03.12.15, 20:15

Szydło: Oferujemy Europie bezpieczeństwo

Premier Beata Szydło po zakończonym spotkaniu przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, a także Korei Południowej stwierdziła, że grupa wypracowała wspólne stanowisko w kilku kluczowych kwestiach. 

"Priorytetowe dla nas sprawy to kwestia bezpieczeństwa energetycznego, problem imigrantów, strefa Schengen i referendum brytyjskie. Chcemy, żeby Rada Europejska zajęła się tymi tematami" – mówiła o stanowisku państw Grupy Wyszehradzkiej premier Beata Szydło.

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej odbyło się w powiększonym składzie, do rozmów o współpracy zaproszono Koreę Południową.

Podczas swojego wystąpienia premier Beata Szydło wychwalała dobrze rokującą współpracę państw Grupy Wyszehradzkiej z Koreą Południową. Podkreślała, że nasz region Europy rozwija się niezwykle szybko i stanowi atrakcyjne miejsce dla koreańskich inwestorów.

"Dowodem na to, że możemy rozwijać się szybciej jest zainteresowanie firm koreańskich naszym regionem" – zaznaczała, dodając, że współpraca z tym krajem nie ogranicza się do kwestii gospodarczych, lecz dotyczy również wymiany kulturowej i wspólnej inwestycji w potencjał młodych ludzi.

"Chcemy mówić o tym, żeby współpraca z Koreą i potencjał naszego regionu przyczyniły się do rozwoju poszczególnych państw" – podkreślała.

Beata Szydło odniosła się również do zbliżającego się szczytu Rady Europejskiej, zapewniała, że Grupa Wyszehradzka ma przygotowane wspólne stanowisko dotyczące najważniejszych dla naszego regionu kwestii.

"Cieszę się, że na dwa tygodnie przed kolejną Radą Europejską mieliśmy okazję porozmawiać o ważnych kwestiach, które będziemy wspólnie stawiać na forum europejskim. Oferujemy Europie solidarność w walce z terroryzmem i bezpieczeństwo granic. Priorytetowe dla nas sprawy to kwestia bezpieczeństwa energetycznego, problem imigrantów, strefa Schengen i referendum brytyjskie. Chcemy, żeby Rada Europejska zajęła się tymi tematami" – dodawała.

Oficjalny skład polskiej delegacji na spotkaniu V4 to rzecznik rządu Elżbieta Witek, ambasador RP w Czechach Grażyna Bernatowicz, sekretarz stanu w MSZ Konrad Szymański, dyr. departamentu spraw zagranicznych w KPRM Marek Korowajczyk, dyr. departamentu Azji i Pacyfiku w MSZ Michał Kołodziejski, zastępca dyr. protokołu dyplomatycznego w MSZ Marek Kanabus i narodowy Koordynator współpracy wyszehradzkiej w MS Zbigniew Kruzyński.

ds/telewizjarepublika.pl

<<< JUŻ JEST. KOLEJNY TOM DZIEJÓW POLSKI PROF. NOWAKA! Ta książka powinna znaleźć się w każdym polskim domu! >>>

Komentarze

anonim2015.12.3 21:54
Nareszcie ruszy gospodarka, bynajmniej mam taką nadzieję. Kopacz jako premier mówiła nic się nie da zrobić.
anonim2015.12.3 21:57
Wojtek83 kto ma pojęcie o Gospodarce, pewnie Ty. Cała Platforma ma Gospodarkę opanowaną, wiedzieli jak okradać spółki skarbu państwa. Dawni działacze PZPR dzisiaj dla PO wiernie służą, stoicie tam gdzie zomo.
anonim2015.12.3 21:59
bogdanusn wiedzieli jak sprzedawać, bo się dla nich nie opłacało. Prywatyzacja CIECH pod Kluczyka jest przykładem jak to Platforma o Gospodarkę dbała.
anonim2015.12.3 22:01
Problem w tym, że rządząca Europą oszalała lewica stawia raczej na chaos, islamizację oraz zarządzanie przez kryzys. Po części stąd te ataki na Polskę i Węgry bo nasze starania idą dokładnie pod prąd ich zamierzeniom.