01.04.20, 09:00Fot. via Wikipedia, CC 3.0 (Ministerstwo Finansów) / Pixabay - 3844328

,,Tarcza antykryzysowa'' to nie wszystko! Kolejna specustawa już w trakcie pisania

To nie koniec pomocy, jaką państwo ma zamiar zaproponować firmom mającym problemy w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Rząd przygotuje kolejną specustawę.

W rozmowie dla środowego „Pulsu Biznesu” Minister Finansów Tadeusz Kościński poinformował, że trwają już prace nad kolejną specustawą, która ma pomóc polskim firmom. Jej celem będzie uzupełnienie tego, czego brakuje w pierwszej.

Minister nie wykluczył również rozwiązań pomocowych przewidzianych dla średnich firm.

Kościński stwierdził w rozmowie, że wierzy w to, że gospodarka po epidemii szybko odbije. Dodał jednocześnie:

Aczkolwiek prawdopodobieństwo, że tak się stanie szacuję na 30 proc. Kolejne 30 proc. to scenariusz, w którym odbicie będzie miało kształt litery U. Pozostałe około 30 proc. przypada na scenariusz dłuższego spowolnienia, które obrazuje litera L. Wówczas wychodzenie z kryzysu zajmie rok”.

Podkreślił, że działania rządu mają na celu stymulowanie scenariusza optymistycznego, a więc odbicia według litery V. Dodał jednocześnie, że im bliżej maja, tym więcej wskazuje na to, że będzie to jednak litera U.

Zbieramy informacje i opinie, które pomagają w przygotowaniu kolejnych rozwiązań. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że na tarczy sprawa się nie kończy”

- zaznacza minister i dodaje, że przepisy będą poprawiane oraz nowelizowane tak, aby reagować na zmieniającą się rzeczywistość.

