22.09.21, 13:45Fot. pxhere.com

Tak się działa w ONZ: Aborcja dla 10-latków w ramach "pomocy humanitarnej"

„Usługi” aborcyjne dla nastolatków pomiędzy 10 a 19 rokiem życia, bez wiedzy ich rodziców, reklamowane do tego jako część „pomocy humanitarnej” – takie rzeczy tylko w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Działająca w ramach ONZ Międzyagencyjna Grupa Zadaniowa ds. Zdrowia Reprodukcyjnego w Sytuacjach Kryzysowych (IAWG) przygotowuje obejmujący nastolatków, szokujący program promowania zabijania dzieci poczętych.

Nowa instrukcja poświęcona “zdrowiu seksualnemu i reprodukcyjnemu” nastolatków w sytuacjach kryzysowych, obejmuje promowanie „usługi” aborcji nawet dla dzieci w 10 roku życia, bez wiedzy i zgody ich rodziców.

Wypracowany przez IAWG pakiet minimalnych usług początkowych (MISP), poza agresywną promocją pośród nastolatków zabijania dzieci poczętych, wzywa też wszelkie podmioty udzielające pomocy humanitarnej do afirmowania wśród nastolatków swobodnego definiowania własnej orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej.

 

 

ren/jedenznas.pl

 

Komentarze

Detonator2021.10.13 11:22
Każdy kto się zaszczepił skorzystał z aborcji.
pewex2021.10.6 22:57
Litości. chyba nastolatek nie nastolatków
Ala2021.10.4 14:08
To o tym jak ONZ stał się organizacją terrorystyczną
Katolicyzm = podłość i ciemnota2021.09.27 21:25
Kazać rodzic zgwałconym 10 latkom to skürwysynstwo znamienne dla Kato-zjebow i im podobnym fanatykom.
JPIII2021.09.23 6:18
Ci frądlowe idioci to pedophile. Chcą aby kleruchy przejmowali niechciane dzieci do swoich pedophilskich wyczynów.
Witek Łukasik2021.09.22 23:56
ONZ jak zwykle podjęła dobrą decyzję. Wspierajmy liberalnych globalistów!!!
bogdanus2021.09.22 19:43
Już kilka lat temu mówiliśmy, że zabiorą prawa rodzicom a dadzą niedojrzałym dzieciakom a na tym się to nie skończy. Jest to kontynuacja ideologii LGBT przez ONZ.
father Charles Voytyll2021.09.22 19:12
Support the UN!
ks. Szymon Grzeluk2021.09.22 19:10
Bardzo dobra postawa ONZ! Zaimponowali mi w tej chwili.
olo2021.09.22 20:03
zmień nick bo jesteś idiotą a nie księdzem
MaxFiend2021.09.22 17:18
No dobrze. I ta "niedobra" natura dała biologiczną przewagę kobiecie nad płodem, który własnym ciałem żywi z pełnymi wynikającymi z tego konsekwencjami. Jedną z nich jest naturalne prawo do przerwania ciąży, bo decyzja dotyczy jej autonomicznego i niezależnego od innych ciała. Może z nim robić co chce tak jak Ty możesz robić ze swoim co zechcesz. Nikt nie ma prawa ograniczać swobody Tobie i kobietom. Zmiana nastąpiła wtedy, gdy kobiety uzyskały dostęp do bezpiecznej aborcji, którego nie miały wcześniej a mają dopiero od około 150 lat. Płody w takiej sytuacji są na straconej pozycji i zawdzięczają to tej "niedobrej" naturze czy się to komuś podoba, czy nie.
MaxFiend2021.09.22 17:24
Nacisnęło mi się "dodaj" zamiast "odpowiedz". To wątek z początku forum.
leszczyna2021.09.22 20:26
Rzecz w tym, że kobieta nie chce robić ze swoim ciałem, co chce, ale z ciałem dziecka chce robić, co chce, a chce je zabić w macicy albo usunąć z macicy wtedy, gdy ono jest jeszcze na tyle małe, że nie przeżyje poza organizmem matki. Wybierać kobieta może jak się ubrać, ale nie jak skasować dziecko w swoim łonie.
MaxFiend2021.09.23 12:57
Dlaczego kobieta nie chce robić ze swoim ciałem, co chce? Właśnie, że chce i robi bo ma do tego pełne prawo tak jak każdy. Nie chce rodzić, nie rodzi i nikt nie może jej niczego zrobić. Jakiś problem?
leszczyna2021.09.23 18:36
Nie chcieć rodzić to może kobieta kamienia nerkowego, jeśli taką ma wolę, ale nie chcieć urodzić swego dziecka to zabić człowieka. Jakiś problem w rozumieniu rzeczywistości?
