10.02.21, 12:12fot. pixabay.com/wikipedia.org, domena publiczna

Szwecja. Radny polskiego pochodzenia chciał usunięcia flag LGBT z urzędów

- Radni Regionu Sztokholm odrzucili wniosek pochodzącego z Polski radnego prawicowego ugrupowania Szwedzcy Demokraci (SD), który domagał się wywieszania na urzędach i autobusach neutralnych politycznie flag, czyli np. szwedzkich zamiast tęczowych – czytamy na portalu dziennik.pl.

Jak podaje dziennik sprawa flag w rejonie Sztokholmu wcześniej nie była uregulowana.

Dlaczego na przykład tęczowa flaga może być wywieszana podczas tygodnia Pride, a symbol jakiegoś innego stowarzyszenia związanego z regionem już nie? - pyta Mściwój Świgoń, radny polskiego pochodzenia i wiceprzewodniczący klubu SD w parlamencie Regionu Sztokholm.

Projekt Świgonia zakłada, że na budynkach, które podlegają władzom regionu, a więc m.in. urzędach oraz szpitalach, a także na pojazdach komunikacji miejskiej, nie powinno być możliwości wywieszania flag z jakąkolwiek ideologią ani partią polityczną.

Pomysł Świgonia spotkał się jednak z całą lawiną krytyki w Szwecji ze strony przedstawicieli Partii Ochrony Środowiska - Zielonych, Partii Robotniczej - Socjaldemokraci, Partii Lewicy, Partii Centrum, Liberałów, a także liberalno-konserwatywnej Umiarkowanej Partii Konserwatywnej oraz Chrześcijańskich Demokratów. Jego pomysł został przedstawiony jako "próba usunięcia tęczowej flagi ze Sztokholmu". 

 

