20.10.21, 19:04

,,Tato – bądź, prowadź, chroń''. Wyjątkowa konferencja o ojcostwie!

Weź udział w wyjątkowej konferencji o ojcostwie i wyzwaniach stojących przed mężczyznami

„Tato – bądź, prowadź, chroń” – to tytuł wyjątkowej konferencji Centrum Życia i Rodziny, poświęconej tematyce ojcostwa i wyzwaniom stojącym przed współczesnymi mężczyznami i ojcami. Wśród ekspertów, którzy zabiorą głos są m.in. Barbara Nowak, Janusz Wardak i dr Andrzej Mazan. Konferencję poprowadzi red. Krzysztof Ziemiec.

We czwartek 21 października o godz. 10:00 w auli Warszawskiego Domu Technika NOT odbędzie się konferencja pod tytułem „Tato – bądź, prowadź, chroń”, podczas której eksperci będą dyskutować na temat wyzwań jakie stoją przed współczesnymi mężczyznami i ojcami. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie jak przeciwdziałać kryzysowi męskości, a także w jaki sposób uzdrawiać relacje rodzinne. Przeanalizują również problem kulturowego ataku na ojcostwo.

„W obliczu kryzysu męskości, wszechogarniającej promocji nieodpowiedzialnych postaw, coraz bardziej niepokojących statystyk dotyczących rozwodów i rozbitych rodzin, pragniemy podjąć tematykę ojcostwa na miarę potrzeb XXI wieku” – wskazują organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny. Aby wziąć udział w konferencji w formie online wystarczy wypełnić formularz na stronie: https://badzprowadzchron.pl. Tam znajdują się również wszelkie informacje dotyczące programu wydarzenia.

Prelegentami konferencji „Tato – bądź, prowadź, chroń” będą uznani eksperci w dziedzinie edukacji i pedagogiki. W pierwszym panelu uczestnicy będą mogli wysłuchać Janusza Wardaka, doradcy edukacyjnego, a prywatnie ojca dziesiątki dzieci, a także Bogny Białeckiej, psychologa i prezesa Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. W drugim panelu głos zabierze Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty oraz dr Andrzej Mazan, dyrektor Kolegium Świętej Rodziny.

Trzeci panel będzie poświęcony cnotom ojcowskim, o których opowie znany pedagog Dariusz Zalewski. Z kolei na pytanie „Dlaczego potrzebujemy ojcostwa?” odpowie ks. dr Jarosław Powąska, teolog pastoralista i duszpasterz w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Konferencja będzie prowadzona i moderowana przez red. Krzysztofa Ziemca, który także podzieli się ze słuchaczami własnymi spostrzeżeniami o kondycji rodziny i współczesnym ojcostwie.

Jak wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, ojcostwo, ale także wyzwania i kryzysy współczesnych mężczyzn to temat, o którym należy dyskutować. – Zmiany społeczne i rewolucja kulturowa, która obrała sobie za cel walkę z rodziną i małżeństwem negatywnie wpływa również na postawy mężczyzn i ojców. Kryzys męskości na Zachodzie jest bardzo duży i wciąż postępuje. Podczas konferencji chcemy zwrócić uwagę na pewne mechanizmy i procesy, które w Polsce powinniśmy zatrzymać lub kryzysy, z których jako społeczeństwo musimy wyjść. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy konferencję „Tato – bądź, prowadź, chroń” – wskazuje Ozdoba.

 

Dodaje, że wydarzenie swoją tematyką i hasłem nawiązuje do Narodowego Marszu Życia i Rodziny, który odbył się 19 września 2021r. w Warszawie. – Tytuł konferencji brzmi identycznie jak hasło Marszu i to z naszej strony celowe. Chcieliśmy tym pokazać, że rola ojca w życiu rodzinnym i społecznym jest niezwykle istotna i trzeba o niej mówić. To także nawiązanie do innej naszej kampanii „Dzień Ojca na nowo!”, w której domagamy się przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca – na uroczystość Świętego Józefa. W tym momencie specjalną petycję w tej sprawie podpisało już blisko 40 tysięcy osób. Każdy może wesprzeć kampanię i dowiedzieć się o niej więcej wchodząc na stronę www.DzienOjca.pl – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Konferencja „Tato – bądź, prowadź, chroń” odbędzie się 21 października w auli Warszawskiego Domu Technika NOT. Wyczerpano limit miejsc, ale wciąż można wziąć w niej udział w formie online. Zapisy są możliwe za pośrednictwem strony: https://badzprowadzchron.pl.

