06.05.20, 06:05Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Szumowski: Wybory kopertowe to dziś jedyna możliwość. Na jesieni mogą wybuchnąć dwie epidemie

Jeżeli nie zgadzamy się odłożyć wyborów o dwa lata, zgodnie z propozycją, która leży na stole, to jedyną możliwą formą ich organizacji są wybory korespondencyjne. Moja rekomendacja jest rekomendacją, która ma jak najlepiej chronić obywateli” – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef resortu podkreślił, że wybory korespondencyjne są dziś jedyną możliwością wyboru prezydenta i nie ma twardych danych wskazujących na to, że wybory tego rodzaju są zagrożeniem dla zdrowia i życia. Jednocześnie zaznaczył, że w czasie epidemii każda forma aktywności nie jest do końca bezpieczna, bo nawet wyjście do sklepu czy na ulicę może okazać się niebezpieczne.

Minister Szumowski przyznał, ze jeśli chodzi o 10 maja, utrzymanie tego terminy wyborów jest mało prawdopodobne ze względów organizacyjnych. Dalej dodał:

Ale już 17 albo 23 maja zakładam, że wybory prezydenckie drogą korespondencyjną mogą się odbyć”.

Obecnie – dodaje Szumowski – wciąż jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań. Powiedział też, że obecnie mamy do czynienia z chwiejną równowagą jeśli chodzi o nowe zakażenia, zaś sam wirus nie zniknie, pozostanie w populacji. Podkreślił:

Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej”.

 

Minister został również zapytany o to, czy w kwestii rekomendacji dotyczącej wyborów naciskał na niego prezes PiS. Odparł:

 