mp/dziennik.pl

Komentarze

PRAWDA2021.02.11 8:57
Szwecja to koniec Szwecji jako Panstwa NORMALNEGO --
Oko2021.02.11 8:00
Co za Oszołom, polskie korzenie odezwały się.
Brat2021.02.10 17:37
Mściwój Świgoń ???? to żart : )
york2021.02.10 16:28
Tej tzw, cywilizacji zachodu nic juz nie pomoze oni juz spadaja w dol.
XD2021.02.10 18:02
A winda jedzie w bok XD
Art2021.02.10 20:07
ha ha, a może to jednak Polska jest na dnie jakiegoś peryferyjnego grajdołu? Nie przyszło Ci to do głowy? Ach, te wasze wieczne prawackie mokre sny o zgniłym Zachodzie. Ile to juz dekad pleciecie te bzdury.
pomyliło Ci się...2021.02.10 22:45
To Wy przez kilka dekad od wojny prawiliście o zgniłym zachodzie. Aż w końcu agentom komunistycznym udało się zrealizować ten zamiar. Zgnilizna moralna nigdy wcześniej nie spotykana na Ziemi sie tam stała. To Wy teraz zaczęliście wołać, ze to nowoczesność i europejskość jest. (Zawsze odwrotnie niż widac gołym okiem)
XD2021.02.11 9:12
Jeszcze nie ogarniasz, że to wy próbujecie przywrócić komunę. Rozdawnictwo pieniędzy komu popadnie – czy się stoi czy się leży na bachora się należy. Propaganda sukcesu w TVP, które dostaje miliardy z budżetu i promuje w ramach kultury rozrywki dla niewybrednego widza – przecież kto by chciał oglądać teatr telewizji skoro można posłuchać disco polo – to jest realne ogłupianie społeczeństwa przez degradację kultury, sztuki i nauki na rzecz zastoju, prostactwa i gloryfikacji ignorancji. Jedyna różnica między pisowcami a komunistami jest taka, że tym razem nie ruscy próbują zniewolić społeczeństwo a kościelni hierarchowie, którzy widać jeszcze nie dość mają tłuste brzuchy, nie dość mają hajsu na geotermię i samochody od bezdomnych, nie dość mają polityki i maczania palców w ustawodawstwie. A wy idziecie z widłami za krzyżem, zapominając czym jest wiara i czym różni się od religii. Jesteście po prostu obrońcami kolejnego najeźdźcy, który śladem ruskich zawładnął naszym parlamentem i próbuje narzucić swoją wolę całemu społeczeństwu. Krzyże w szkołach, krzyże w sejmie, krzyże na każdym rogu, na każdej imprezie państwowej, kościołów więcej niż biedronek. Nie widzisz, że zamieniasz wolność na przymus? Wstałeś już z kolan? To teraz daj żyć innym, którzy Twoją wiarę mają w głębokim poważaniu. Nikogo nie interesuje w co wierzysz, możesz nawet modlić się do krasnoludów, tylko przestań swoją wiarą tłuc ludzi po głowach.
ZIC2021.02.10 16:08
Prawdziwa demokracja i tolerancja ! FLAGA LGBT MOŻE BYĆ INNE NIE ...BO NIE !! tylko brać przykład TAKIEJ PSEUDO TOLERANCJI są wybrańcy i TYLE TAKA MODA I JUŻ !
Alicja2021.02.10 16:07
Brawo Panie Świgoń. Tak trzymać!!! A Pan Bóg będzie Panu błogosławił. Króluj nam Chryste!!!
XD2021.02.10 15:39
Pojechał do cywilizowanego kraju i już ich chce sprowadzić do swojego rynsztoka. Wracaj do kraju miodem i mlekiem płynącego antypolaku na wygnaniu? Co? Tu Ci źle? Źle płacą? Nie ma pracy? Chodź tutaj będziesz miał zasiłek. Wystarczy zapłodnić jakąś katolicką wieśniarę.
Ela2021.02.10 14:52
Polak prawicowiec, jak zwykle się zbłaźnił. Jak zwykle Polak prawicowiec nie rozumie, że jego idee mało kogo obchodzą. Pewnie u Putina by zyskał poklask. Prawicowcom, Trumpowcom, PiSowcom, Konfederatom, Godkowcom blisko mentalnie do Rusi. To jest Ruś. Szwecja nie lubi takich klimatów. Niech wraca do Polszy, tutaj władza Putinowców lubi.
haha2021.02.10 14:49
Przecież ze wszystkich newsów na frondzie wynika, że Szwecji dawno już nie ma, więc o co chodzi :D
jprdl2021.02.10 14:36
Uchodźcy z Polski już "ubogacają" kulturę Szwecji :(
matis892021.02.10 14:34
U nas szatanistyczny PIS też w urzędach wywiesza niebieskie szmaty które są wstępem do kolorowych szmat.
Prawda w oczy2021.02.10 14:25
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" pedofilia, zoofilia, koprofilia
Moly2021.02.10 14:00
hahaha
Jan2021.02.10 13:29
To dowodzi ze i tam jest słaba opieka psychiatryczna że świra nikt nie leczy
