05.01.16, 14:33

Tata Agaty Dudy walczy z chorobą

- Prof. Julian Kornhauser, tata prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy powoli powraca do zdrowia i twórczości poetyckiej. Po udarze mózgu, który przeszedł osiem lat temu, na kilka lat przerwał pisanie wierszy. - donosi "Fakt".

Tygodnik "Dobry Tydzień" informuje, że rehabilitacja przynosi skutki, dzięki czemu teść prezydenta Andrzeja Dudy wrócił do pisania.
W 2008 roku prof. Julian Kornhauser przeszedł udar mózgu. Tata Pierwszej Damy musi poruszać się na wózku, miał problemy z mówieniem, prawa strona jego ciała została sparaliżowana.

– Niestety, od siedmiu lat stan zdrowia w zasadzie uniemożliwia tacie działalność zawodową –mówiła pierwsza dama w październiku ubiegłego roku na łamach tygodnika „Dobry Tydzień”. Jednak jak się okazuje, stan zdrowia jej taty, dzięki rehabilitacji uległ polepszeniu.

Jednak jest dobra wiadomość, stan zdrowia teścia prezydenta Dudy znacznie się poprawił

– Pan profesor choć z trudem, ale mówi – potwierdza tygodnikowi "Dobry Tydzień" poeta Janusz Drzewucki, znawca twórczości prof. Kornhausera.

- Prof. Julian Kornhauser jest znanym poetą i pisarzem. W przeszłości był profesorem filologii słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień opiekuje się nim żona, Alicja Wojna-Kornhauser oraz brat prezydentowej, Jakub Kornhauser. Często, przy okazji wizyt w Krakowie odwiedza go też prezydentowa. - informuje tabloid "Fakt".

bg/fakt.pl

Komentarze

anonim2016.01.5 17:15
Zdrowia życzę.
anonim2016.01.5 19:14
Niech Pan szczodrze mu poblogoslawi.