14.03.16, 13:40

Szydło o programie 500 plus: To sukces polskich rodzin!

– Program 500 plus to wielkie wyzwanie, ale jeśli zacznie funkcjonować, to będziemy mogli sobie pogratulować sukcesu nie politykom i urzędnikom, ale sukcesu polskim rodzinom. Wierzę, że o to nam wszystkim chodzi – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania z wojewodami i prezydentami miast ws. programu "Rodzina 500 plus" w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Szydło na początku przemówienia podziękowała wojewodom i prezydentom za przybycie, podkreślając, że to oni są tam, "gdzie na co dzień żyją i mieszkają obywatele". – Dziękuję za wdrażanie programu 500 plus. Państwa udział to pokazanie, że z jednej strony obywatele mogą korzystać z programu tam, gdzie na co dzień mieszkają. Z drugiej strony ważne jest, by samorządu, który jest najbliższy obywatelom, aktywnie włączał się w realizację takich projektów – uznała.

– Zdajemy sobie sprawę, że wymaga to od was wielkiego zaangażowania. Chciałam podziękować za to zaangażowanie. Teraz na samorządy przechodzi największe zadanie – uznała. – Cały czas, poza środkami finansowymi, służymy państwu pomocą w sprawach organizacyjnych i informacyjnych. Wojewodowie są do waszej dyspozycji. Będą pomagać, jeśli pojawi się problem – powiedziała Szydło.

Premier przekonywała także, że program podniesie standard życia szczególnie ubogich rodzin i to do nich jest skierowany. – Będziemy wspierać rodziny, które tego potrzebują. Ludzie, zwykli Polacy, często podkreślają, że dla nich będzie to inna jakość życia – podkreśliła. – Jedna pani powiedziała, że wreszcie będzie mogła kupić mieszkanie. Ktoś inny mówił, że będzie mógł zapewnić swojemu dziecku dodatkowe lekcje językowe. Inny, że to kwestia godnego życia rodziny – przekonywała.

Szydło podkreśliła również, że jest to pierwszy tak kompleksowy program od 1989 roku, który ma pomóc rozwiązać problem niżu demograficznego. – Mówimy o wielkim wyzwaniu, czyli poradzeniu sobie z zapaścią demograficzną – powiedziała Szydło. Jej zdaniem będzie to również zastrzyk dla polskiej gospodarki.

– Tylko w tym roku do obywateli trafi około 17 mld zł, dzięki czemu polska gospodarka będzie się lepiej rozwijać. Jedna z agencji prognozuje wzrost PKB dla Polski w 2020 i to będzie zasługa tego programu – przekonywała. – Powinniśmy dzisiaj powiedzieć, że damy radę. Zrobimy wszystko, by program dotarł do tych, którzy na niego czekają – dodała premier.

kol/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2016.03.14 14:42
No ja jestem w 8 tygodniu : ) W padzierniku rodze i bedzie to 1000 miesiecznie przez rok : ) Ale tez chce sie starac szybko o kolejne to bedzie 500 : ) Ciesze sie, ze istnieje polityka pro rodzinna : ) To nie jest tak, jakby wielu zlosiwych chcialo powiedziec, ze teraz kobiety beda rodzic dzieci by dostac te 500 czy 1000. Nie... Kobiety w koncu beda mogly realizowac sie jako mamy, w koncu bedzie jakas moze i niewielka, ale znaczaca pomoc od Panstwa. A nie ze zabieralo sie dzieci, bo zabraklo 2metrow w domu, bylo zwierzatko, czy z innego bzdurnego powodu : ( Ze z jakis bzdurynych powodow opieka potrafila skrzywdzic cala rodzine : ( Teraz ufam, ze tak juz nie bedzie. Z Bogiem : )
anonim2016.03.14 14:43
Bo jest 1000 miesiecznie przez rok na KAZDE urodzone dziecko. A teraz dodatkowo 500 na drugie : )
anonim2016.03.14 14:43
I to nie przez roku 500 ale juz caly czas : )
anonim2016.03.14 15:43
A moze dla tego nie pracuja bo nie maja pracy, bo jest kryzys w kraju?
anonim2016.03.14 17:24
a co z pozostałymi obietnicami na pierwsze 100 dni rządów??????
anonim2016.03.15 0:31
Dziękuję Pani Premier !!! Mam trójkę dzieci. Chętnie podyskutuję o kosztach i ich wzroście dzięki Partii Ośmiorniczek...