09.03.14, 08:41(fot: Wikipedia)

Szczyt G8 bez Merkel?

Informuje o tym na swoich stronach internetowych niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Dziennikarze powołują się na anonimowe źródła zbliżone do rządu. Jak czytamy, jeśli 16 marca na Krymie dojdzie do referendum, to Angela Merkel nie będzie miała innego wyboru i odwoła swój udział w czerwcowym szczycie G8.

Władze w Berlinie niejednokrotnie powtarzały, że planowane na połowę miesiąca referendum będzie nielegalne. Niemiecki MSZ ostrzegał też Rosję przed próbą aneksji Krymu.

Rząd Angeli Merkel zagroził, że jeśli Rosja nadal będzie destabilizować Ukrainę, Unia Europejska może zdecydować się na dotkliwe sankcje gospodarcze. Niemcy podkreślają jednak, że w pierwszej kolejności trzeba szukać rozwiązania politycznego.

Ab/dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.03.9 9:04
Medialny gest, ale nic nie znaczący. Putin już wcześniej odpowiedział na pytanie co będzie, jeśli przywódcy państw zachodnich nie przyjadą do Soczi na szczyt G8: "jeśli zachodni liderzy nie chcą na niego przyjechać, to nie muszą". Wszystko w tym temacie.
anonim2014.03.9 9:27
"Władze w Berlinie niejednokrotnie powtarzały, że planowane na połowę miesiąca referendum będzie nielegalne" Kolejny przejaw hipokryzji ! Jaka to merytoryczna racja nadała prawo do władzy Majdanowi? Dlaczego garstka rewolucjonistów ma mieć mandat legalizmu , a demokratyczny akt woli społeczeństwa Krymu już nie ? Dlaczego Krym ma akceptować obecną władzę na Ukrainie? Dlaczego Kijów może zmieniać władzę a Krym nie? Proste, logiczne pytania , na które hipokryci z UE , USA i 3RP nie potrafią merytorycznie odpowiedzieć. Jestem ciekaw, czy Merkel zaakceptowałaby niemiecki Majdan gdyby się wydarzył w Niemczech? Czy ta hipokryzja jest przejawem służenia prawdzie, czy kłamstwu, fałszu, obłudzie ? Zero jedynkowo można wykazać , że to drugie !
anonim2014.03.9 9:56
Nie powinno być i nie będzie żadnego G-8 ! Putin zostanie z samym G (ie) ;-)))
anonim2014.03.9 9:59
Dlaczego Niemcy zawracają sobie głowę nic nie znaczącą Ukrainą. Oczywiście dla ogromcych połaci czrnoziemu. Kiedyś parli na wschód po ropę. Teraz chcą przejąć największy spicherz.
anonim2014.03.9 10:15
Merkel, Obama i inni "obrońcy" demokracji powinni jechać na szczytu hipokryzji
anonim2014.03.9 16:29
@Genesis Twoje komentarze ocierają się ocierają się trolling , piszesz nie na temat "Szczytem hipokryzji jest jak Putin rozlicza rząd w Kijowie za banderowców, a sam się nie rozliczył za ludobójstwo 10 milionów chłopów ukraińskich" Co to ma wspólnego z hipokryzją zachodu ? Czy ja twierdzę, że Putin jest aniołem ? Czy twierdzę, żę Janukowicz jest wzorem władcy ? "Bo Kijów zrobił to bez pomocy wojska, a nawet wbrew, a Krym potrzebuje już 30 tys. moskiewskich zakapiorów!" Czyli jak ukradnę coś bez pomocy policji to jestem usprawiedliwiony , a jak zrobię z pomocą policji , to jestem złodziej :). Sorry, ale nie mam ochoty na kretyńską logikę i marnować czas na dyskusję z kimś kto nie rozumie podstaw merytorycznej dyskusji.
anonim2014.03.10 0:08
Merkel to babsztyl nieszczery ale przynajmniej dba o interesy własnego kraju
anonim2014.03.10 9:13
@GenesisX "Czy Zachód wymordował 10 milionów chłopów ukraińskich, jak to Moskwa zrobiła? " Potwierdzasz, że jesteś trollem, albo 15 latkiem. " Mjadan, powtarzam kremlowskim tłukom, niczego nie obalał, rząd mianował LEGALNIE WYBRANY PARLAMENT" Zapoznaj się najpierw z procedurą powoływania rządu, odwoływania prezydenta, a potem tłukuj swoje mądrości. żegnam !