05.02.15, 11:04Baner usunięty z kościoła na pl. Zbawiciela (fot. Facebook.com/TygodnikDoRzeczy)

Tęcza nie przeszkadza, ale baner z zaproszeniem na katechezę tak!

„Na Placu Zbawiciela w Warszawie konserwator zabytków nakazał usunięcie z kościoła baneru zapraszającego na katechezy. Zadziwiająca nagła troska o zabytkowy wygląd tej części Warszawy...” - poinformował Tygodnik „Do Rzeczy” na Facebooku.

Jak się okazuje, baner z zaproszeniem na katechezy, jaki został powieszony na ścianie świątyni przeszkadza konserwatorowi zabytków. Nie przeszkadza mu jednak tęcza, jaka od długiego czasu stoi na pl. Zbawiciela, nieopodal tej świątyni, niezwykle szpecąc przestrzeń publiczną.

Tęcza z pl. Zbawiciela była też kilkakrotnie podpalana, jednak za każdym razem miasto znajdywało grube pieniądze na odbudowanie instalacji. Przeciwnicy tęczy zwracali też uwagę, że umieszczanie symbolu środowisk LGBT w pobliżu obiektu sakralnego jest co najmniej kontrowersyjne, ale taki argument również nie zadziałał na Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Ciekawe, że konserwator zabytków ma coś przeciw niewielkiemu banerowi, za pomocą którego duchowni zapraszali na katechezy, a jednocześnie nie przeszkadza mu ogromna tęcza, szpęcąca zabytkowe miejsce stolicy.

MaR/Do Rzeczy/Facebook/Wmeritum.pl  

Komentarze

anonim2015.02.5 12:07
Zdajecie sobie moi drodzy sprawę z tego, że cień rzucany przez tęczę nawet nie omiata fundamentu świątyni, podczas gdy pod takim banerem jeśli tylko trafiłoby się kilka cieplejszych i słonecznych dni (co zdarza się i w lutym), powstaje idealne środowisko dla grzyba zachodzącego na ścianę zabytkowego kościoła?
anonim2015.02.5 12:15
@naos A czy zgadzasz się z tym ,że tęcza ,która miała stać tylko kilka miesięcy powinna być potem zgodnie z umową rozebrana?
anonim2015.02.5 12:21
No i dobrze zrobił, nie można obwieszać zabytków reklamami. W ogóle w Polsce reklam jest za dużo, a ich jakość woła o pomstę do nieba.
anonim2015.02.5 12:22
pewnie konserwator jest pedalichem
anonim2015.02.5 12:26
Canis_unfamiliaris; no co ty nie powiesz???? ażesz ale łobuzy , taki banner wywieszać aby zniszczyć fasadę światyni a może później zgłosić do rozebrania bo zagrzybiona; ale sobie metodę znaleźli; na szczęście POzytywny konserwator uchronił katolicką światynię od zniszczenia lol...
anonim2015.02.5 12:31
@existenZ Weź sobie poszukaj i przeczytaj ile czasu tęcza stała niezgodnie z prawem.
anonim2015.02.5 12:33
tęcza jest symbolem pokoju a pedałom wara od niej
anonim2015.02.5 12:40
wieszanie banera na zabytkowej świątyni to byl bląd! baner zapowiadający katechezy powinien zawisnąć na TĘCZY - znaku i symbolu przymierza Boga z Noem i jego potomkami ... Tak naprawdę, to jestem faszystą ... >>> http://glosmichnika.blox.pl/2014/11/Tak-naprawde-to-jestem-faszysta.html
anonim2015.02.5 12:47
co do banera - glupota jest czepianie sie tego banera przez konserwatowa zabytkow. Baner zawisnie na jakis czas i zostanie zdjety, kiedy czas rekolekcji minie. Rozne reklamy ludzie wywieszaja w najroznieszych miejscach a Kosciol ma prawo reklamowac swoje uslugi jak kazdy inny. Banery reklamujace najrozniejsze zjadzy, festiwale tez wisza czasem w miejscach, gdzie moglyby niejednemu przeszkadzac, ale nikt sie nie czepia. Ale co do teczy to przesadzacie. Taka okropna nie jest i nie szpeci zabytkowego miejsca stolicy. Ciekawe, czy gdyby tam stala jako symbol Przymierza Boga z ludzmi ( ta historia z Potopem w tle) to tez tak bardzo by Wam to przeszkadzalo i bylo takie szpetne? Tu przeciez chodzi tylko i wylacznie o 'kontekst' tej teczy a nie walory estetyczne, nieprawdaz?
anonim2015.02.5 13:06
@ existenZ Tęcza została postawiona jako obiekt tymczasowy, bez odpowiednich zezwoleń budowlanych! Jeśli o tym nie wiesz, to już wiesz! A baner zawieszony był, tymczasowo, jako pewna akcja, na budynku kościoła, który ma swojego właściciela. I nie jest nim konserwator zabytków... Kretynizm obecnych władz POst PRyLowskiego quasi państewka jest przerażająca. @ naos, nawet nie chce mi się odpowiadać. Powiem jeszcze raz: Tęcza stoi bez wymaganych zezwoleń w pasie drogowym, jako obiekt tymczasowy!
anonim2015.02.5 15:04
tęcza jest obiektem który budzi kontrowersje i to jak widać silne. Baner (niereklamowy, nie będący źródłem zarobku) powieszony na kilkanaście dni przekazujący czystą informację nikogo nie obraża i ingeruje w przestrzeń publiczną 100 razy mniej niż owa tęcza... ale dla wielu z was nie chodzi o rozumowe argumenty tylko ideologiczną nawalankę, pożyteczni idioci omamieni zbyt częstym oglądaniem telewizji serwujących jedynie słuszną prawdę.
anonim2015.02.5 15:11
Jak chcecie coś naprawdę szpetnego z przestrzeni miejskiej usunąć, to polecam zainteresowanie się pomnikiem ks. Skorupki przed katedrą na Pradze. Ksiądz był OK, ale pomnik nie jest OK, bo jest wręcz karykaturalny w swojej brzydocie.
anonim2015.02.5 16:25
Jak warszauery wybierają takie wadze to potem musza ponosić konsekwencje swoich wyborów.
anonim2015.02.5 17:00
@AirWolf Sam sprawdź, w ustawie o drogach publicznych jakie zezwolenia powinna posiadać budowla nie związana z ruchem drogowy, na trwałe związana z podłożem na terenie pasa drogowego. ... Jeśliś ciekaw, oczywiście... I piszesz z faktycznego zainteresowania, a nie dla bicia piany! @ straniero1 Masz rację, świątynia jest... świątynią. Dzieją się tam różne wydarzenia, związane z kultem religijnym... między innymi rekolekcje... a konserwator zabytków w Warszawie, niech się zajmie pseudoPOmnikami PO sowieckiej armii, albo budynkami w których były UB-eckie i NKWD-owskie katownie. Za to mu płacimy!