15.04.19, 11:45

Szokujące doniesienia ws. kard. Pella. Niewinność coraz pewniejsza?

Kolejny znak wskazujący na to, że oskarżenia wysuwane przeciwko kard. George'owi Pellowi są nieprawdziwe. Okazuje się, że historia rzekomego molestowania, którą przedstawił mężczyzna mając być napastowanym przez Pella, wykazuje zadziwiające podobieństwo do... opisanej w australijskiej prasie innej historii. 

W grudniu 2018 roku ława przysięgłych sądu w Melbourne uznała, że kardynał Pell jest winny zarzucanych mu czynów pedofilskich wobec dwóch chłopców. Do publicznej wiadomości informację o tym werdykcie podano dopiero wczoraj.

Czego miał dopuścić się kardynał? W latach 1996/1997 molestował rzekomo dwóch trzynastolatków. Po jednej z niedzielnych mszy świętych miał rzekomo w zakrystii (sic!) zmusić chłopca do stosunku oralnego, a drugiego wykorzystać w inny sposób. Po kilku miesiącach miałby ponownie molestować obu chłopców w katedralnym korytarzu. Jedna z domniemanych ofiar już nie żyje. W 2014 roku zmarła z powodu przedawkowania heroiny. Drugi z rzekomo molestowanych powiedział o sprawie dopiero po niemal 20 latach, w roku 2015. Nie jest publicznie znana jego tożsamość. 

Okazuje się jednak, że zanim pojawiły się oskarżenia wobec Pella, amerykański magazyn ,,Rolling Stone'' opublikował historię przypadku molestowania, która... jest niemal identyczna z tym, co zarzuca się Pellowi. Porównania obu spraw dokonał Keith Windschuttle, australijski historyk i dziennikarz.
,,Rolling Stone'' opublikował historię molestowania przez pewnego amerykańskiego księdza w 2011 roku. Zarzuty wobec Pella pojawiły się w roku 2015. Co się okazuje?

- w obu przypadkach nadużycie dokonuje się w zakrystii po niedzielnej mszy świętej;
- w obu przypadkach ofiary (chłopcy) pily wino mszalne, gdy zostały w zakrystii nakryte;
- w obu przypadkach chłopcy asystowali przy ołtarzu;
- w obu przypadkach duchowny miał obmacywać genitalia chłopców;
- w obu przypadkach chłopcy mieli uklęknąć przed kapłanem;
- w obu przypadkach chłopcy mieli zostać zmuszeni do stosunku oralnego;
- w obu przypadkach ofiary były jedynymi świadkami całej sprawy.

Jak komentuje to Windschuttle, obie historie są ,,niemal identyczne, co czyni prawdopodobieństwo oryginalności wersji australijskiej niemal niewiarygodnym''.

Ta sprawa dochodzi do całej gamy podnoszonych już wcześniej kontrowersji.

Na łamach australijskiego ,,Herald Sun'' ukazał się artykuł autorstwa Andrewa Bolta, według autodeskrypcji niebędącego ani katolikiem, ani nawet chrześcijaninem. Bolt wskazuje, że zmarły heroinista za życia deklarował publicznie, iż nigdy nie został wykorzystany seksualnie. Drugi z kolei przez prawie 20 lat trzymał wszystko w tajemnicy, a dziś nie znamy nawet jego tożsamości - rzekomo wykorzystany w dzieciństwie mężczyzna żyje w ukryciu. Według Bolta opis wydarzeń, który zaprezentował ów człowiek, jest tymczasem skrajnie niewiarygodny. Kardynał Pell miałby bowiem wykorzystać chłopców bezpośrednio po mszy świętej w katedralnej zakrystii. Tymczasem, wskazuje autor, zakrystia jest miejscem nieledwie publicznym, gdzie po mszy zwykle znajduje się wiele osób. Co więcej, oprócz zeznania jednego człowieka nie ma ani jednego świadka, który mógłby potwierdzić jego słowa. Tymczasem tuż po mszy świętej katedra była jeszcze pełna ludzi. Co więcej jest w podobnych przypadkach normalne, że prawdziwy pedofil dopuszcza się czynów zabronionych wielokrotnie. Tymczasem w przypadku Pella nie ma o tym mowy.

Bolt przypomina, że w przeszłości kardynał był już oskarżany o czyny pedofilskie, ale okazywało się zawsze, że zarzuty są wyssane z palca. Zarzucano mu popełnianie przestępstw, których nie mógł popełnić, bo nie było go w ogóle tam, gdzie miało do nich jakoby dochodzić.

W obronie Pella stanął też znany amerykański watykanista, Edward Pentin. Jak powiedział mediom, większość ludzi w Kurii Rzymskiej nie wierzy w winę hierarchy. Wygląda raczej na to, powiedział Pentin, że kardynał padł ofiarą spisku zorganizowanego przez jego wrogów. A o tych nie trudno - jako kierownik watykańskich finansów Pell zajmował się między innymi walką z korupcją. Stąd przez wiele osób w Watykanie był darzony skrajną niechęcią, zajmując się ,,kruszeniem'' starego systemu finansowego, wskazał Pentin.

