Zbiornik – portal dla ekshibicjonistów, nimfomanek i wszelkiego autoramentu osób najwidoczniej uzależnionych od seksu pozwalał na zamieszczanie w nim zdjęć o charakterze pornograficznym i erotycznym oraz umawianie się na spotkania w jednoznacznym celu. Teraz jego użytkownicy mogą mieć problem – haker wykradł dane z serwera i szantażuje administratora oraz tych, którzy obnażali się na portalu. Za milczenie żąda miliona złotych.

Serwis niebezpiecznik.pl informuje, że haker działał na zlecenie konkurencyjnego portalu, ale jest „wspaniałomyślny” i postanowił za milion złotych poinformować administratorów serwisu o tym, gdzie w systemie jest luka oraz zapewnia, że wówczas nie wykorzysta wykradzionych materiałów.

500 zł żąda także od osób, które chcą mieć pewność, że konkretnie ich fotografie nie zostaną upublicznione. Haker zamierza czekać 24 godziny na podjęcie decyzji. Mało tego – był na tyle bezczelny, że założył specjalną stronę, na której informuje w jaki sposób mona mu przekazać wskazaną kwotę.

Portal wyznaczył nagrodę za informacje o przestępcy – 10 tysięcy złotych. Użytkownikom polecił zmienić hasła i udać się na policję. 

dam/niebezpiecznik.pl/Fronda.pl