MaxFiend2021.09.24 11:20
Żaden. Dlaczego niby kobieta nie mogłaby nie chcieć urodzić, skoro jej wolno i nikt tego nie ma jak zabronić? To wyłącznie jej wola i nikomu nic do tego. Ma pełne prawo zabić embrion bez żadnych konsekwencji jeżeli chce. I co teraz? Jakiś problem w rozumieniu rzeczywistości?
Radzik2021.09.27 8:51
Miałem to napisać, ale zrobiłeś to za mnie. Ciało dziecka to nie ciało kobiety, to już inna istota.
Tom2021.09.22 16:32
Na milosc Boska to jest portal katolicki czy administrator nie panuje nad cenzura wulgarnych tresci to jest skandal
tom2021.09.22 16:08
dlaczego Fronda poleca portale randkowe ktore nie sa randkowe
Adeptus2021.09.22 16:08
??? O co chodzi? Możesz sprecyzować, bo brzmi ciekawe. adeptusrpg.wordpress.com
nie ślepy2021.09.22 15:51
ONZ, WHO to organizacje zbrodnicze i antyludzkie! Jednak jakoś nie przeszkadza naszym rządzącym, którzy się mienią katolikami, często się w nich lansować i wdrażać ich wytyczne!
Dziecko to2021.09.22 15:11
SKARB i niezbity dowód zaufania Pana Boga, który powierza je rodzicom na jakiś czas, aby mogli je wychować tak, by po jakimś czasie do Pana Boga powróciło. Z powierzonych nam darów kochani kiedyś będziemy musieli się przez Panem Bogiem rozliczyć - a mówi o tym w następującej przypowieści: Pewien majętny człowiek, który udawał się w długą podróż, postanowił rozdysponować bogactwa i pozostawić je pod opieką swoich sług. Jednemu z nich powierzył pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu zaś jeden. Kiedy pan wyjechał, pierwszy sługa zainwestował powierzony majątek i podwoił jego wielkość. Podobnie uczynił drugi człowiek. Ten zaś, który miał tylko jeden talent, bojąc się go utracić, zakopał go w ziemi. Kiedy gospodarz powrócił, postanowił rozliczyć się ze swoimi dłużnikami. Pochwalił pierwszego i drugiego sługę, ponieważ pomnożyli oni pieniądze i obiecał im władzę. Trzeciemu natomiast odebrał talent, który wcześniej mu powierzył i oddał go temu, który miał już dziesięć talentów. Stwierdził bowiem, że „temu, kto ma, będzie dodane”, „a temu, kto nie ma, zabiorą to, co ma”. Ponadto kazał wrzucić tego człowieka w ciemności. AMEN.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.09.22 15:05
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.09.22 14:46
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Adeptus2021.09.22 14:53
A zatem jezus się mylił, bo szczepionki nie spowodowały żadnego cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. No ale cóż, z jezusa generalnie kiepski wróżbita, nie potrafił nawet poprawnie przewidzieć daty swojego powtórnego przyjścia. adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.22 15:01
Aborcyjne, demoniczne szczepienie Antychrysta jest wciąż w toku. Jezus dokładnie przepowiedział swoje przyjście. Gdy nadejdzie państwo bezgotówkowe do Znamienia Bestii Chipowania. Tak że nikt bez Znamienia Chipa nic nie kupi i nie sprzeda bo będzie państwo bezgotówkowe. Lewactwo właśnie realizuje tą przepowiednię Boga i robi wszystko aby właśnie się spełniło.
Adeptus2021.09.22 15:08
Zabawne, bo ja jestem zdeklarowanym wrogiem Boga i nie popieram przymusu obrotu bezgotówkowego - oczywiście nie względu na religię, tylko potencjalne ograniczenie wolności. Ale absolutnie nic nie wskazuje na to, że jego wprowadzenie doprowadzi do powtórnego przyjścia jezusa. Notabene, czemu jezusa aż tak bardzo mierzi konkretnie obrót bezgotówkowy? Jakoś przesiedział na tyłku dwie wojny światowe i ogrom zbrodni, ale całkowite przejście na pieniądz elektroniczny przepełnia czarę goryczy? adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.22 15:21
Państwo bezgotówkowe jest obecnie celem całego lewactwa na usługach masonerii. Lewacki PIS wspiera to oficjalnie, a nawet to reklamuje. Wspierasz masońską plandemię, wyszczepienie bydła które już ma formę zmuszania i prześladowania, jak każdy lewak dumny że PIS go naznaczył PISowskim kondonem twarzowym, a na plandemii lewactwo buduje bazę do wycofywania gotówki. Także owszem popierasz państwo bezgotówkowe jak całe lewactwo dla którego sprawy wolnościowe nic nie znaczą. To jest cały pakiet, a nie że pakiet się popiera, a finału już nie.