Najbardziej naciskali i naciskają mnie dziennikarze, jak pan. Mam dobry kontakt z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Często rozmawiamy, ale zapewniam, że nigdy mnie nie naciskał”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.25 10:01
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
Jan Radziszewski 2020.05.25 9:58
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
John2020.05.6 21:38
A co to pierwsza jesienna grypa nas czeka?
Jan Radziszewski 2020.05.6 20:29
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
andy2020.05.6 14:35
Czy ten facet naprawdę sobie wyobraża, że w ogóle przestaniemy wychodzić z domu, bo wszędzie nas czeka jakieś "zagrożenie"? Czemu on ciągle straszy? Dwie epidemie, a czemu nie pięć? Czy nie są to już przejawy oszołomstwa?
XX2020.05.6 13:45
Nie daj Boże, żeby to było a prezydentury Biedronia lub Hołowni. Oni już swoje męstwo pokazali.
Dość 2020.05.6 13:20
Paszoł WON!!!!! NWO?!!!!!
Dość 2020.05.6 13:24
Paszoł WON,wykropkowali!
KATON STARSZY2020.05.6 12:25
Nie wiem czy naród tak zeszmaciał, czy na Frondzie zgrupowali się szmaciarze,którzy z taką wściekłością i nienawiścią atakują każdego przedstawiciela obecnego rządu. I nie tylko rządu,ale każdego który głosi niezmiene wartości moralne,które mają jednoznaczną wymowę opartą na Bibli oraz mądrości starożytnych mędrców. Casus: Jan Paweł II, arc. Jędraszewski. Widzimy wściekłość kanali na najbardziej pracowitego i odpowiedzialnego ministra w czaach zarazy min.Szumowskiego ,Morawieckiego itd. itd. Chyba Platon miał rację twierdząc ,że demokracja kończy się nieuchronnie tyranią.Przyjdzie taki czas,że takie destrukcyjne szmaty będą wieszać na gałęzi. Już starożytni pisali: Minime sunt mutanda,quae interpretatationem certam semper habuerunt.-Jak najmniej należy zmieniać to,co zawsze miało jednoznaczną interpretację.
Michał Jan2020.05.6 12:54
Ale co ten rząd ma wspólnego z wartościami, o których piszesz? Żeby dopuścić w kościołach 12x mniej wiernych niż kupujących w supermarketach i to w Wielkanoc?
taro2020.05.6 13:47
maja prawo debila atakowac, jesli ktos jest ministrem i ma nasrane w glowie, a do mikrofonu wali takie klocki, ze i slepy by sie od smrodu przewrocil, to wybacz, mozna wiele scierpiec, ale takiego oszoloma juz nie.
Zygmunt2020.05.6 12:23
„ Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej” ...no to mamy nowego proroka. Już ma rozkazy Billa Gatesa, więc może prorokować. Szkoda mi tylko mojej energii, którą traciłem na stawanie w obronie PiS. Od czasu pojawienia się MEDIALNEJ "epidemii" całe moje zaufanie do nich upadło. No cóż teraz to partia BiN (Bezprawie i Niesprawiedliwość).
Kazimierz2020.05.6 10:27
A co, czy przyszedł już do pana ministra taki rozkaz, że na jesieni mają być dwie pandemie?
PiS to partia korupcjogenna i masońskie bajania2020.05.6 9:49
Zabierzcie tego ryżego zdrajce nr 2 ! I kretyna! Niedorobiony kardiolog wziął sie za wirusologię. https://prawy.pl/108273-plona-libanskie-banki/
anonim2020.05.6 9:33
Nie ma co straszyć, druga fala epidemii w Polsce JUŻ się zaczęła. Widać to na wykresie active cases na stronie worldometers.info
ronaldinho2020.05.6 9:33
W ministerstwie działa wróż Maciej czy szklana kula? Kto raz skłamał, temu już się nie wierzy. Na kłamstwie nikt niczego nie zbuduje. Nowe informacje i wyniki badań naukowych swprs.org - też po polsku.
dialog2020.05.6 8:11
Nie ufam mu zupelnie, a jeszcze mniej neomarksista z PO, nie ufam kazdemu co straszy falami epidemii ktora nie wydaje sie epidemia i nadzieje poklada w smiercionosnych szczepionkach od NWO depopulanta Gatesa. Miej nas Boze w swojej opiece.
Sonia2020.05.6 14:20
Spokojnie,nie będziesz się szczepił jak nie zechcesz.Na grypę nikt się nie szczepi jak nie chce.
Glaudiusman2020.05.6 7:38
Niech on zamknie gębę i nie straszy ludzi. Muszą być otwarte miejsca pracy, kościoły, handel, rekreacja. Nie muszą w tym roku ludzie wyjeżdżać na wakacje i chodzić do kin.Z tym można jakoś wytrzymać. Ale należy natychmiast zwiększyć normy powierzchniowe na osobę do 5-6 m2, szczególnie w kościołach, bo nikt nie może dać dyspensę na oglądanie w TV.
