07.12.19, 17:55Screenshot Youtube - Fakty RMF FM

Szokujące! Prezes Iustitii o reformach PiS: Przypomina mi się III Rzesza...

Szokującego porównania dokonał szef stowarzyszenia sędziów Iustitia. Przyrównał reformy dokonywane przez Prawo i Sprawiedliwość do sytuacji, jaka miała miejsce w III Rzeszy.

W rozmowie na antenie RMF FM sędzia Krystian Markiewicz został zapytany między innymi o projekt dotyczący sądownictwa dyscyplinarnego. Poinformował, że gotowy projekt zostanie niebawem przedstawiony. Dodał:

Ale sędzia, tak samo jak każdy inny obywatel ma prawo do niezależnego sądu”.

Dodał, że z Senatem prowadzone są obecnie konsultacje w kwestii zmian ustawowych po wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej oraz KRS. Markiewicza pytano także o zarzuty dyscyplinarne, które usłyszał na początku tego miesiąca. Jego zdaniem mają one charakter „quasi-polityczny”.

Mnie się zarzuca działalność polityczną, a tak naprawdę te 55 zarzutów jest związanych z jednym listem. Wysłałem po prostu jeden list do sędziów sądów dyscyplinarnych, po tym jak Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce tzw. postępowanie przeciwnaruszeniowie w związku z dyscyplinarkami”

- powiedział.

Gdy zapytano go o to, dlaczego jest przeciwny proponowanym przez rząd ustawom dotyczącym zmian w sądownictwie stwierdził, że jego zdaniem są one niezgodne z konstytucją oraz prawem UE. Dalej dodał:

Ustawy można uchwalić wszystkie, jakie się chce. Wiem, że to jest mocne porównanie, ale przypomina mi się III Rzesza”.

Stwierdził:

Tam też były ustawy i tam też sędziowie później mówili: dobra, są ustawy przez niemiecki parlament uchwalone, to będziemy je stosować”.