Podkreślił także, że kolejna specustawa już jest w trakcie pisania.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Sala samobojcow Hejter 20202020.04.1 18:52
Oglądaj Hit- Sala samobójców. Hejter 2020 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale -->> www.ciinema.eu Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko. Wejdź zapisz sie i oglądaj same nowości :) Polecam jak najbardziej!
abc2020.04.1 17:33
Czy wirus wie już o waszej nowej specustawie?
Randki z syfem, randki z larwą sąsiadka 2020.04.1 14:14
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.zwiazki24.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.zwiazki24.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.zwiazki24.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Do moderatora2020.04.1 14:06
Jeżeli to prawda żeś oficjalny moderator Frondy, to świadczy ,że z portalu Fronda chcesz uczynić gadzinówkę jaką jest portal Niezależna.
witek2020.04.1 13:50
Ty minister wielowariantowy założenie macie jedno, oficjalnie powiedziane przez Trumpa. PKB spadnie do 50% a bezrobocie wyniesie min 30%. Istnieje ryzyko, że wy jako prymusi i socjaliści przebijecie te oficjalne wytyczne. O przyszłej nacjonalizacji nie będę jeszcze pisał bo i tak nikt nie uwierzy.
Nik2020.04.1 13:37
A ja widze literę G gówno z tego wyjdzie
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.1 13:27
Seks kamerki chat skype! Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia! Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online! www.zwiazki24.com.pl A może trafisz na piękną sąsiadkę!
T.2020.04.1 11:52
tarcza napisana przez ludzi którzy nie potrafią odróżnić przychodu od dochodu...
Michał Jan2020.04.1 14:46
Może spec-ustawą to poprawią?
GłosPuszczy2020.04.1 11:52
Kolejny krok do mega inflacji i dorżnięcia resztek gospodarki. Wasze działania przypominają atak czołgów i helikopterów na dom w którym zalągł się szkodnik.Finalnie dom będzie zburzony i spalony, a szkodnik przeniesie się do sąsiada. Poski rząd w walce z koroną wspina się na szczyty paranoi i stosuje lekarstwa które zabiją pacjenta.
plantator buraków2020.04.1 11:09
Posty elektoratu "totalnej" opozycji dowodzą, iż jest on jeszcze głupszy od swoich przywódców. I to byłoby nawet oczywiste, bowiem głupich przywódców zawsze muszą wybrać do parlamentu jeszcze głupsi od nich wyborcy. A że jednocześnie w Polsce opozycja jest najgłupsza w całej Europie, to trudno się dziwić, że i jedni, i drudzy już długo nie pociągną. Dowodzi tego choćby fakt, że ten cały Bótka plecie na własnych konferencjach prasowych nie tyle resztkami rozumu, co resztkami sił. Kiepsko to już wygląda, oczywiście dla nich. Dla takich jak ja, jest za to niezmiernie budujące. Mimo trudnych czasów.
Michał Jan2020.04.1 14:47
Opozycja postanowiła być miła dla rządu i stara się za bardzo od niego nie różnić.
anonim2020.04.1 11:09
Jak banki reagują na poprawiane oraz nowelizowane przepisy?
Filmy online2020.04.1 10:50
Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem . Polecam jak najbardziej!
anonim2020.04.1 10:38
KOMENTARZ NA CZAS KRYZYSU youtube.com/watch?v=uGn52etMfXs&feature=youtu.be
Bogo2020.04.1 10:26
Powiedzcie dlaczego miałbym dokładać się do tych debili, którzy brali fury w lizing za 400tyś zł.(jak Grodzki) nie płacili podatków i płacili pracownikom minimalne płace, niech teraz przesiądą się z powrotem na hulajnogi.
moderator2020.04.1 10:24
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
To bardziej realny scenariusz soooopowlazie pidi2020.04.1 11:28
Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.
Następna spec ustawa2020.04.1 10:17
Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszone dostawy rząd ma tłumaczyć problemami z zakupem testów. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.
Piotr Nowak2020.04.1 10:26
Synu, ty cierpisz na wyprostowanie twoich zwojów mózgowych !
jerzy2020.04.1 10:26
Puknij się w łeb
stm.2020.04.1 10:47
Niczym Joseph Goebbels...
GłosPuszczy2020.04.1 11:55
Inernet , niestety zresztą, jest miejscem w którym każdy moze wylać swoje urojenia, obawy i nienawiść jak ten tu prorok co powyżej.i zwykle niema to zadnego pokrycia w rzeczywistosci.
anonim2020.04.1 9:58
Koronawirus i świat zmienił się na naszych oczach, banksterzy w interesie małych przedsiębiorców proponują tarczę antykryzysową?
anonim2020.04.1 9:52
o tym media nie mówią, "Strajk" Przedsiębiorców? Ustawa Antykryzysowa to pomyłka! Relacja spod KPRM! Tylko wRealu24! www.youtube.com/watch?v=VaflvaAYS3w
anonim2020.04.1 9:51
Tadeusz Kościński piękną polszczyzną?
Michał Jan2020.04.1 9:35
Jak to? Najgenialniejsza "Tarcza", zgłaszanie uwag do której było najcięższych grzechem opozycji wymaga specustaw?
Feles2020.04.1 9:19
Specustawa to po rosyjsku. Prawidłowo po polsku to ustawa specjalna. Dowodzi to kim są mocodawcy i sponsorzy frondy.
Michał Jan2020.04.1 9:30
Po rosyjsku byłoby Specust albo raczej Speczak. Spec ustawa bardziej grypserą pachnie. Coś jak git człowiek. A grypsera wzięła się z języka...?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.1 9:11
Po prostu do tarczy brakuje ... miecza na społeczeństwo i opozycję. Hełm już jest, czyli zakuty łeb.
Franio2020.04.1 9:23
Nie musisz sie przedstawiac, ze jestes "zakuty leb".
Michał Jan2020.04.1 9:33
Już jakiś mieczyk jest: trzy dychy od cwaniaka i piątka od frajera.
Już jest gotowy2020.04.1 10:19
Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszone dostawy rząd ma tłumaczyć problemami z zakupem testów. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.
StanPio2020.04.1 10:36
Wroga propaganda! POszoł won!