13.10.17, 19:25Screenshot YouTube

Szef MON: Prezydent powinien zwrócić aneks do raportu o WSI

„Blokowanie przekazania tego raportu z powrotem do SKW jest działaniem nieroztropnym i dla Polski naprawdę niekorzystnym” - mówił dziś na antenie TVP1 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, mając na myśli aneks do raportu z weryfikacji WSI.

Dalej ocenił, że decyzja o niepublikowaniu raportu leży w uprawnieniach prezydenta, jednak powinien w takim razie zwrócić ten materiał do SKW, bo jest jej to konieczne do kontynuowania działalności.

O tym, że szef SKW zwrócił się w czerwcu do prezydenta o przekazanie aneksu, informowała „Gazeta Polska”. Przypomniał wówczas, że ”to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.

Szef MON dodał, że najwidoczniej SKW nie ma tak precyzyjnych informacji, jakie znajdując się w aneksie, a rzecz jest bardzo poważna: „dotyczy naprawdę zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa”.

Mimo, że to właśnie Macierewicz jest autorem aneksu, przyznaje, że liczący ponad 800 stron dokument pamięta tylko w pewnej części.

dam/PAP,Fronda.pl