05.01.20, 10:47(fot. pixabay)

Szokujące! Bankowiec okradł niepełnosprawnego klienta. Rozpoznajesz tych ludzi?

Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali byłego już pracownika jednego z banków. 36-letni mężczyzna zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami.

Podejrzany do swojego niecnego procederu wybrał dane niepełnosprawnego klienta banku. Straty na jakie naraził chorego mężczyznę i swojego byłego pracodawcę, mogą sięgać kwoty 155 tys. złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której był zatrudniony, na kwotę ponad 170 tys. złotych. Policjanci publikują wizerunki osób, które mają związek ze sprawą. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy działali na terenie Lubina, Warszawy i Pruszkowa.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 36-letni mężczyzna zatrudniony w jednym z lubińskich banków bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki – niepełnosprawnego mieszkańca powiatu lubińskiego. Podejrzany zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Mężczyzna działał w ten sposób co najmniej przez kilka miesięcy, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której pracował i jej klienta na kwotę blisko 155 tysięcy złotych. 

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili również, że 36-latek usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ten sam bank na kwotę blisko 171 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Policjanci publikują wizerunki osób występujących w prowadzonym postępowaniu, prosząc o informacje, które mogą pomóc w ich identyfikacji i zatrzymaniu. Informacje można zgłaszać pod numerem telefonu 76/ 840 62 41 lub 76/ 8406 200. Sprawcy działali na terenie Lubina, Warszawy i Pruszkowa.

Podejrzany 36-latek usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322

 

 

 

 

bz/dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Cool2020.01.7 9:29
Szokujące co?! ... że okradanie to główne zajęcie banksterów???!!! ...
zmiecz2020.01.5 21:49
Czy to byl jakie @#$*man?
anonim2020.01.5 15:02
RODO i VAT to na GOJA Bat
gość2020.01.5 13:57
cóż za wspaniały raj- kraj dla złodziei. sam sobie przyznał kredyt który miał kto inny spłacać. jeszcze go chroni RODO srodo. czy policja musiała go prosić by pozwolił udostępnić swoje zdjęcie?
bezlitosny internauta2020.01.5 10:59
Szokujące! @bz właśnie się dowiedział, że wbrew pisowskiej propagandzie "dowody kolekcjonerskie" nadal mają się doskonale. #jacieniemoge