28.05.19, 15:20

Szykuje się głęboka rekonstrukcja rządu. Bielan ujawnia

Prawo i Sprawiedliwość szykuje głęboką rekonstrukcję rządu. Jak się okazuje, prawdopodobnie zmienią się władze nie tylko tych resortów, których szefowie trafili do Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, wskazał, że plany idą dalej.

Do Parlamentu Europejskiego dostali się szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska (a także wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki). Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi tych ministrów. Bielan wskazuje jednak, że zmienią się władze także innych resortów.

"To są decyzje premiera Morawieckiego [o rekonstrukcji rządu], oczywiście po konsultacji z zapleczem parlamentarnym, z liderami Zjednoczonej Prawicy, PiS. Spodziewaliśmy się rekonstrukcji powyborczej, w związku z wyborami europejskimi. Nie wykluczam że również jeden czy drugi minister, który nie startował, nie obejmie mandatu, również być może odejdzie" - powiedział dosłownie Bielan.

Więcej szczegółów nie ujawnił, ale wygląda na to, że PiS przygotowuje się już wizerunkowo do jesiennych wyborów parlamentarnych.

bsw/300polityka, fronda.pl

Komentarze

do wymiany2019.05.28 22:25
Należy także wymienić ministra kultury Piotra Glinskiego.
Szlomo Rozencwajgier2019.05.28 18:12
Panie premier, rekonstruujcie sobie, wiadomo, niektóre do Brukseli po większy pieniądz idą, ale pamiętaj pan że my już dogadani! Niech pan powie panu Kalkstein, że sytuacja idealna jest! Czas na program Holokaust+! Dla gojam dajcie 300zł na głowę jednorazowo a na żydka 30 000 bo już nieżywy. Goje wezmą chętnie pieniądz od kilku lat chętnie biorą i głosują już wytresowane są. Wybory wygracie znowu a my biedne żydki odszkodowania wreszcie weźmiem, nie tylko Polaki maja prawo brac pieniądz! My już dogadani są i pilnuj pan żeby się nie wymkło. Pan wiesz, skąd panu nogi wyrastają, i że my wtedy pana i pana Kalksteina tego żywego bez gatków puścimy a nieżywego Kalksteina z Wawele wykopiemy.
KKKK2019.05.30 19:42
Nie pieprz głupstw ! To jest twój głupi " gniot" ! Głupszego tekstu nie mogłeś wymyśleć? Pisma dyplomatyczne, czy Noty dypl. inaczej się pisze ! Kogo chcesz na te głupstwa nabrać !??? Nie NAS ! Opamiętaj się !
nie dla marksizmu2019.05.28 17:09
https://plus.gloswielkopolski.pl/delfin-kim-jest-premier-mateusz-morawiecki-w-ksiazce-piotra-gajdzinskiego/ar/c1-14137105
pss2019.05.28 16:27
Pewnie J.Daniels przyniesie kartkę z nowymi ministrami.Ministrowie brońcie się!Zróbcie licytację, który da więcej na cmentarz albo muzeum.
Leon2019.05.28 15:45
Minister rolnictwa Ardanowski będący zakładnikiem lobby mięsnego i opowiadający głupoty przy okazji wykrycia nielegalnych ubojów. Do dymisji.