Piotr Duda napisał list do byłej premier Beaty Szydło, w którym apeluje o podjęcie działań na rzecz wywiązania się rządu z porozumienia zawartego z oświatową „Solidarnością”. Eurodeputowana odpowiedziała już przewodniczącemu „Solidarności” wskazując, że do pytań z pewnością odniesie się szef rządu.

Szef „Solidarności” przypomniał o podpisanym w kwietniu 2019 roku porozumieniu ws. zmian w systemie wynagrodzeń nauczycieli.

- „Wtedy podpisując ten dokument NSZZ Solidarność wykazał się daleko idącą rozwagą i odpowiedzialnością za przyszłość nie tylko pracowników oświaty, ale też za przyszłość naszych dzieci”

- wskazuje Duda.

- „Niestety, do dnia dzisiejszego nie zostało ono zrealizowane, dlatego 6 października Rada KSO NSZZ Solidarność powołała sztab protestacyjny, który przy wsparciu Komisji Krajowej szykuje się do akcji protestacyjnych”

- dodaje.

Wyraża nadzieję, że działania zmierzające do realizacji porozumienia podejmie europoseł Beata Szydło.

- „Tu chodzi przede wszystkim o wiarygodność, która zawsze była cechą charakterystyczną Pani działalności politycznej, jak również o wiarygodność całego ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość”

- podkreśla.

Do listu była premier ustosunkowała się już w mediach społecznościowych.

- „Panie Przewodniczący @DudaSolidarnosc, jest dla mnie ważne, by podjęte z moim udziałem decyzje były realizowane. Jak Pan jednak dobrze wie, nie jestem w rządzie od 2,5 roku i nie nadzoruję realizacji porozumienia z 2019. Premier @MorawieckiM z pewnością się odniesie do Pana pytań”

- napisała europoseł.

kak/Twitter, tysol.pl