dam/PAP,RMF FM

Komentarze

AB2019.12.8 16:58
Bandycka bolszewia, rosyjska i polska oskarżała Żołnierzy Niezłomnych o popieranie faszyzmu. Także tych, którzy popierali AK i pomagali akowców oskarżała o pomoc faszystom, tysiące na Kresach znalazły się w łagrach z tego powodu; ktoś to powinien dokładnie opisać. Potomkowie bolszewii, którzy rozsiedli się w sądach, robią to samo - pierwszy naprawdę patriotyczny polski rząd oskarżają o faszyzm. Nieodrodni następcy zbrodniczego bolszewizmu. Boże, strzeż Polskę! Pamiętaj o tych, co dla niej oddali życie, co dla niej cierpieli i nie pozwól kłamcom i łotrom tu rządzić!!!!
lucjanhenryk2019.12.8 8:06
"Wiem, że to jest mocne porównanie, ale przypomina mi się III Rzesza”. Tym bardziej, że POrównujący mają umocowania w PRL,PZPR, SB,UB....
B522019.12.8 6:06
gdyby za te słowa by pozwany to kto ma osądzić zmienić prawo niech osądzają ławnicy wybrani losowo ze społeczności
ziga2019.12.8 2:13
Daleko sięga pamięć tego pana.
aaa2019.12.8 0:43
tego człowieka powinno się zamknąć na dziesiątki lat
rozbawiony głupotą 2019.12.7 22:54
To tylko pokazuje jak głupawe śmiecie stoją na czele tej hołoty zwanej justitia
kazimierz 12019.12.7 21:53
Za porównanie rządów Prawa i Sprawiedliwości do czasów okupacji Polski przez zbrodniarzy niemieckich ten człowiek powinien odpowiadać przed sadem
nika2019.12.7 21:26
Faktycznie ten gość może coś powiedziec na temat reform hitlera. Przeżył to sam.
aldek2019.12.7 21:19
Niestety, niektórzy sędziowie się po prostu zagalopowali. Ten pan na obrazku jak najbardziej. Demokracja to nie są rządy sądów i sędziów, demokracji nie definiuje również Bruksela. Radzę zająć się tym, do czego sędziów powołano, a więc sprawiedliwym orzekaniem. Myślę, że żadna dyscyplinarka właściwemu, a więc porządnemu sędziemu nie grozi.Te porównania do Hitlerowskiej III Rzeszy są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Panowie szkodzicie sobie sami, społeczeństwo ocenia wasze zachowanie.
Realisrta2019.12.7 21:10
Dokładnie toczka w toczke a Polacy maja się czuć jak Żydzi
franek2019.12.7 20:30
Ten szef to szumowina!
sąsiad Oświęcimia2019.12.7 20:29
Panie Markiewicz jeśli pan porównuje obecne prawo stanowione u nas do prawa III Rzeszy to niech pan uważa, by ktoś nie porównał niektórych obecnych sędziów do sędziów III Rzeszy (a zwłaszcza tych sądzących w 11 bloku Auschwitz I)
Les2019.12.7 20:27
Rozumowanie tego przygłupa z lustitii jest takie samo jak debila z PGR-u !!!
Olej2019.12.7 20:07
A Konstytucja ????? Jest jak uliczna dziewka, którą każdy wysoko postawiony dygnitarz bierze jak chce i kiedy chce. I robi z nią wszystko. A my mamy brać ogon pod siebie, słuchać i milczeć ! Tymczasem Konstytucja powinna być nie naruszalna przez żadną władzę oprócz narodu w jego głosie referendalnym, który stanowiłby jego większość. Konstytucja powinna być świętym prawem narodu ! Czy jest ? Odpowiedzmy sobie sami gdy patrzymy co z nią robiła tzw. magdalenkowa opozycja przez 20 lat sprawowania władzy.
zatroskany2019.12.7 20:00
Wiecie już skąd się wzięło określenie bezczelny... popatrzcie na linię jego włosów na czole i linię genetyczną.
Olej2019.12.7 19:58
