23.09.13, 10:02fot. kurhan/sxc.hu

System komputerowy NFZ pozbawia bezpłatnego leczenia

Z systemu możemy być wykreślni jeśli odchodzimy z miejsca pracy, gdzie byliśmy na stałe zatrudnieni, nawet jeśli zadbamy o to by ubezpieczał nas małżonek. Wystarczy, że będąc bezrobotnym weźmiemy zlecenie, w któym opłacona jest skadka zrowotna. Gdy ona wygaśnie, system ignoruje nasze wcześniejsze ubezpieczenie z pensji małżonka.

Oczywiście możliwa jest akualizacja, jednak jak podaje gazeta.pl nierzadko zdarza się, że osoby obsługujące w przychodniach i szpitalach system nie informują o możliwości złożenia oświadczenia i aktualnym ubezpieczeniu.

Według systemu eWUŚ już 7,5 proc. Polaków nie jest ubezpieczonych - jednak w większości z nich to osoby usunięte automatycznie przez system i posiadające w rzeczywistości aktualne ubezpieczenie.

ToR/gazeta.pl

Komentarze

anonim2013.09.23 11:36
Nie powinno uzywac sie takich zrodel jak gazeta.pl poniewaz nie mozna im ufac! To gazeta antykatolicka, ateistyczna a wiec pozbawiona moralnosci. W kazdym artykule (nawet potencjalnie niewinnym) sa klamstwa, ktore niepostrzezenie sie przekradaja do naszej podswiadomosci prowadzac nas ku szatanowi! Powiedzmy NIE "gazecie"!
anonim2013.09.23 11:41
@Rekkon Dokladnie. Frondowcy sobie wybieraja kawalki, ktore im pasuja do swiatopogladu i je cytuja, a pomijaja te niewygodne, udajac przy tym ze pisza prawde. To na pewno nie jest rzetelne dziennikarstwo.
anonim2013.09.23 13:50
Miałam z tym problem. Trzeba było udać się do oddziału ZUS, pobrać i wypełnić formularz wyrejestrowujący z ubezpieczenia małżonka i rejestrujący ponownie. (Z wyłączeniem okresu, kiedy składkę płacił zleceniodawca. ) Dokumenty poświadczone przez pracodawcę małżonka dostarczyć do ZUS-u.
anonim2013.09.23 19:56
Jeśli w przychodni/szpitalu nie podają oświadczenia do podpisania to już nie jest wina NFZtu... eWuś to jest moim zdaniem system niedorobiony, ale z zarzutami z artykułu się nie zgodzę. Szukane na siłę.