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku o niewiarygodności stawianych Pellowi zarzutów pisał biograf św. Jana Pawła II, publicysta George Weigel. Jak sugerował, w Australii panuje bardzo niezdrowy, antyklerykalny klimat, w którym łatwo o pochopne sądy. W artykule opublikowanym z kolei wczoraj na łamach ,,National Review'' Weigel zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. W przypadku Pella to nie ofiara sama zgłosiła się na policję - została raczej ,,wyszukana''. Zanim jeszcze pojawiły się jakiekolwiek oskarżenia, policja w Melbourne publikowała ogłoszenia w gazetach, informując, że szuka wiadomości na temat ewentualnych nadużyć seksualnych w tamtejszej katedrze... Oskarżenia się znalazły. 

Weigel pisze, że doniesiono mu, iż w kontekście absurdalności zarzutów i braku dowodów nawet sędzia był zaskoczony werdyktem ławy przysięgłych.

bsw/lifesitenews

Komentarze

Durczykiewicz2019.04.15 20:14
Bardzo bym chciała by ksiądz Pell był niewinny zarzucanych mu czynów.
Jack Em2019.04.15 18:49
Niech Bóg chroni Kardynała Pella przed ujadaniem i atakiem sfory lewackich , zboczeńców szkalujących jego dobre imię.Wszyscy już wiedzą , że zboczeńcy lewaki - homoseksualiści kłamią i krzywdzą innych, szczególnie dzieci ... Idą czasy cudownego uzdrowienia wszystkich brudasów , homosiów pedofilów ... spokojnie :-)
anonim2019.04.15 16:38
Obyś oskarżający bez pewności nie musiał oskarżać, że nie jesteś wielbłądem!
Nie jestem robotem ani 🐈2019.04.15 16:26
Można byłoby powiedzieć, że Kardynał został zamknięty właśnie za udowodnienie nieuczciwości finansowej w Watykanie. Szukano kilka lat ,,świadków" w Australii. Jeden przed śmiercią przyznał mamie, że kłamał w procesie.
Mirek2019.04.15 16:25
Do tych wszystkich pijanych z nienawiści do "klechów". Poczytajcie sobie po angielsku kulisy sprawy. I co się okaże? Że ja was też mogę oskarżyć o molestowanie. I brońcie się teraz. Słowo przeciwko słowu. Dokładnie tak to tam wygląda. Beż żadnych dowodów. A czy wiecie że w Irlandii jest nawet Stowarzyszenie księży niesłusznie oskarżonych o pedofilię. Kilkaset osób. Tego w TVN nie powiedzą.
anonim2019.04.16 14:52
Oczywiście że słowo przeciw słowu. Molestowany dziecka nie urodził i DNA nie można zbadać. Hahaha...
Wojtek Polak2019.04.15 16:02
lewackie oszołomy wydaje wam się że jesteście w stanie zniszczyć KK wy tylko możecie się sami zniszczyć. ten kij ma dwa końce, nie mów fałszywego świadectwa przeciw ... . poranny deszcz i starej baby taniec krótko trwa i na ten wasz chocholi taniec też przyjdzie koniec.a wasze zbrodnie będą osądzone i módlcie się że by to jeszcze było za waszego {zakłamanego i przeżartego nienawiścią} życia tu na ziemi.
Jan Radziszewski2019.04.15 14:30
Limma BALLS vel baba-jaga vel Angelus vel Poliamorysta vel ect. Już taka jak ty mądra była i szkalowała X KK Katarzyna jej było jak sama przyznała się przychodząc z rozkazu Bożego do mistyczki Natuzo powiedziała że Jezus na Sądzie powiedział jej !"Katarzyno NIEBO nie dla ciebie " i ty rodzynku diabła podobne słowa usłyszysz i tam tj. w piekle radośnie sex sado macho z diabłami uprawiać będziesz
Piotr13132019.04.15 14:21
Mdr2.12 Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny*: sprzeciwia się naszym sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów. 13 Chełpi się, że zna Boga, zwie siebie dzieckiem Pańskim. 14 Jest potępieniem naszych zamysłów, sam widok jego jest dla nas przykry, 15 bo życie jego niepodobne do innych i drogi jego odmienne. 16 Uznał nas za coś fałszywego i stroni od dróg naszych jak od nieczystości. Kres sprawiedliwych ogłasza za szczęśliwy i chełpi się Bogiem jako ojcem. 17 Zobaczmyż, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zejściu*. 18 Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z ręki przeciwników*. 19 Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości*. 20 Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo - jak mówił - będzie ocalony».