Są dwa wyjścia. 1/ Armia w Warszawie, 4 dywizje i generałowie typujący spośród siebie przyszłego szefa państwa. Rozjazd całego tego tałatajstwa w sposobie jaki przeprowadził w Turcji Erdogan. 2/ Powszechny bunt społeczny i marsz na Warszawę, z wywalaniem rzeczonych łajdaków przez okna, razem z futrynami. Żadna zmiana władzy zastępująca PiS, np. Konfederacją nie przyniesie spodziewanych rezultatów, ponieważ wszyscy tzw. politycy Konfederacji nie mają zaplecza siłowego a tym jest armia, służby i policja. Dlatego tak przestraszono się ministra Antoniego Macierewicza gdyż tworzył realną siłę do rzeczywistej nie iluzorycznej zmiany władzy w Polsce. PiS nie zrobi już nic więcej, prócz konserwowania tego stanu obstrukcji toczącej państwo. Kupiono sobie głosy skądinąd pożyteczną akcją wsparcia rodzin, zamykając tym samym oczy tych wszystkich kupionych na zagrożenie czekające cały naród gdy reformowanie państwa będzie zablokowane.
ryszard2019.12.7 19:58
CZY NIE MOŻNA WRESZCIE ZROBIĆ PORZĄDKU I PO PROSTU ROZWIĄZAĆ TĄ SZKODLIWĄ KASTĘ !!!!!!!!!!
Jestem z Białegostoku2019.12.7 19:51
I co stało się z Trzecią Rzeszą po reformach. Stała się potęgą. Jak zdrajcy i dewianci z popslsldnowoczesna nie zostaną dopuszczeni do władzy to i Polska będzie potęgą. Na razie jesteśm na dobrej drodze. Chwała Bogu.
Olej2019.12.7 19:47
Na zbity pysk ! Żeby ta świnia nie żarła naszego chleba, z naszych ciężko zapracowanych podatków. Trzeba ich wypluwać z naszego ciała jak gangrenę !
Konstytucja2019.12.7 19:31
Przypominam ,że do uznania nielegalności Izby Dyscyplinarnej SN okaz KRS powołanych i działających na mocy obowiązujących sejmowych Ustaw konieczna jest podstawa prawna a w polskim porządku konstytucyjnym może nią być jedynie orzeczenie TK stwierdzające niezgodność w tym zakresie przepisów Ustawy o SN oraz przepisów Ustawy o KRS z Konstytucją lub Traktatem Europejskim. Jak dotąd TK nie wydał takich orzeczeń a więc nie może być mowy o zdelegalizowaniu Izby Dyscyplinarnej i KRS jakimikolwiek wyrokami przez SN który nie posiada do takich działań żadnych podstaw prawnych oraz konstytucyjnych uprawnień i kompetencji ...
Konstytucja2019.12.7 19:30
Art. 7 "Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa." ... SN nie ma prawa wchodzić w konstytucyjne kompetencje TK i orzekać w swych wyrokach czy Izba Dyscyplinarna SN ,albo KRS funkcjonują zgodnie lub niezgodnie z Konstytucją oraz Traktatem Europejskim ,gdyż takie kwestie to wyłączna konstytucyjna kompetencja TK ,a SN nie może sobie takich praw bezprawnie uzurpować ... TSUE nie ma prawa przyznawać SN dodatkowych kompetencji ,których nie daje mu polska Konstytucja ! Równie dobrze TSUE mógłby przyznać SN prawo do zbadania i orzekania o legalności polskiego Rządu ,Sejmu ,Prezydenta albo TK tyle tylko ,że SN nie posiada do tego żadnych konstytucyjnych kompetencji podobnie jak w sprawie orzekania przez SN o legalności Izby Dyscyplinarnej SN oraz niezależności KRS ...
Konstytucja2019.12.7 19:29
Przypominam ,że Izba Dyscyplinarna SN oraz KRS zostały powołane i działają na podstawie obowiązujących przepisów sejmowych Ustaw ,a jakiekolwiek rozstrzyganie wyrokami przez SN o prawnej zgodności lub niezgodności funkcjonowania tych organów z polską Konstytucją oraz przepisami Traktatu Europejskiego nie leży w konstytucyjnych kompetencjach SN lecz zgodnie z Konstytucją jest do tego uprawniony jedynie TK ...
Konstytucja2019.12.7 19:26
Przypominam ,że w obowiązującym w Polsce systemie prawnym to nie SN (jak sobie tego zażyczył TSUE) jest od badania i orzekania o zgodności przepisów Ustawy o SN (w tym przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej SN) z polską Konstytucją i obowiązującym Polskę Traktatem Europejskim lecz zgodnie z obowiązującą Konstytucją jest do tego powołany i uprawniony w swoich kompetencjach jedynie polski Trybunał Konstytucyjny ... Art. 188 Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: 1. zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją 2. zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie 3. zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami 4. … Art. 189 Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. Art. 190 1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 2. ...