Adeptus2021.09.22 15:31
Bzdura. Znam poglądy wielu lewaków i bynajmniej obrót bezgotówkowy nie jest priorytetem dla większości z nich. Również PiS-owi na tym jakoś specjalnie nie zależy, ma ważniejsze sprawy. Jesteś jedyną znaną mi osobą, która tak się ekscytuje tą kwestią. No i niby dlaczego chęć płacenia pieniądzem elektronicznym miałaby być aktem zawierzenia się Szatanowi? Potrafisz to jakoś uzasadnić, czy będzie z kołem do koła mantrował "lewacy chcą państwa bezgotówkowego na chwałę szatana"? I nie, nie ma żadnych pakietów. Ubzdurałeś to sobie. Popieram szczepienia, popieram noszenie masek, nie popieram przymusu (przymusu, bo możliwość jak najbardziej) obrotu bezgotówkowego. Takie jest moje zdanie i co mi zrobisz? No i rozumiem, że dla Ciebie kryterium decydującym o zbawieniu będzie poparcie lub sprzeciw dla obrotu bezgotówkowego? To po kiego grzyba cała ta biblia, te wszystkie przykazania, jak na koniec sprowadza się to tylko do kwestii czipa? A ciekawe w takim razie, jak jezus rozdzieli wskrzeszonych ludzi z tych wszystkich wieków, w których o czipach nawet nie przebąkiwano ;) adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.22 15:55
Owszem całe lewactwo wspiera odgórnie państwo bezgotówkowe. To idzie od góry z masonerii, przez lewackich polityków którzy wspierają to oficjalnie, a nawet reklamują. Tak samo lewackie koncerny. Ludzie są już chipowani i oczywiście wychodzi to od lewactwa i to lewacy jako pierwsi oddają swoje ciała pod chipa. Przypadkiem na plademii lewacki PIS reklamował państwo bezgotówkowe. Także to jest cały pakiet do państwa bezgotówkowego i ten pakiet jak nikt wspierają lewacy, że aż nawet włażą w tyłek PISowi przy plandemii i ograniczaniu wolności, wprost zniewalaniu i prześladowaniu. Ten pakiet planowo jest wdrażany od lat z zachwytem lewactwa.
Adeptus2021.09.22 16:18
„Owszem całe lewactwo wspiera odgórnie państwo bezgotówkowe. To idzie od góry z masonerii” Nie. Tak po prostu nie jest. Wymyśliłeś to sobie, bo pasuje Ci do teorii. Znam wielu lewaków, dla żadnego z nich kwestia państwa bezgotówkowego nie jest istotna. Już nie mówiąc o takich lewakach, jak skrajni komuniści czy anarchiści, którzy najchętniej w ogóle zlikwidowaliby pieniądz, niezależnie czy materialny, czy elektroniczny. Prawdę mówiąc, to na obrocie bezgotówkowym zależy głównie bankom, czyli instytucjom znienawidzonym przez większość ideowych lewaków. Z kolei państwa wspierają tę opcję głównie dlatego, że w ten sposób łatwiej kontrolować przepływy gotówki i naliczać podatki. Żaden Szatan nie ma z tym nic wspólnego. Niby dlaczego miałby mieć? Dlaczego uważasz, że pieniądz elektroniczny jest szatański, a monety i papierki chrześcijańskie? Dlaczego ktoś, kto chce dla wygody płacic czipem miałby być satanistą? Co to ma jedno z drugim? W dalszym ciągu nie potrafisz podać ŻADNEGO uzasadnienia dla tych twierdzeń, tylko z kołem do koła powtarzasz „lewacy popierają państwo bezgotówkowe, lewacy popierają państwo bezgotówkowe”. „Także to jest cały pakiet do państwa bezgotówkowego i ten pakiet jak nikt wspierają lewacy, że aż nawet włażą w tyłek PISowi przy plandemii” Każdy człowiek, który ma choć odrobinę rozumu w głowie wspiera walkę z pandemią. Niezależnie od poglądów.