KatoZbokaDoCeliNiechSięNauczyKlęczećUżytecznie2019.04.15 14:18
Podstawowa różnica jest taka, że Pella nie tulił pieszczotliwie JanPapaBis. Tulony czule Maciel Degollado, klero-dewiant, gwałciciel i przestępca, był nietykalny. Jednak póki Pell nie siedzi jeszcze w kryminale, Watykan może zmontować zdjęcie, z którego będzie wynikało, że doszło jednak do pieszczot pomiędzy JanPapaBisem a Pellem. Wtedy Pell będzie mógł nawet posuwać niemowlęta na skwerze pod swoim pałacem, a do mediów trafi przekaz, że kardynał sprzedał swoje ostatnie buty, żeby kupić ubogim matkom pampersy dla pociech.
Maciek Arczyński2019.04.15 14:40
Jasnowłosy Misiu z... wschodu Polski... widziałem Twojego misia jak wyjmowałeś go w parku... I taki słodki maluch był tak blisko Ciebie...
Xx2019.04.15 14:04
Szokujace,to bronic pedofila!
baba-jaga2019.04.15 12:57
Swojego pedofila potrafia bronic bez pardonu, doslownie na chama, bo to swoj, konserwatywny, niby wierzacy integrysta. Odwolal sie od wyroku, wiec czekac az sad apelacyjny wypowie sie w sprawie. Podejrzane jest, ze kard. Pell wielokrotnie byl oskarzany i jakos wymigiwal sie od kary. Wplywy Watykanu sa wielkie, i jego pieniadze rowniez. Skoro zwyklego, ale swojego ksiedza potrafia bronic wszelkimi dostepnymi metodami, to co dopiero tzw. kardynala.
anonim2019.04.15 16:13
Przecież Kardynał właśnie zamknięty za udowodnienie nieuczciwości finansowej w Watykanie. Szukano kilka lat ,,świadków" w Australii. Jeden przed śmiercią przyznał mamie, że kłamał w procesie.
anonim2019.04.15 12:43
Pier-dolony pedofil. Mam nadzieję, że australijskie gity go w pier-dlu skasują.
Jarosław Leśny 2019.04.15 12:42
Fronda mnie rozluźniła swoim detektywistycznym zacięciem. Wypadki komunikacyjne zazwyczaj też są podobne tak jak leczenie kanałowe zęba, co nie oznacza, że to ten sam pacjent wciąż się leczy na całym świecie.
Limma BALLS2019.04.15 12:36
W skrócie, podobieństwa są takie, że ofiary były ministrantami, do molestowania doszło w niedziele po mszy, chłopcy jak to ministranci podpijali wino, ksiądz najpierw ich dotykał a potem zmusił do orala, w obu przypadkach nie było innych świadków. Ale wiecie że gdyby usunąć z podobieństw fakt o ministrantach, i czasem piciu alkoholu, to mamy opis większości aktów pedofilskich? Równie dobrze można bronić gwałciciela kobiet, twierdząc że kobieta wszystko zmyśliła, bo do gwałtu doszło nocą w parku, nie ma świadków, ona biegała, i miała na sobie sportowy strój.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 12:32
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10116zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
szcze na PiS2019.04.15 12:13
"zadziwiające podobieństwo do..." schemat działania pedofilów w koloratkach jest zazwyczaj taki sam! "Niewinność coraz pewniejsza?" zależy jakimi kwotami zaknebluje swoje ofiary ten zboczony klecha!
Maciek Arczyński2019.04.15 12:26
Oooo, odezwał się następny strażnik wierności. Jak nie umiesz trzymać swojego wacusia w spodniach to nie przypisuj swoich dewiacji innym, bo pogadam z dziećmi Twoich sąsiadów.
Jan Radziszewski2019.04.15 14:12
Już taka jak y mądra była i szkalowała X KK Katarzyna jej było jak sama przyznała się powiedziała że Jezus na Sądzie powiedział jej !"Katarzyno NIEBO nie dla ciebie " i ty rodzynku diabła podobne słowa usłyszysz
Marek2019.04.15 12:12
Sądownictwo jest zepsute i to nie tylko w Polsce. Lewicowość i poprawność polityczna stały się ważniejsze niż sprawiedliwość. Sprawa kard. Pella wyjaśni się, wcześniej czy później, ale brak zaufania to takiego sądownictwa pozostanie. A jeżeli sądy nie są sprawiedliwe to po co one komu?
Angelus2019.04.15 12:05
Nie, no gdzieżby tam ksiądz robił takie rzeczy. To na pewno pomówienie.
Maciek Arczyński2019.04.15 12:22
He, he, he... czekam tylko kiedy dzieci sąsiada Ciebie oskarżą. Jakieś tam zaskórniaki masz, a jak nawet nie to się zedrze z Ciebie nagiego ostatnie skarpetki przez głowę.
Jan Radziszewski2019.04.15 14:08
pewnie żeś Lucyferowy tj diabełek