Komentarze

Adeptus2021.10.21 10:44
Jak można organizować konferencję "Tato chroń", w oparciu o chreścijaństwo wynikające z Biblii, która mówi, że: - rodzice mają prawo mordować knąbrne dzieci, a obowiązek je mordować, jeśli odejdą od wiary jedynego słusznego boga, - jeśli Twoje dzieci zginą w ramach zakładu boga z Szatanem, nie masz prawa mieć do niego żalu, zwłaszcza jeśli potem ześle ci więcej nowych dzieci jako zamienniki, - jeśli bóg karze Ci złożyć w ofierze własne dziecko, masz obowiązek posłuchać, - musisz kochać żydowskiego starożytnego sekciarza bardziej, niż własne dzieci (albo wręcz je nienawidzić, żeby miłość do nich nie przesłaniał miłości do sekciarza), - największą radością dla Ciebie powinna być możliwość wiecznego adorowania boga, nawet jeśli z wyroku tego boga w tym samym czasie twoje dzieci będą cierpieć straszliwe męki. Rodzina Bogiem słaba. Bóg wzorem patologicznego ojca. Oczywiście, organizatorzy mają rację o tyle, że faktycznie zachodzi kryzys rodziny i męskości, ale walka z nim poprzez chrześcijaństwo to bzdura. Z dwojga złego już wolę ten lewacki kryzys, niż żeby ojcowie mieli stać się patusami kierującymi się zbrodniczymi zasadami biblijnymi i naśladującymi boga-potwora. adeptusrpg.wordpress.com
Zawi2021.10.20 20:39
Niestety nawet ilustracja do tego wydarzenia jest w duchu gender :( Katolicka ilustracja, to ojciec - filar, na którym opiera się żona i reszta
Zawi2021.10.20 20:36
"jak przeciwdziałać kryzysowi męskości, a także w jaki sposób uzdrawiać relacje rodzinne. " Sposoby są dwa. Po nowemu, czyli równość, równość, empatia, równość, bezpłciowość, jednym słowem gender. Albo po staremu, czyli patriarchat. Ojciec - głowa, decyzje i prawo ostatniego słowa a za tym całkowita odpowiedzialność za błędy, żona z niełatwym zadaniem podporządkowania, ale też przywilejem większej beztroski i dzieci posłuszne rodzicom, do czasu samodzielności.
Diabeł2021.10.21 9:47
odpowiedzialność za błędy ale przed bogiem a nie przed vox populi vox dei
Diabeł2021.10.21 9:48
Ojca oczywiście.
Diabeł2021.10.21 9:51
I oczywiście nie mówimy o zwyrodniałych przypadkach seksualnych - tutaj wspólnota powinna mieć władzę.
Żyd zboczeniec z Gdańska szuka "miłości"2021.10.20 20:14
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" złożył memu synowi (13-latek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
OjcostwoKnabitaJestGodneRogaczostwaJózka2021.10.20 20:01
Do kompletu dziwadeł brakuje tam jeszcze żywego kościotrupa klerucha Knabita! Zeschły ojczulek-pasożyt to kopalnia wiedzy. Jak migać się przez sto lat od założenia rodziny, wychowywania dzieci, zabawiania wnucząt.
W **** się nie mieści2021.10.20 19:24
W katolickiej Polsce, katolicko wychowani mężczyźni, w 80% przypadków, porzucają swoje kobiety, jeżeli urodzi im się niepełnosprawne dziecko.
Diabeł2021.10.20 20:23
Nie wierze że aż taki procent ale jest coś takiego że urodzona anomalia powoduje u kobiety nadmierną troskę i nie dość że nie chce się oddawać mężowi - bo ją to wstydzi to robi mu za dużo awantur i che żeby się poświęcał dla warzywa tak jak ona.
Zawi2021.10.20 20:41
Wbrew stereotypom, to nie mężczyźnie porzucają żony ("bo się zestarzała") a odwrotnie. Ponad 2x więcej rozwodów wnoszą kobiety
Adeptus2021.10.21 10:46
Może dlatego, że przyczyną większości rozwodów jest chęć ucieczki przed patologicznym facetem maltretującym żonę i dzieci, a nie "swoboda seksualna", jak próbują wmawiać księża? Ech nie, przecież księża nie mogą się mylić! adeptusrpg.wordpress.com
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.20 19:17
"Z kolei na pytanie „Dlaczego potrzebujemy ojcostwa?” odpowie ks. dr Jarosław Powąska" klecha wypowiadający się na temat ojcostwa! krwa ale jaja! mogliście jeszcze kaczyńskiego zaprosić żeby się wypowiedział!
rebeliant2021.10.20 19:09
Postawiło niebo na zawsze dziewice i celibatów, więc jakie ojcostwo ? Weźcie sobie Ducha Świętego do tego klubu - on zapładnia tak, że ta dziewicą pozostaje czystą i niewadzącą zgrai pedałów.