21.02.16, 20:25

SZOK! Oto czego Szwedzi uczą imigrantów!

Czego można uczyć imigrantów? Jakie umiejętności są im niezbędne? Zapewne do głowy przychodzą Wam obycie kulturowe, znajomość obyczajów danego kraju, czy język. Nic bardziej mylnego!

Jak się okazuje Szwedzi uczą mieszkających w tym kraju imigrantów strzelectwa. Przybyszom ma to podobno pomagać w lepszym opanowaniu... języka. Jest to ciekawa koncepcja, jako że na pierwszy rzut oka znajomość strzelectwa wyborowego może pomóc raczej w szybszym opanowaniu Szwecji. 

Od ponad dwóch i pół roku integralną częścią programu integracji imigrantów w tym kraju stały się treningi biathlonu - jednej z najpopularniejszych sportowych dyscyplin zimowych w Skandynawii polegającej na jeździe na nartach połączonej ze strzelaniem z karabinu. 

Nie da się ukryć, że trening wytrzymałościowy połączony z umiejętnością celnego strzelania w trudnych warunkach atmosferycznych to umiejętności bardzo potrzebne w życiu imigranta...

Brakuje słów, by opisać absurdalne działania Szwedów. Tamtejsze władze stoją na stanowisku, że taka aktywność pomaga imigrantom w opanowaniu języka (doprawdy ciężko orzec, w jaki sposób), a także wypełnia im czas wolny. 

daug/polishexpress.co.uk

Komentarze

anonim2016.02.21 23:05
No brawo - i jaka piękna perspektywa przystosowania się do nowych warunków - już nie na dromaderach, tylko na nartach - urocze. Teraz poczują się jak w domu o matko! jakie cudowne to multi-kulti (tu łzy wzruszenia)
anonim2016.02.21 23:28
A co w tym dziwnego? Władza celowo dąży do wywołania krwawej jatki w Europie aby potem chwycić wszystko za pysk jak to bolszewicy mają w zwyczaju. Jeśli im się uda to przy dzisiejszych środkach technicznych będzie to totalitaryzm jakiego świat dotąd nie widział. Być może już ten ostateczny.
anonim2016.02.22 8:03
Takie karabinki kalibru 5,6 mm wystarczą, aby zrobić porządek ze Szwedami.