02.07.15, 15:19

Szydło: Gdy wygramy, euro nie będzie. Nie pozwolimy na kryzys w Polsce

"Politycy PO wielokrotnie mówili, że euro jest w Polsce potrzebne, że to jest ta ścieżka, którą Polska chce podążać. Apeluję - wycofajcie się z tego złego pomysłu" - powiedziała dziś Beata Szydło. Zapewniała, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to o wprowadzaniu w Polsce euro nie będzie w ogóle mowy. Wyrazem tego stanie się likwidacja pełnomocnika rządu ds. wprowadzania w kraju wspólnej waluty unijnej.

Szydło wskazała ponadto, że obietnice Platformy Obywatelskiej dotyczące kwestii kopalni są zupełnie niewiarygodne. "Czy z nimi będzie tak, jak z programem dla Śląska, który został przez premier hucznie ogłoszony, a tymczasem tego samego dnia około 400 górników w kopalni Budryk otrzymało wypowiedzenia?" - powiedziała.

Przypomniała też, że to właśnie Platforma jest partią, która podnosiła w Polsce podatki, wbrew swoim obietnicom. "Jak sobie przypominam, Platforma skutecznie podatki w Polsce podnosiła. Kiedy Platforma podnosiła VAT, deklarowała, że będzie to na rok lub dwa. Oczywiście tego nie zrobiono" wyjaśniła Szydło.

kad/tvp info

Komentarze

anonim2015.07.2 16:01
Polska ZOBOWIĄZAŁA SIĘ do przyjęcia euro w traktacie akcesyjnym. Ale, że nie ma tam określonej daty i warunków, to można trochę grać na zwłokę. I to się robi. A że euro jest nam potrzebne jak umarłemu kadzidło to już inna sprawa.
anonim2015.07.2 16:04
"Szydło zapewniał" literówka? :)
anonim2015.07.2 17:15
Ja się pytam ile PIS przyrzeknie nam uprościć prawa i skrócić i ile z tego można będzie zwolnic administracji. Bo za socjalizm już dziękujemy.
anonim2015.07.2 17:24
informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby czytający mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach
anonim2015.07.2 18:03
Szydło na premiera!
anonim2015.07.2 18:57
wcześniej czy później Euro wejdzie tylko kwestia co z Euro jeszcze wejdzie do Polski, homozwiązki a może eutanazja czy samobójstwa na życznie??? przecież to jest przejaw "wolności' jak to Obama powiedział.... biada nam po trzy kroć biada +++
anonim2015.07.3 9:07
@Finch To ty przestań bredzić. Według p. Szydło wprowadzenie euro będzie możliwe po ustaniu problemów w strefie euro (czyli w praktyce nigdy, bo ta strefa sama generuje te problemy), natomiast według Platformy w strefie euro... żadnych problemów nie ma! To tak samo jak z tą naszą "zieloną wyspą"