matis892021.09.22 16:43
Państwo bezgotówkowe jest już reklamowane i oficjalnie promowane w TV przez lewactwo, lewackich polityków. Jest już oficjalnym celem. To właśnie lewactwo to realizuje i wspiera. To właśnie na tej planowanej plandemii, plandemicznym zniewalaniu, przymuszaniu i prześladowaniu lewactwo rozpoczęło zły pijar gotówki, bo też może zarażać. Oczywiście te wszystkie propagandowe, plandemiczne kłamstwa w pakiecie wspiera całe lewactwo. Także bynajmniej nie jestś żadnym wolnościowcem jak całe lewactwo. Tak jak PIS stworzył religię dla lewakoateistów i naznaczył ich PISowskimi kondonami twarzowymi, z czego są dumni, tak samo jak politycy powiedzą Ci że gotówka jest odpowiedzialna za wirusa, roznosi go, tak samo lewaki wspierają to i będą wspierać. Chipowanie ludzi też już jest faktem i też wychodzi to od lewactwa, lewackich koncernów i oczywiście to lewaki pierwsi pobiegli się zachipować. Co za cudo, jestem lewakiem, ma chipa pod skórą i nie muszę już nosić kluczy :))). O państwie bezgotówkowym do Znamienia Bestii mówię od dawna i zawsze w obronie państwa bezgotówkowego atakują mnie lewakoateiści, wspierają to oficjalnie, bronią tego, tego chcą. Żaden lewak nie stoi przeciwko państwu bezgotówkowemu i nie stanie. Proste.
matis892021.09.22 17:03
Na państwie bezgotówkowym zależy nie tylko masońskim bankom, ale całej masonerii, ich pachołom lewakom, szatanistom, koncernom, lewackim massmediom i oficjalnie politykom lewackim. Znamię Bestii Chipowanie to nie tylko oddanie swojej duszy i ciała Antychrystowi, ale to totalna kontrola i zniewolenie bydła, zamordyzm koncernów, ludzie jak szczury w klatach pod okiem Wielkiego Brata. Bedą wiedzieć wszystko, a do pełni kontroli brakuje im już tylko państwa bezgotówkowego i chipowania ludzi. Ponieważ Antychryst odbiera wolność, zniewala ludzi i w ten sposób osiągnie tego pełnię. A kto nie przyjmie Znamienia Chipa nic nie kupi i nie sprzeda. Także zamordyzm totalitaryzm totalny. Wy lewaki nigdy nie byliście wolnościowcami, to przeciwieństwo tak jak w plandemii.
matis892021.09.22 15:56
Państwo bezgotówkowe jest tylko narzędziem do Znamienia Bestii Chipowania. Przyjęcie Znamienia Bestii jest aktem oddania swojego ciała i duszy Antychrystowi. Oddaniem się pod jego władanie umysłem, ciałem i duszą. Kwestia Znamienia Bestii to ostateczny atak Antychrysta na ludzkość, po tym on i jego ludzie zostaną wypędzeni z Ziemi. To koniec królestwa szatana, a początek królestwa Jezusa bez zła, grzechu, śmierci, cierpienia, chorób, biedy. Po to to wszystko. A wcześniejsze pokolenia są już osądzone, kto wybrał zło szatana jest w piekle, kto Boga w niebie.
Adeptus2021.09.22 16:20
Przecież zgodnie z biblią Bestia zaprowadzi na Ziemi pokój, bezpieczeństwo i dobrobyt. To jezus zaatakuje Ziemię i będzie masakrował ludzkośc, no bo jak to tak, żeby ludzie byli szczęśliwi bez niego? Tak nie wolno. adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.09.22 16:47
No właśnie dlatego już oficjalnie wspierasz jak całe lewactwo państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii Chipowania. Bo Bestia, Antychryst jest dobry, a więc i państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii jest dobre.
matis892021.09.22 15:22
Owszem, sam Jezus jasno wskazał że państwo bezgotówkowe do Znamienia Bestii Chipowania jest znakiem Jego powrotu. Państwo bezgotówkowe to tylko narzędzie do Znamienia Bestii Chipowania. To oddanie się ciałem i duszą Antychrystowi. Jezus przyjdzie oddzielić kozły od owieczek i uwolnić ludzkość od Antychrysta, Bestii i Szatana.
