25.02.21, 10:49

Szczyt UE. Przywódcy żądają utrzymania obostrzeń i przyspieszenia dostaw szczepionek

Dziś rozpoczyna się dwudniowy wideoszczyt Unii Europejskiej poświęcony walce z pandemią koronawirusa. W projekcie konkluzji znalazły się deklaracje dot. utrzymania rygorystycznych restrykcji, ograniczenia podróży oraz przyspieszenie dostaw szczepionek przeciw COVID-19.

Polska Agencja Prasowa dotarła do projektu konkluzji rozpoczynającego się dziś szczytu Unii Europejskiej. Przywódcy mają domagać się utrzymania rygorystycznych obostrzeń, wskazując na wciąż poważne zagrożenie epidemiczne, potęgowane przez nowe warianty koronawirusa.

- „Dlatego musimy utrzymać rygorystyczne ograniczenia, zwiększając jednocześnie wysiłki na rzecz przyspieszenia dostaw szczepionek. Na razie należy ograniczyć podróże, które nie są niezbędne”

- czytamy w dokumencie.

- „Należy zapewnić niezakłócony przepływ towarów i usług w ramach jednolitego rynku, w tym poprzez wykorzystanie zielonych pasów”

- dodano.

Przywódcy państw członkowskich mają też stwierdzić konieczność przyspieszenia autoryzacji, produkcji i dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 oraz szybszego identyfikowania nowych wariantów koronawirusa.

- „Popieramy dodatkowe wysiłki Komisji, aby współpracować z przemysłem i państwami członkowskimi w celu zwiększenia możliwości produkcji szczepionek, a także dostosowania szczepionek do nowych wariantów, jeśli to konieczne. (…) Firmy muszą zapewnić przewidywalność produkcji szczepionek i przestrzegać umownych terminów dostaw”

- podkreślono w projekcie konkluzji.

Znalazło się w nim ponadto wezwanie do kontynuowania prac nad wspólnym podejściem do tzw. certyfikatów szczepień oraz podjęcia prac nad poprawą koordynacji UE i zapewnieniem lepszej gotowości w przypadku przyszłych zagrożeń zdrowia.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.02.25 18:55
państwa UE zostały za anektowane przez zydomasonerię. W ich interesie jest przejąć zbankrutowane majątki narodowe.
katolik2021.02.25 17:42
szuje, ludzie wyjda
x2021.02.25 13:58
Przypomnijmy, dzięki skutecznym działaniom "prezydenta" i PiS, załatwiono 0 szczepionek.
matis892021.02.25 11:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
ren2021.02.25 11:10
Związek Socjalistycznych Republik Europejskich i jego komisarze wzywają: odbytariusze wszystkich krajów łączcie się a gdy zwalimy fundamenty światów i heteronormatywnych oddamy katu, dla nas będzie słodziutkie nieróbstwo a dla motłochu ruja i porubstwo.