Konstytucja2019.12.7 19:25
Art. 8 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. Zarówno wyroki TSUE jak i wyroki SN nie mogą więc skutkować w polskim porządku prawnym łamaniem przepisów Konstytucji ...
sorry2019.12.7 19:13
same peowskie i lewackie trole wstawiają komentarze krytyczne .czy to zasada działa ze przeciwnika atakować w jego domu?a co do tego pseudo sędziego ,to ich atrybutem jest bezczelność i kłamstwa tak jak ich sojuszników z POKO.myslę ,że rząd sobie poradzi z atakiem na ład konstytucyjny państwa
gotcha! 2019.12.7 19:16
To działa w dwie strony vide dziadzio z Gdańska, co jakiś czas trolujący z samego rana Maślaka w TOK FM.
gotcha! 2019.12.7 19:12
Lechu! LESZKU! Czy ty naprawdę donosiłeś esbecji?!
zatroskany2019.12.7 19:23
Stachu ty dalej donosisz unii europejskiej ? !
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.8 20:02
jak jeszczem raz to napiszesz tom ciem ..... ja niegdy nie donosiłem mrzem coś podpisywał by wykiwać komunem. To myslozbrodnia znaczy siem Bolek to nie ja a morzem o innego Leszka tu chodzi.
zatroskany2019.12.7 19:10
Lewaki chcą burdelu
!442019.12.7 23:04
wy juz wprowadzilicie anarchie
Grizzly2019.12.7 19:07
Ty jesteś przygłup a nie sędzia!
KONRAD WALLENROD2019.12.7 19:02
Panie Markiewicz a może wyjaśni Pan nam wszystkim dlACZEGO FIRMA WINDYKACYJNA "JUSTITIA" NĘKAJĄCA I WYŁUDZAJACA NIENALEŻNE ,PRZEDAWNIONE I NIEISTNIEJĄCE DŁUGI NOSIŁA TAKĄ SAMĄ NAZWĘ JAK "STOWARZYSZENIE SĘDZIÓW POLSKICH""JUSTITIA"? CZYŻBY TAKI SOBIE INTRATNY BIZNESIK STOWARZYSZENIA SĘDZIÓW "DORABIAJĄCYCH NA BOKU"?
Ich warte2019.12.7 18:47
@Leon Napoleon Verbessern Sie mich bitte, wenn ich Fehler mache!
!442019.12.7 18:42
mocne odwazne slowa
nww2019.12.7 22:00
ALE tak prawdziwe jak komsomolska kacapska prawda .
!442019.12.7 23:03
jak odczujec to na wlasnej d to przestaniec sie chwalic sanacyjne koryto
Weteran Prawdziwy2019.12.7 18:34
A OLAŁ jakieś LEŚNYCH DZIADKÓW PIERDZIOSZKÓW jakieś LESTITUCYJE. Do młodych POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, także przez BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku.
Bist du dumm oder was? 2019.12.7 18:28
@karlsson - du scheissejude keller-krawczyk Und was ist mit dir, sprechen du Deutsch? Nun, zeigen du es mir.
Leon Napoleon2019.12.7 18:42
Naucz się odmiany czasowników niemieckich. Brzmi groteskowo w twoim wydaniu.
KKK2019.12.7 18:28
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Urszula2019.12.7 18:28
W partii PO-je-bów nie ma normalnych ludzi – tam albo złodzieje albo łapówkarze !
!442019.12.7 23:01
wasza jest gorsza niz po ko
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 18:27
PiSdzielska ciemnota spod znaku podłej zmiany nie zna historii! ale poczytajcie sobie to się dowiecie że każda mordercza dyktatura jak bolszewia Lenina i Stalina czy III Rzesza Hitlera zaczynała tak jak wasza podła zmiana! od wykańczania sędziów pod jakimiś bzdurnymi oskarżeniami... Trzeba zmieniać prawo i procedury sądowe a nie wymieniać sędziów na posłusznych partii!
zatroskany2019.12.7 20:04
To co trwało do niedawna kilkadziesiąt lat temu też wykańczało sędziów i całą polską inteligencję... szkodniku genetycznie uwarunkowany
Les2019.12.7 20:29