Monika2021.02.10 13:05
Szwedzkie pieniążki jej pachną ale ich wartość i zasady śmierdzą? No to paszoł won!
katolicka deratyzacja Polski2021.02.10 13:10
Komunisci smierdza od nienawisci do wartosci europejskich.
harry2021.02.10 12:46
W totalitarnych państwach Hitlera i Stalina, też wszędzie, w tym na urzędach państwowych, szkołach, sądach i gdzie tylko się da, nieustannie powiewały flagi nazistowskiej partii Niemiec i komunistycznych bolszewików. Najważniejsza była panująca ideologia obu permanentnych totalitaryzmów. Czym to się skończyło? Mówią o tym dziesiątki milionów nie policzonych do końca ofiar ludobójstwa obu tych XX - wiecznych totalitaryzmów. A teraz zaczyna się nowy totalitaryzm - ten lewacko-tęczowy. Biorąc pod uwagę szacowane już jego 40 milionów ofiar aborcji dzieci nienarodzonych oraz ofiar powszechnej eutanazji będzie to totalitaryzm nie mniej ludobójczy jak te, które rzekomo się skończyły. Otóż, one się zupełnie nie skończyły a są przez tęczowych lewaków XXI wieku jedynie udoskonalane i upowszechniane. Kto temu przeciwny, nie ma prawa żyć i funkcjonować. Dlatego każdy, trwający przy uniwersalnych wartościach cywilizacji klasycznej musi stawać w obronie życia, obronie słabszych i chorych, w obronie wolności poglądów i słowa. W obronie uniwersalnych wolności ogólnoludzkich i humanistycznych. Z wolna to zaczyna się dziać, a jak nabierze z czasem rozmachu, wyznawców nowożytnego lewacko - tęczowego totalitaryzmu należy wygnieść jak karaluchy. Bo nimi oni w istocie są.
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 13:07
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 13:08
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
NieDlaMediówWŁapachKurskiegoObajtkaRydzyka2021.02.10 12:29
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.
Anonim2021.02.10 12:25
Dobra, dobra prawackie kryptopedały. Wszystko co wam przypomina o waszej prawdziwej orientacji musi być usunięte? NIEDOCZEKANIE!
Dam2021.02.10 12:24
Ja tam jestem za, żeby tak było i u nas. Tylko bądźmy konsekwentni i dodajmy do tego związki wyznaniowe. Dlaczego miałyby być lepsze?
ładne kwiatki2021.02.10 12:24
Niedługo to trzeba będzie obowiązkowo nosić tęczowe majtki, a szwadrony Julek będą robić łapanki i sprawdzać czy ma się jedynie słuszne majtki.
lajzy2021.02.10 14:42
Ale mnie brzydzą takie łajzy, którym wydaje się, że WIELKIE MASOŃSKIE LEWACTWO będzie im czegoś zakazywać lub nakazywać. Na razie to wy, łajzy prawackie, zabraniacie ludziom żyć wg innych wartości niż katolickie, krzycząc, że to wam dzieje się krzywda. Miejcie trochę honoru i zdrowego rozsądku, bo histeryzujecie jak ratlerki.
Beno2021.02.10 12:23
Lewactwo, gender, LGBT, aborcja, eutanazja, małżeństwa i adoptacja dzieci przez gejów i lesby, pedofilia, wszelka demoralizacja, rozwody, pustka bez jakichkolwiek wartości - tak wygląda ta nasza Europa. To są te osiągnięcia, ten niby postęp, a do tego pandemia i kryzys gospodarczy, demograficzny, społeczny i wszelki kryzys - to są te wielkie osiągnięcia Europy.
Jacek i Placek2021.02.10 13:31
Możesz zawsze stąd uciec na mniej zdemoralizowany kontynent np. do Azji albo do Afryki. Nie musisz mieszkać w Europie pamiętaj o tym.
Jacenty2021.02.10 13:35
I wtedy wchodzisz ty, cały nieskazitelny, niepokalany, niemasturbujący się, codziennie wpatrzony w obraz Przenajświętszej Panienki wzór cnót i prawości. Jesteś definicją człowieczeństwa. Dzięki ci bracie za poświęcenie kilku minut na sporządzenie tego wpisu. Będę się modlił, żebyś miał możliwość opuszczenia tej zgniłej Europy i osiedlenia się w Jerozolimie. Z dala od tego całego zepsucia.
Potomek Bogusława Radziwiłła?2021.02.10 12:22
j.w.
szubienica przy okazji2021.02.10 12:18
A TVN i reszta szmatławców wywiesiła dziś czarne flagi szatana.
Anonim2021.02.10 12:16
to tam aż tak mają zryte pod beretem?
katolik2021.02.10 12:16
kolorowa flaga to symbol masonów