uxodca2020.05.6 7:33
a dlaciego ne f latto, tu africa, uxodca.
F232020.05.6 7:31
Miałem Cię za jedynego porządnego w tym całym Pisie. Okazuje się, że jesteś tak samo zepsuty święty matkoteresoministrze.
Sonia2020.05.6 14:11
Tylko dlatego ,że profesor Szumowski lojalnie uprzedza ? oczywiście to się nie podoba i dlatego hejt.
taro2020.05.6 7:26
w twojej mozgownicy bedzie wybuch
cris2020.05.6 7:14
cytuje billa gej-tsa , jasnowidz domator ,ciekawe kiedy polsko się obudzisz !!!
anonim2020.05.6 7:12
Majdan, zatrzymanie Państwa? Dialog, Soros, gady?
Leon zawodowiec2020.05.6 7:16
bełkot bełkot bełkot
Zorro2020.05.6 7:12
Lepiej niech ten facet schowa się w piwnicy na 5 lat i z niej nie wychodzi. Chociaż, ja też mogę, aby płacili.
ML2020.05.6 7:10
Ryży dalej straszy ludzi. Teraz wymyślił dwie epidemie.
anonim2020.05.6 7:05
https://chnnews.pl/europa/item/4557-sasiad-polski-poradzil-sobie-z-koronawirusem.html
Szwedzka taktyka lepsza2020.05.6 7:03
Więc, panie doktor, jeszcze ile mamy siedzieć po piwnicach pochowani? 5 lat? Ja wiem że rządowi pieniędzy nie zabraknie, drukarnia chodzi na 3 zmiany, ale co za to kupimy jak nikt nie będzie produkował bo wszyscy maja się chować przed wirusami? Mamy pecha że takie wylęgi pisowskie akurat się nam trafiły na tę niby epidemię. Niedołęgi oszusty i złodzieje.
Sonia2020.05.6 14:17
Proste ,wyjedź do Szwecji.
Szwedzka taktyka lepsza2020.05.6 15:17
To jest argument z rodzaju "jak taki katolik to wyjedź do Watykanu". Żałosne jak pisowcy i biedronowcy:) Wyście są udani, jak to lewaki.
kasikas2020.05.6 6:57
ma rację ,,,wybory muszą się odbyć,,bez ciągłości władzy dopiero brukselka nam dowali a o to juz POsprzedawczyki się skrzętnie postarają,,,Prezydent to organ wykonawczy w kraju kto podpisze ustawy?? jak będzie działał sejm?,,,paraliż! i do tego POsprzedawczyki chcą doprowadzić?
ktoś tam2020.05.6 6:56
A totalniacy z Gowinem i Grodzkim na czele biorą pod uwagę możliwość przeprowadzenia przyspieszonych wyborów parlamentarnych? Bo może się okazać, że i dutków, i immunitetów nie będzie... He, he, he...
Jerzy2020.05.6 6:44
czemu ten błazen bez szmaty na ryju się porusza, żydów jego "zalecenia" nie dotyczą???
ktoś tam2020.05.6 7:13
A gdzie tu widzisz poruszanie się? Nie widziałeś jak w wywiadach internetowych na twarzach nie ma nikt maseczek, czy to rządzący czy to tzw. opozycja? Skąd wiesz w jakich warunkach i kiedy było robione to zdjęcie? A jak już mowa o zaleceniach dla Żydów to popatrz na wystąpienia na żywo posłów Konfederacji, na czele z kandydatem na Urząd Prezydenta, p. Bosakiem. Podobno rdzenny Polak... A ostatnio zobaczyłem fotkę z podpisem, że to pradziadek p. Bosaka. Z Izraela... Przypomina mi się ów "Purymowy cud" w reż. Izabeli Cywińskiej... Oczywiście o ile nie są to przebrzydłe ploty wyssane z brudnego palucha różnych takich... https://dzieckonmp.files.wordpress.com/2020/05/bosak1.jpg
Jerzy2020.05.6 7:49
to co - jest sam szumowski i kamera??? nie ma operatora??? Poniża Polaków każąc im chodzić ze szmatami na twarzach (dla niego ryjach), i jest tym uchachany po pachy - a sam nie nosi... ja też oczywiście nie noszę, bo taki błazen może mi buty czyścić a nie polecenia wydawać, ale czemu on nie daje przykładu
Michał Jan2020.05.6 9:59
Trzeba być niezłym klockiem, żeby z tym zdjęciem wyjechać. Słyszałeś o ruchu z Izraela do Polski do czasu upadku komuny? Ja słyszałem wyłącznie o "pratiwopołożnoj naprawlieniji".
Jerzy2020.05.6 6:42
zróbcie coś z tym ryżym pajacem - gość kompletnie odleciał... tak, tak - na jesieni w Polsce zacznie się kolejny okres przeziębieniowy - tak jak teraz, i znów, przygłupie, chcesz ludzi do bankructwa z tego powodu doprowadzić??? gdzie ty szkołę kończyłeś, i jaką?
ktoś tam2020.05.6 7:04
Mysiu-Pysiu, nawet wcześniej niż jesienią, ale jesień jest bardzo prawdopodobna, że te dwie choroby (grypa i Covid-19) mogą się pojawić razem. Co więcej, biorąc pod uwagę doniesienia o tempie mutowania koronawirusa może się okazać, że nie będzie dwóch a jedna choroba i to o wiele bardziej zjadliwa. Żadna osoba mająca pojęcie o genetyce w ogólności czy o wirusach w szczególności nie położy głowy pod topór by dać głowę, że takiego scenariusza nie będzie.
