30.06.16, 17:04(fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Tak kibicuje Pierwsza Dama!

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z zawodniczkami Piastowskiej Akademii Piłkarskiej działającej w ramach Parafialnego Klubu Sportowego „Piastovia Piastów”.


Zawodniczki opowiadały o tym, że piłka nożna jest dyscypliną, którą – wbrew panującym stereotypom – pokochało wiele dziewcząt i kobiet. Spotkanie było okazją do wymiany wrażeń i spostrzeżeń z meczów EURO 2016, w których reprezentacja Polski swoją doskonałą grą daje wszystkim Polakom powody do dumy, radości i wzruszeń.

 

- Cieszę się, że możemy porozmawiać o pasji kobiet do gry w piłkę nożną w przeddzień kolejnego, ważnego dla nas – Polaków – meczu. Miło, że zdradziłyście mi, jak rodzi się w dziecku zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Życzę Wam – drogie młode Panie – byście zdobywały sportowe sukcesy, ale przede wszystkim, abyście czerpały frajdę z tego, co razem robicie. Już dzisiaj wiecie, że to współpraca jest fundamentem sukcesu drużyny. Życzę Wam, byście również poza boiskiem zawsze mogły na siebie liczyć. – powiedziała Pierwsza Dama.

 

Agata Kornhauser-Duda przekazała drużynie szalik, z którym kibicowała polskiej drużynie podczas tegorocznych mistrzostw. 

 

Zawodniczkom Piastowskiej Akademii Piłkarskiej towarzyszyli członkowie zarządu klubu oraz kadra trenerska.

za: prezydent.pl