Jesteś człowieku chory - idź się lecz!2021.09.22 14:41
Aborcja.... Czyli chrześcijanie próbują odwracać sobie uwagę i umywać ręce od zepsucia płciowego którego są uczestnikami - wiedzą że nie mogą nic z tym zrobić bo im miłosierdzie zabrania i uczucie wstydu i hipokryzji gdyż wszystkich pokonuje głód ciała. Dla tego takie hasło jak zakaz aborcji idealnie gasi seksualne wyrzuty sumienia człowieka hetero normatywnego mającego kobietę po kimś, chodź ze ślubem kościelnym.Człowieka wierzącego w Jezu - wszechmocnego pasterza co nie odmówiłby swoim owcom klatek dobrobytu - żeby się nie plamiły więcej wspólnotowością.
Sis2021.09.22 14:36
No super. Jak już 10-latki wyrażą "świadomą" zgodę na seks z pedofilem według wytycznych WHO, to w razie czego niech się nie martwią niechcianą ciążą. Jest przecież pomoc humanitarna ONZ. A rodzice? Przecież ani jedno, ani drugie to nie ich sprawa.
Adeptus2021.09.22 14:35
Reinkarnacja jest faktem. Katolicy kłamią, ale tylko katolicy polscy. Mam podłe życie, ale wiem, że w następnym może będę pluskwą w łóżku Putina. Będę mógł mu do pupci wejść by się ogrzać i pożywić. Reinkarnacja to fakt. Sprawdź tu: https://the-your-men3.com/?u=446kgeu&o=825pzzr
Adeptus2021.09.22 14:51
1. Według mnie reinkarnacja nie istnieje. Są ludzie, którzy nie wierzą w żadne zabobony, ani chrześcijańskie, ani inne, pogódź się z tym. 2. Większość katolików nie kłamie, tylko szczerze wierzy w chrześcijańskie bzdury, a narodowość nie ma tu nic do rzeczy. 3. Nie mam podłego życia, niby czemu miałbym mieć? Cieszę się tym prawdziwym życiem, a nie złudną nadzieją na takie czy inne "życie po życiu". 4. Gdybym już miał mieć jakieś życie pozagrobowe, to bycie pluskwą w łóżku Putina byłoby o wiele lepsze, niż opcje, które daje chrześcijaństwo. 5. Nie podam Cię do sądu. 6. Brzydzę się judeochrześcijańskimi zabobonami i kultem zaczerpnięto od żydów bożka jahwe. 7. Sram na Twoją limuzynę. 8. Nie mam żony ani córki. 9. Jeśli jesteś Polakiem, pisz po polsku. 10. Serdecznie pozdrawiam. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus czyli żydowska ratyzacja Polski2021.09.22 14:28
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
Adeptus2021.09.22 14:29
Gó.wno prawda, nie mam żadnego tytułu naukowego ;) adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.09.22 14:22
"Nawet" dla dzieci w wieku 10 lat? Że niby aborcja w przypadku małej dziewczynki w ciąży jest gorsza? Coś się chyba pomyliło. Nie jestem za aborcją na żądanie, ale chyba logiczne, że niski wiek matki (a zatem większe ryzyko dla jej życia) powinien być przesłanką przemawiająca za dopuszczalnością aborcji, a nie przeciwko? adeptusrpg.wordpress.com
MaxFiend2021.09.22 14:22
Nikt nikomu nie każe z tego korzystać. Ewentualna dostępność przecież nie może być dla nikogo problemem.
