20.02.20, 15:30Fot. Diliff via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Tak w PE szkalują i kłamią na temat Polski!

Europosłowie PiS: W PE przedstawia się fałszywy obraz sytuacji w Polsce

Dziś w Parlamencie Europejskim w Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych odbyła się wymiana poglądów z Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Verą Jourovą. Udział w dyskusji wzięli europosłowie EKR, Patryk Jaki, Beata Kempa oraz Jadwiga Wiśniewska.

Patryk Jaki mówił, że jeżeli chodzi o praworządność, to ciągle słyszy w PE, że w Polsce jest źle, natomiast nikt z osób uczestniczących w dyskusji nie potrafi wskazać, na czym to dokładnie polega. „Jakie konkretnie obowiązują rozwiązania w Polsce, które nie obowiązują w innych krajach UE?” - pytał. Jak stwierdził europoseł, na początku EP wskazywał, że łamanie standardów polega na tym, że w Polsce sędziowie są wybierani przez polityków. Jak wiadomo, okazało się, że w Polsce sędziowie wybierają kolejnych sędziów, podczas gdy w wielu innych państwach wybierani są przez polityków. „A państwo nadal twierdzicie, że to w Polsce ich wybór jest upolityczniony, a nie tam” - punktował polski polityk.

Eurodeputowany poruszył też kwestię ustawy dyscyplinującej sędziów. „Proszę panią komisarz o wskazanie, które konkretnie rozwiązanie w tej ustawie jest złe i nie istnieje w innym państwie UE” - powiedział. Były wiceminister wskazał, że w ustawie tej, wobec sędziów za dane przewinienia przewidywane jest postępowanie dyscyplinarne, podczas gdy w Niemczech za te same przewinienia przewiduje się postępowanie karne. Patryk Jaki odniósł się też do walki z nieprawdziwymi informacjami, o której tak dużo mówi się obecnie w instytucjach unijnych. „Co w sytuacji, kiedy przekazywanie nieprawdziwych informacji nie dotyczy konkretnej osoby, a całego państwa, w tym wypadku Polski?” - dopytywał.

Beata Kempa pytała komisarz Jourovą, jakie planuje działania w celu walki z dyskryminacją chrześcijan i chrześcijańskich symboli religijnych w Europie. „W ostatnim roku doszło do około 3 tysięcy takich ataków. To jest około 5 czynów dziennie” - mówiła. Europosłanka dopytywała też o mechanizm oceny praworządności w państwach członkowskich UE: „Wiemy, że państwa będą sporządzały coroczne raporty, które mają być oceniane przez KE. Jakie będą kryteria oceny?”. Beata Kempa poprosiła też o ocenę rządów Francji i działań wobec żółtych kamizelek oraz prawników w Paryżu i Lyonie. „Czy KE nie powinna się zająć również tą sprawą?” - pytała komisarz Jourovą, polska polityk.

Jadwiga Wiśniewska odniosła się do zarzutów łamania praworządności w Polsce. „Reformy, które przeprowadza polski rząd sprawiają, że w Polsce spada przestępczość, rośnie poczucie bezpieczeństwa, a poziom poparcia dla wprowadzanych w wymiarze sądownictwa zmian pozostaje bardzo wysoki” - podkreśliła. Eurodeputowana zwróciła uwagę na wiązanie funduszy z praworządnością. „Europejski Trybunał Obrachunkowy stawia pytania dotyczące procedury, metod i środków, wedle których praworządność miałaby być oceniana” - stwierdziła.

