24.10.19, 17:28Zdj. Stiopa, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Tabloidy straszą: 500 Plus zagrożone! MRPiPS odpowiada

Według doniesień "Super Expressu", urzędnicy nie nadążają z rozpatrywaniem wniosku o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 Plus. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odniosło się do tej publikacji gazety. 

Jak pisze "SE", urzędnicy nie wyrabiają się z rozpatrywaniem wniosków o świadczenie 500 plus, a w niektórych województwach leżą nierozpatrzone dokumenty nawet za 2016 rok. Dziennikarze wyjaśniają, że problem dotyczy rodzin, w których jeden z rodziców pracuje poza granicami Polski. 

"Olbrzymi bałagan powstał, gdy urzędy wojewódzkie przejęły koordynację programu od urzędów marszałkowskich"-podaje tabloid. Według "Super Expressu", najwięcej, bo prawie 8 tysięcy zaległych wniosków, ma do rozpatrzenia urząd dolnośląski, za to np. w Białymstoku wszystko przebiega w jak najlepszym porządku. 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skomentowało doniesienia gazety. Jak podaje resort w opublikowanym oświadczeniu,  "wypłaty świadczenia 500+ w ramach koordynacji nie są zagrożone, ponieważ świadczenia wypłacane są z wyrównaniem od momentu złożenia wniosku".

"W nowym okresie zasiłkowym sprawy są rozpatrywane na bieżąco wraz ze sprawami zaległymi"-podaje MRPiPS na Twitterze. 

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze

ErniiBert2019.10.25 10:20
500+ jest zagrożone ..... istotną utratą siły nabywczej w 2020. To się nazywa inflacja.
gumowa kaczka2019.10.25 5:48
zlikwidować aparat rozdawnictwa 500 plus i po prostu zwracac to w podatku i tyle. Nieroby do roboty .
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:26
Tęczowy Piątek już 25 października. O tym, w jaki sposób społeczność szkolna będzie świętować ten dzień, zadecydują uczniowie i uczennice wraz z kadrą nauczycielką i rodzicami. Zadbaj o atmosferę, która będzie towarzyszyć tegorocznej akcji - skorzystaj z mediów społecznościowych, żeby okazać młodzieży wsparcie. W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek – szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
Polak2019.10.24 18:58
Czy cytowane tabloidy to nie są antypolskie polskojęzyczne żydowsko-hitlerowskie ośrodki plucia i szczucia na Polskę i Polaków? Czy one kiedykolwiek napisały prawdę czy jakieś przyjazne Polsce, rządowi RP, prezydentowi PAD zdanie ? Cały czas szydera, klamstwa i szczucie !!!!!!! Jak długo będą bezkarni?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 18:44
"W czwartek wieczorem o godzinie 20:30 TVN24 wyemituje reportaż "Czarno Na Białym" o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu. Padną w nim zarzuty o ubliżanie i poniżanie współpracowników przez metropolitę gdańskiego. Jeden z mężczyzn mówi, że miał myśli samobójcze po tym, jak traktował go metropolita gdański." https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25344246,abp-glodz-mial-ponizac-wspolpracownikow-nie-potrafia-jajka.html#s=BoxOpImg3
realista2019.10.24 18:27
Tabloidy są od tego aby straszyć ale kto na przyzwoitym poziomie czyta ten chłam ?