taro2020.05.6 7:31
polkales te brednie i juz widzisz czarna ospe? oni potrzebuja kataklizmow i chorob na zamowieni im wiecej tym lepiej, a sztab idiotow bedzie nas pakowacwszystkich do izolatek, tylko po to bysmysie nie zarazili.
Jerzy2020.05.6 7:51
no tak, przeziębienie które trzeba wyleżeć - i z tego powodu poniżanie ludzi, doprowadzanie firm do bankructwa??? takie grypy są od lat, była rok temu, sto lat temu i będzie za rok... co z niego za lekarz, że o tym nie wie....
trucker2020.05.6 9:17
Spadaj medioto .
Wojtek Polak2020.05.6 14:00
p.min. Szumowski słowo w słowo powtarza za Gates-em wspiera lewackich nierobów z onz i who. no i jeszcze jedno skont p.Szumowski ma informację że na jesień będą dwie a może i więcej pandemii od Gates-a od nierobów z who czy onz a może od brata albo szwagra prowadzących duże firm związane z przemysłem farmaceutycznym? no bo jak by tak Gates dal na wyłączność szczepionki tylko firmie brata i szwagra to majątek rodzinny by mógł bardzo zyskać.
Michał Jan2020.05.6 7:16
Pan minister jest profesorem kardiologii, więc na wirusach zna się tak dobrze, jak na zabezpieczaniu się przed nimi za pomocą maseczek. I zgodnie z oficjalną sztuką lekarską leczy na raz jedną chorobę. Teraz jest to Covid, więc inne choroby poszły w zapomnienie. Przypomną o sobie właśnie na jesieni.
ktoś tam2020.05.6 7:29
Matołku. Każdy minister ma grono doradców. A poza tym lekarz nie musi być specjalistą w danej dziedzinie by mięć podstawowe pojęcie o tym jak funkcjonują wirusy tym bardziej, mamy chociażby grypę a to przecież choroba wirusowa. Wy totalniacy bredzicie jak potłuczeni. Widać to zresztą po notowaniach Waszego flagowego pustaka.
Michał Jan2020.05.6 11:32
Ponoszą Cię nerwiczki. Grono doradców Pan Ministra, to spin-doktorzy kampanii wyborczej p. dr. Andrzeja Dudy. Ale i tak mu nie pomogą na tyle, żeby mój kandydat go dziś wieczorem w debacie nie zmiótł.
Jerzy2020.05.6 7:55
za tydzień, dwa to będzie były minister, i jakoś mi przygłupa nie szkoda... szkoda mi czego innego - że żadnych konsekwencji swych debilnych działań nie poniesie, i dalej się z tym swoim przepitym, ryżym ryjem obnosił będzie.... uf - dobrze, że przynajmniej fotel straci, dobre i to...
LUKA2020.05.6 7:21
ty upadłe ścierwo
turkuć podjadek2020.05.6 7:25
jureczku , jeśli prof. zwany dalej "ryżym pajacem " jest przygłupem , to ty gadający zwieraczu odbytnicy jesteś kloaką na dwóch odnóżach ..... a jaką szkołę kończył ? POczytaj kloako w wikipedii , o ile zwieracz umie czytać a nie tylKO wydalać nieczystości ....
Jerzy2020.05.6 8:00
podejrzewam że korespondencyjnie w burkina-faso kończył, on nawet nie ma pojęcia o sezonach przeziębieniowych w Polsce, ot ryży debil PS Szkoda mi prezesa Kaczyńskiego, mojego ulubionego polityka na którego partię PiS głosuję od lat, dwóch przygłupów w krótkich spodenkach Nosal i Skrob, czyli morawiecki i szuminski, zaprzepaścili dorobek całego jego życia, na ich tępe, zadowolone z siebie ryje nie mogę już patrzeć, a prezes ciągle tego nie widzi w jakie maliny trafił....
ateusz2020.05.6 6:27
Hahaha karta wyborcza wrzucona do skrzynki jak reklamówka pizzerii. Parodia demokracji. Ogłoście że budyń zostaje na drugą kadencję bez wyborów, wyjdzie na to samo tylko szybciej, taniej i prościej.
turkuć podjadek2020.05.6 7:10
kretynie do kwadratu ......tylko Tworki
Sonia2020.05.6 7:32
My wyborcy wolimy głosować tak jak nakazuje konstytucja.
Saki Faki2020.05.6 6:27
Dziś w markecie na promocji "Przychlast pisowski" + maseczka. Jedyne 59,99 PLN. Brać? Nie brać? Maseczkę zastąpię torbą na zakupy, bo szpetny przeokrutnie, model "Suski" chyba. Co będzie, jeżeli uruchomię przychlasta, za tydzień mi się znudzi, wyłączę go i wyrzucę na śmietnik? Czy to będzie eutanazja? Czy odpowiem za sprofanowanie zwłok? Czym przychlasta karmić? Wystarczy miska ryżu? A może szczaw i mirabelki? Ośmiorniczki? Pomóżcie.
LUKA2020.05.6 7:20
zamów sobie utylizacje mózgu to będzie spokój
Saki Faki2020.05.6 8:12
Ha, jednak nie warto oszczędzać. Dobrze, że kupiłem droższego, bo ty jesteś z tych za 19,99zł.