Polska polityk pytała komisarz Jurovą, w jaki sposób zamierza dążyć do zapewnienia, żeby wolność religijna nie oznaczała porzucania chrześcijańskich wartości, na których zbudowana jest kultura europejska. „Chodzi chociażby o sytuację z przesuwaniem pomnika św. Jana Pawła II we Francji” - przypomniała. Europosłanka uczuliła też komisarz na obowiązek walki z fake newsami. „Niestety i w tej komisji, nawet podczas tego posiedzenia, powtarzane są szkalujące i nieprawdziwe informacje o sytuacji w Polsce i ludziom prawicy przypisywane są działania im nienależne” - zauważyła Jadwiga Wiśniewska.

informacja prasowa

Komentarze

Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.20 19:56
PE, ONZ i mnóstwo różnorakich liczących się w świecie organizacji mówi że PiS łamie prawo a idioci kaczora idą w zaparte!
matolów nie sadzą, sami się rodzą2020.02.20 17:12
@Niemcy nie mają konstytucji. - "The German Constitutional Court (Bundesverfassungsgericht) itself states: “The Federal Constitutional Court's task is to ensure that all institutions of the state obey the 𝐜𝐨𝐧𝐬𝐭𝐢𝐭𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐨𝐟 𝐭𝐡𝐞 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐥 𝐑𝐞𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜 𝐨𝐟 𝐆𝐞𝐫𝐦𝐚𝐧𝐲 (Basic Law).” - Nawet komputerowy "tłomacz" ci to "przetłomaczy".
Filmy online2020.02.20 17:11
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
koper2020.02.20 16:55
to spadac, piskie katopedofilskie zebraki! po co czekacie, smieci zebracze? na darmoche. prostytutki katopedofilskie i antysemickie?
Do Panów Jana P i czekającego ...2020.02.20 16:46
Panowie nie bijcie piany. Niemcy nie mają konstytucji.
czekam na odpowiedź JanP dojda2020.02.20 16:20
@JanP Wskaż mi ty dojdo w konstytucji "Niemiaszków" zapis n.t. jak są sędziowie wybierani i przez kogo. Jeżeli tego nie wiesz, to na następny raz najzwyczajniej zamknij się, ty dojdo!
JanP2020.02.20 16:12
Zmieńcie niedojdy zapisy obowiązującej konstytucji, to nikt się do was nie przyczepi. Każdy kraj ma ją inną a niedouki porównują np. niemieckie jej zapisy do polskiej i się dziwią, że w RFN jest inaczej niż w Polsce. Jak dostosujecie zapisy naszej konstytucji do np. niemieckiej, to będzięta wybierać sędziów, jak Niemiaszki.
Nie będzie prezydenta pedała w Rz. P. - NIGDY!! 2020.02.20 16:06
DLACZEGO PEDALE NIE JESTEŚ W PRACY? BO ŻYJESZ BEZWSTYDNIE Z PODATKÓW KATOLI, PRAWAKÓW I MOHERÓW - TY BEZWSTYDNY PEDALE!!! PEDAŁY PEDOFILE MORDUJĄ LUDZI ZARAZAJĄ HIV DZIECI!!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
koper2020.02.20 16:56
o kaczynskim mowa?
ladychapel2020.02.20 15:59
Napiszcie o GP Sakiewicza - GP dostawala kase z funduszu Pomocy Polakom na Wschodzie i dopoki kasa byla - GP drukowala Magazyn Kurier Wilenski (dostajac mnostwo PLNow zamiast ludzie KW). Kasa sie skonczyla - GP powiedziala Polakon z KW - walcie sie, drukujcie sobie sami. Ot taka pomoc Polakom - dopoki kasa byla - pompowali ja dla swojej gazety (GP znaczy sie), kasa sie skonczyla - radzcie sobie Polacy na Litwie sami. Takiego bajzla z pieniedzmi z Pomocy Polakom na Wschodzie nigdy nie bylo jak za nierzadu PiS.
;adychapel2020.02.20 15:58
Wszędzie w okół - WRÓG. Toż to schizofrenia paranoidalna... Mam tal w ogóle jakichkolwiek sojuszników w EU (oprócz protestanckich Węgier - tego lwa europejskiej gospodarki)?
