Aż trudno uwierzyć, że ta sytuacja w ogóle miała miejsce. Uczniowie szkoły podstawowej w Szczytnie dostali do wypełnienia ankietę. Pytano w niej między innymi „Co mogłoby cię skłonić do współżycia?”. Jak się okazuje, najmłodsi uczniowie, którzy wzięli udział w ankiecie, mieli 10 lat!

O sprawie informuje portal tygodnik.szczytno.pl. Pisze, że ankieta skierowana została do uczniów z klas czwartej, szóstej oraz siódmej. Wypełniano ją na polecenie urzędu miejskiego w Szczytnie.

W ankiecie zadano łącznie 64 pytania. Niektóre z nich to:

Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu?

Co mogłoby cię skłonić do współżycia?

Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?

Tymczasem naczelnik wydziału oświaty w magistracie w Szczytnie twierdzi, że celem ankiety było zdiagnozowanie problemów społecznych w szkołach i porównanie wyników z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków.

Mama jednego z jedenastolatków gdy dowiedziała się, że jej syn musiał brać udział w ww. ankiecie, nie mogła uwierzyć w to, co słyszy.

Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne”

- mówiła.

Dyrektorka szkoły poinformowała, że ankietę wstrzymano. Przyznała, że pracowników szkoły treść pytań zaniepokoiła już wcześniej, jednak broni się faktem, że polecenie przyszło z Urzędu Miejskiego.

dam/tygodnik.szczytno.pl,Fronda.pl