Spoko PO-je-by, już niedługo będziecie rżeć jak końska du-pa do bata !!!
kapral2019.12.7 23:29
Drogi Kulssonie, 2+2 = no, no, blisko, próbuj jeszcze raz, no, no...... Do latryny marsz dwa razy bicie konia.
B522019.12.8 6:12
tu możesz wypisywać bzdury na portalach czerwonej szarańczy żaden wpis się nie ukarze dopóki cenzor go nie oceni a jeśli wychodzi bez oceny to cenzor usuwa po kilku minutach taka wasza wolność słowa
Luther2019.12.7 18:27
Synek skur-wiel i tatuś tchórz wiedzieli dobrze, że Amber Gold to lipa ! Mimo to ryjów nie otworzyli, przez co nieświadomi ludzie stracili wszystkie oszczędności !
rtyp2019.12.7 22:37
Przy skok-ach, amber Gold to rzeczywiście lipa.
Asmo2019.12.7 18:26
Były król Europy, a obecny szef EPL mówi, że trzeba założyć w Polsce nową partię centrową – przeciwstawną Lewicy ! Ale kto ma to zrobić ? Same lewackie PO-je-by !
Jarek2019.12.7 18:25
Halo lewaccy pomyleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakić błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
ktoto2019.12.8 9:32
Godniej jest być gorszym sortem jak PIS-owskim obszczymurkiem !!!
Bizon2019.12.7 18:24
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. Dane niezwykle złośliwego i agresywnego szkodnika portalu: Nazwisko Piotr Nowak, IP=89.64.41.189, Adres: 31-354 Kraków ul. Starego Dębu 16. W celi szybszej identyfikacji prosimy tego szkodnika na zamieszczenie jego fotografii w miejscu awataru, podania wieku i orientacji seksualnej. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
2019.12.7 18:35
" A matka wie że ćpiesz?" :D Przygłupie
2019.12.7 18:38
https://www.youtube.com/watch?v=BLTDRPg0azs
2019.12.7 18:20
No i ma rację, Wredny chuujek z chorym kolankiem, pozuje przecież na hitlerka. Władza, władza. Nic innego się nie liczy
Les2019.12.7 20:28
By cię krew zalaąa przygłupie !!!
b522019.12.7 21:57
Jesteś pomiotem kacapów ?
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.7 23:25
Ja Pietrek syszalem od Mnietka rzem piece odpalajo te jakieś martenowskie. bendom cuś palić. Alem dzwonił do jednego takiego z UE i go gaszom tera. Ten Mittal mniem podpadł nic nie odpalił, znaczy siem piece tak ale inne tam tego. To doniusł , znaczym siem nie , nie bo to CO2 i to zbrodnia , no. Ma nowe wudkem przyłaź.
Cool2019.12.8 9:10
Ale to ty hajlujesz!
kapral2019.12.8 19:58
To nie jest hajlowanie to pozdrowienie. U nas w wojsku jeden tak zrobił za komuny to go wsadzili na tydzień.
ada2019.12.8 10:35
A że jesteś de***em już wiesz?
ocho2019.12.7 18:12
Hitler wprowadzał takie same reformy jak Kaczyński, wszystko i wszyscy mają być podporządkowani jednemu wodzowi.
Altai2019.12.7 18:27
HAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA. To śmiesznie gadasz!
System shit2019.12.7 18:30
Czyli tak jak chce zrobić tusk wszyscy po niemcy rzesza wiecznie żywa cała Europa szwabska !!!
Nina2019.12.7 19:31
Ja wolę reformy Polaka Kaczyńskiego,bo dba o Polaków, a Tusk POniemiecki Polaków nienawidził i właśnie on stosował hitlerowskie poczynania myślę,że gdyby mógł to by rozwalił całą Polskę.
jozef2019.12.8 10:21
Szczególnie ta dbałość widzę idąc na zakupy. PiS dba abym za dużo nie kupił podnosząc ceny. Oczywiście jak przyjadą Niemcy to kupią więcej, bo więcej zarabiają.
!442019.12.7 22:25
zaczynamy zyc w sanacji bis ,radze zapoznac jakie byly rzady siepacza pilsudskiego
B522019.12.8 6:02
a postkomunie to nie pasuje
Stary Krakus2019.12.8 13:31
Wstydził byś się chłopie takie bzdury pisać. Tego cię w szkole uczyli? Żyłeś w tym czas co hitler? Wstydź się.