Adeptus2021.09.22 14:23
Rozumiem, że jesteś za legalizacją morderstw? Nikt nikomu przecież nie każe mordować. Ty nie chcesz mordować, ale czemu zakazujesz innym? Moje ręce to moje ciało, moja decyzja i jeśli chcę ich uzyć np. do duszenia, to moja sprawa! adeptusrpg.wordpress.com
MaxFiend2021.09.22 14:45
Źle i pokrętno-infantylnie rozumiesz. Nie wysilaj się, bo myślenie kompletnie Tobie nie wychodzi, ale na siłę próbujesz wszystkim wokół wmówić, że wiesz co inni myślą :-D :-D :-D A tak z ciekawości, bardzo proszę przedstaw swój pokrętny tok myślenia i uwzględnij w tym ogólnie przyjętą społeczną i prawną normę, że aborcja zgodnie z prawem nie jest morderstwem i kobieta za aborcję nie ponosi w cywilizowanych i rozwiniętych krajach żadnych konsekwencji. :-D :-D :-D
Adeptus2021.09.22 15:02
Ale niby czemu w mojej ocenie moralnej mam uwzględniać normy wyznawane przez innych ludzi? To, że inni uważają, że aborcja nie jest niczym złym oznacza, że muszę uważać tak samo? Większość wyznacza prawdę? Czy może prawo stanowione? Większość ludzi na świecie wierzy w jakiegoś boga, więc mam nadzieję, że uwzględniasz ten fakt i nie jesteś ateistą? Dla mnie aborcja jest złem i to, że rządy na świecie akceptują to zło nijak mojego poglądu nie zmieni, no bo niby dlaczego? Tyle, że w odróżnieniu od prawdziwych katolików, ja wierzę w zasadę mniejszego zła, więc uważam, że owo zło-aborcja powinno być czasem dopuszczalne, np. dla ratowania życia matki (10-latki tutaj podpadają). Więc sorry, ale w moim toku rozumowania nie uwzględnię, czy aborcja jest powszechnie przyjętą normą społeczną i prawną, czy też nie, bo jest to dla mnie fakt pozbawiony najmniejszego znaczenia. Tak samo jak nie uwzględnię jadłospisu pingwinów cesarskich, odległości Ziemi od najbliższej czarnej dziury czy innych kwestii nie mających żadnego wpływu na moją ocenę moralną. Oceniać dobro i zło na podstawie tego, czy coś jest legalne, też mi pomysł. Rozumiem, że jakby ogólnie przyjętą normą stało się, że wolno zabijać np. zielonookich brunetów, to zgodziłbyś się z tym?
MaxFiend2021.09.22 16:08
Ciekawe. W innym wątku napisałem komuś: "Skoro tak, to dlaczego ponad 40% ciąż ulega naturalnym poronieniom a drugie tyle zapłodnionych komórek jajowych nie ma szans się zaimplantować?" Kto w takim razie w tych przypadkach jest mordercą i czyni to zło?
Adeptus2021.09.22 16:27
Mordercą jest Bóg/natura/los, nazwij to jak chcesz. Zresztą największym i najgorszym mordercą, pomijając nawet kwestie poronień. Zespół negatywnych czynników, na które ludzie nie mają wpływu - i z którymi powinni walczyć, by ten wpływ zyskać i je przezwyciężyć. Przepraszam, ale rozumowanie na zasadzie "naturalne poronienia się zdarzają, więc aborcja to nic złego" to to samo co "ludzie chorują z przyczyn naturalnych, więc jak wypuszczę broń biologiczną to nie będzie nic złego". Być może błędnie założyłeś, że jak większość ludzi utożsamiam "naturalne" z "dobrym". Wręcz przeciwnie. Istnienie naturalnych poronień to nie argument za tym, że poronienia sztuczne nie są złe, tylko za tym, że natura nie jest dobra. adeptusrpg.wordpress.com
leszczyna2021.09.22 20:41
Wyrazy uznania za spostrzeżenie, że powszechność zjawiska nie stanowi o jego dobru - to się rzadko zdarza w dobie zalewu propagandy cieknącej z mediów. Odnośnie Boga to lepiej pisz, że wyobrażenie Boga pojmujesz jako najgorszego mordercę na podstawie jakichś przesłanek, ale nie, że On taki jest, skoro uznajesz, że Go nie ma.
MaxFiend2021.09.23 13:00
Ale co to ma do rzeczy? Nie rozważamy powszechności tylko wyłącznie problem prawa kobiety o decydowaniu o sobie i swoim ciele a pośrednio o życiu embrionu, który to ciało utrzymuje przy życiu. Tylko tyle.
leszczyna2021.09.23 18:42
Nie tylko tyle. Dyskutujemy o prawie do zabijania człowieka w łonie matki i to przez tę matkę, by mogła pozbyć się dziecka wedle własnej woli, kiedy chce i jak chce. Co więcej, Ty odwołałeś się do "uwzględniania ogólnie przyjętej społecznej i prawnej normy" tak, jakby każdy miał się temu podporządkować. Ale normy społeczne i prawne oraz normy moralne to odrębne sprawy. III Rzesza wyjęła ludzi upośledzonych spod prawa i to było wtedy takie prawo. Legalne, ale niemoralne. A powinna być zgodność między moralnością i prawem.
MaxFiend2021.09.24 11:24
A kogo to obchodzi skoro natura dała jej tą możliwość i pełne prawo o decydowaniu o życiu płodu, który żywi? Tak samo jest w obowiązującym prawie i normach społecznych. Masz z tym problem, że ktoś może za siebie i swój embrion decydować?