M.a2020.05.6 6:18
Opozycja jest wściekła że mimo tylu trudności Rząd sobie radzi całkiem dobrze potrząc w skali Europy. Co nie jest Opozycji na rękę bo latali ze skargą do Europy na rzekomą nieudolności naszego Rządu.
sorry2020.05.6 6:39
Wolałbym używać słowa targowica bo słowo opozycja jest dla nich pochwałą
Marian2020.05.6 6:57
Pelna zgoda!To nie jest opozycja,to wróg.
Dam2020.05.6 6:59
Dla was komuchów każdy jest wrogiem. A Targowica to byli konserwatyści, którym nie podobała się liberalna konstytucja i mieli poparcie Kościoła, co idealnie oddaje was. Douczcie się zanim zaczniecie używać trudnych słów.
Marian2020.05.6 7:07
Tylko teraz to wy jesteście reakcją ktora chce zakonserwować dawne,skompromitowane układy.
ktoś tam2020.05.6 7:21
A to ci "konserwatyści" - jak piszesz - magnateria o ile pamiętam, nie współpracowali ściśle z carycą Katarzyną II? Sobie sprawdziłem w Wikipedii. Wiem, wiem Wikipedia to Wikipedia, ale z tym to chyba trudno dyskutować: "Sam tekst aktu konfederacji [targowickiej] zredagował generał rosyjski Wasilij Popow, szef kancelarii księcia Grigorija Potiomkina."
Dam2020.05.6 13:57
A różnicę to robi jaką, z kim współpracowali? Nie tak dawno na frondzie było, jak to Macierewicz stwierdził, że wojska Amerykańskie pozwalają PISowi na zmiany w prawie, więc i współpraca z zagranicą jest. Ciężko wam się przyznać, ale to wy reprezentujecie ducha Targowicy.
Michał Jan2020.05.6 10:01
To byli obrońcy demokracji (nie da się ukryć, w jej mocno wynaturzonej już formie).
ktoś tam2020.05.6 6:59
To są sprawni intelektualnie inaczej. Jakby tak zrobić przyspieszone wybory parlamentarne - a taka możliwość się pojawia - to może się okazać, że totalniakom z Gowinem i Grodzkim na czele pozostanie tylko budka z piwem na pocieszenie...
Michał Jan2020.05.6 7:10
Jak tak świetnie sobie radzi, to skąd te dwie epidemie i nieustanny szczyt zachorowań przed nami? Czy ta druga epidemia, to grypa, czy odwieszone zabiegi (tak, tak - inne choroby wciąż występują)? I ciekawostka - średni przyrost dzienny zachorowań w ostatnim tygodniu: 2,4%. Tyle samo, co w Szwecji, tylko tyle, że tam nie padła gospodarka.
J.P2020.05.6 7:25
Bo Szwedzi są mądrzejsi, bardziej rozsądni, myślą na przyszłość a u nas emocja i panika. O dwóch nowych rzutach epidemii pisałem już tydzień temu, między innymi posilkujac się opraciwaniami ze Szwecji, oni po prostu to wiedzą a u nas typowe "jakoś to będzie " i modły. U mas dodatkowo dochodzi problem dezintegracji planowanych zabiegów, których obecnie jest już tyle, że jedynie śmierć chorych pozwoli za jakiś czas uporządkować tę kolejkę.
ktoś tam2020.05.6 7:26
Padła nie padła to się okaże na końcu. A tu sobie porównaj dane i odnieś to do ogólnej liczby ludności w danym kraju. Możesz to jeszcze porównać z Japonią: https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/deaceebc69a3412c8b7699e3e025e213
Michał Jan2020.05.6 9:15
Japonia i Korea nie są najlepszym przykładem, żeby uznać, że nasz MinZdraw jest mistrzem walki z Covidem. Odnoszenie do liczby ludności jest trochę pokrętne, bo w Beneluxie ludzie mieszkają "wszędzie", a w Szwecji głównie na południu. W USA też jest nierówno i jeszcze różnice w poszczególnych państwach federacji dochodzą.
taro2020.05.6 7:36
na jesien zaplanowane jest polio i odra, abysmy nie mieli ulgi w cierpieniu to dolaza krztusiec i tuberkuloze, maja cala palete.
m2020.05.6 7:12
Dobrze poradził to żart ??? Nigdzie tak bardzo jak w Polsce ludzie nie tracą pracy. W Niemczech i Holandii wszystko otwarte. Ludzie nie mają "kagańców". W Polsce państwo policyjne utworzyli, a będzie jeszcze gorzej
Leon zawodowiec2020.05.6 7:15
Pozdrów oszołoma Brauna
taro2020.05.6 7:33
rzad sobie radzi? chyba w rozpylaniu klamstwa.
mozna się sprzedać można?2020.05.6 6:16
Za te miliony za które nas sprzedałem to wszystko powiesz? A ile Polaków zarazicie? Sumienie za pieniądze a na Jasna Gore jeździł zaklamaniec.
PO to złodzieje i mendy zdradzieckie2020.05.6 7:14
co za bełkot!!
LUKA2020.05.6 7:19
ty człeku masz cos pod sufitem chyba !!!!!
Sonia2020.05.6 7:27
....ty masz jednak kuku na muniu,żenada