realista2020.02.20 15:57
My normalni Polacy (We Nation !) nazywamy was, zwolenników platformy obywatelskiej gorszym sotrem lub obcym lewackim elementem w Polsce, lub po prostu PO-je-ba-mi ! Dlatego, że wam się w pewnym momincie życia coś pomieszało, a dokładniej mówiąc – coś PO-je.ba-ło ! Otóż, okazało się, że politycy waszej ulubionej partii politycznej, to kłamcy, złodzieje i zdrajcy – lub inaczej mówiąc – pospolici przestępcy ! I tak jak oni dalej walczą o koryto, tak wy dalej uwielbiacie tych przestępców. Wiecie dlaczego ? Bo wam się PO-je-ba-ło już na zawsze ! Tusk i Schetyna mówi o was tak: - podwyższyliśmy im wiek emerytalny, podatki, w tym WAT, - okradkiżmy ich ze 156 MLD zą z OFE i z 240 MLD zł z budżetu państwa, - zamordowaliśmy ich prezyenta i 96 osób elity politycznej, - okłamujemy ich, że jesteśmy naklepsi, uczciwi pomomi >40 afer finansowych, - zdradzamy notorycznie ich ojczyznę w UE i gdzie się da, - mamy zaufaną większość sędziów, którzy zrobią dla nas co chcemy, - w samorządach robimy kasę, a mieszkańcy miast nas nie obchodzą, - likwidowaliśmy sukcesywnie tych, którzy wiedzieli o nas zbyt dużo (~42 osoby, w tym: Lepper, Ziętara, Muś, Blida, Felzmann), - nasze media robiły sukcesywnie wodź z mózgów naszych zwolenników, a oni i tak nas miłują i głosują na nas !!! Po prostu PO-je-ba-na patologia ! Czytajcie nasze notki, wpisy i komentarze i uczcie się. Być może istnieje w przyrodzie takie zjawisko jak ponowne przestawienie mózgów ?!
teraz wiesz matole2020.02.20 16:07
nie "We Nation" ale We the Nation
Pfft2020.02.20 16:12
Tia. I potem indywidua twojego pokroju mają jeszcze czelność zarzucać jakąś "pogardę" drugiej stronie...
Pfft2020.02.20 16:13
"- likwidowaliśmy sukcesywnie tych, którzy wiedzieli o nas zbyt dużo (~42 osoby, w tym: Lepper, Ziętara, Muś, Blida, Felzmann)" - a na to stwierdzenie, mam nadzieję - masz twarde dowody, bo w przeciwnym wypadku powinna się tobą (i twoimi mocodawcami, płatny trollu) zainteresować prokuratura.
Iza2020.02.20 15:55
Apel do historyków polskich ! Pokażcie tej chorej totalnej opozycji historyczną prawdę, bo oni są niedouczeni, oni nic nie wiedzą : - pokażcie im czym był układ Ribbentrop-Molotow i jego tajny aneks, - pokażcie im jak Niemcy napadli na Polskę 1.09.1939, bombyrdowania, mordy i obronę rzołnierzy polskich, - pokażcie im inwazję sowietów 17.09.1939, mordy tysięcy oficerów i jeńców polskich, setki tysięcy deportowanych na Sybir, do gułagów, obławę augustowską, - wytłumaczcie im, że armia czerwona nie wyzwoliła Polski, ale przyniosła Polsce sowiecki komunizm i okupacjŁ Polski . Uczcie tych zajobów, albo WON z Polski !!!
PiotrS2020.02.21 9:58
A to jakoś na temat artykułu było? Pytanie drugie: A czy opozycja kwestionuje którykolwiek z punktów wymienionych przez Ciebie powyżej?
gracz2020.02.20 15:55
Też mi nowość,komunistyczna stonka zawsze kłamie szkaluje kradnie a w końcu morduje.(P)asożyty (E)uropejskie,to prawidłowa nazwa tego nomen omen organu.
Piotr Nowak2020.02.20 15:54
Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
Kopertnik Pederasta niech nam żyje i podrasta.2020.02.20 15:44
Mamy wolność np. marszałek senatu,bierze koperty od ludzi i co to jego hobby podobno.
MaxFiend2020.02.20 17:17
A inny marszałek pracuje za kasę na "wolontariacie" :-D