwko rządowi, wykorzystując NIK.
gracz2021.06.8 9:21
Jeśli przypadkiem nie skończy jak św. pamięci A. Lepper.
Biczem2021.06.8 9:17
na siebie i ciebie, gnojki.
tylko pytam2021.06.8 9:11
Banas jak tam dragi i sutenerstwo ?