22.06.17, 19:50Fot. KPRM/Piotr Tracz/Flickr

Szydło do opozycji: Przestańcie uprawiać politykę na problemie migracji!

Premier Beata Szydło w Brukseli zaapelowała do opozycji, aby przestała uprawiać politykę na problemie migracji. "To niegodne" - mówiła premier.

Premier odniosła się tym samym do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który wczoraj mówił, że "zrobi gest" i przyjmie "kilkadziesiąt matek z dziećmi z miejsc objętych wojną, żeby pokazać, że Polska nie jest antyeuropejska".

Premier Beata Szydło zdecydowanie zareagowała na te słowa. Powiedziała: "wykorzystywanie dla celów politycznych nieszczęścia, jakim jest los tych, którzy próbują dotrzeć do Europy i znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, jest po prostu niegodne. Myślę, że warto, ażeby liderzy polskiej opozycji przestali wreszcie uprawiać politykę właśnie na problemie migracyjnym".

"My w tej chwili proponujemy rozwiązania, które z jednej strony - i chcę to bardzo mocno podkreślić - mają przede wszystkim skutecznie pomagać tym, którzy tej pomocy wymagają. Prowadzimy bardzo ożywioną i ambitną politykę humanitarną. Chcemy wspierać tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują, tam na miejscu" - zaakcentowała premier Beata Szydło.

krp/rp.pl, Fronda.pl