11.07.13, 11:45(Fot. FreeDigitalPhotos)

Teksańska Izba Reprezentantów ostatecznie przegłosowała prawo zakazujące aborcji powyżej 20 tygodnia ciąży

Ustawa utknęła podczas pierwszej specjalnej sesji, na skutek 11-godzinnej obstrukcji senatora Wendy'ego Davisa i rozwrzeszczanego proaborcyjnego tłumu, uniemożliwiających procedowanie.

Przedwczoraj Demokraci, podczas 10-godzinnej debaty próbowali przeszkodzić przegłosowaniu prawa przez proponowanie ponad 12 poprawek, które miałyby zmiękczyć lub zepchnąć na boczny tor ustawę. Pomimo to, wszystkie poprawki zostały odrzucone.

Ustawa zmierza obecnie do Senatu, gdzie najprawdopodobniej również zostanie przegłosowana.

Gubernator Rick Perry, który, przez swoją decyzję o nieubieganie się o reelekcję w 2004, podsycił spekulacje, że będzie kandydował na prezydenta w 2016 r., zwołał specjalną sesję ustawodawczą wyłącznie w celu przegłosowania ustawy. Obiecał także, że ją podpisze.

Prawo przyciągnęło uwagę zarówno środowisk obrońców życia, jak i proaborcyjnych, co zaowocowało starciami na zewnątrz budynku Kapitolu. Michelle Duggar z TLC'S 19 Kids and Counting zawezwała do ukrócenia "Dziecięcego Holokaustu". Rick Santorum odwiedził miasto.

Podczas jednego, szczególnie napiętego starcia, podczas, gdy zwolennicy prawa do życia śpiewali "Amazing Grace", niektórzy proaborcyjni próbowali ich zakrzyczeć skandując "Niech żyje szatan!". 

MCC/LSN

Komentarze

anonim2013.07.11 12:27
Dobre i tyle...
anonim2013.07.11 13:13
Amaznig Grace, how sweet the sound That saved a wretch like me. I once was lost but now I'm found, Was blind but now I see. Praise the Lord!
anonim2013.07.11 13:41
"Hail Satan" nigdy nie wygra z "Amazing Grace"!
anonim2013.07.11 15:12
...tak jak zabicie nastoletniego stopa_katofobii to co innego niż zabicie kilkudziesięcioletniego człowieka. Co nie zmienia faktu, że obu przypadkach to jest morderstwo.
anonim2013.07.11 18:03
@stop_katofobii zacznij się uczyć z podręczników medycznych, a nie lewackich broszurek propagandowych - wtedy dowiesz się jaki kit ci wcisnęli do pustej łepetynki. Określenie "płód" to nazwa fazy rozwojowej jak w przypadku człowieka "dziecko" czy "nastolatek", a morderstwo człowieka jest morderstwem niezależnie od tego w jakim jest wieku.
anonim2013.07.11 18:08
A tak na marginesie stop_katofobii musisz mieć baaardzo poważne niedobory intelektualne, jeśli nick "Nabi" skłonił cię do zwracania się do mnie w formie żeńskiej - oj ten wasz gender i queer już mocno ci zaszkodził... Zajrzyj do słownika (dobrego, papierowego w bibliotece) co znaczy "Nabi" - ha,ha, daruj sobie, w Wikipedii bzdury wypisują półgłówki jak ty, ale to co napisali myślącego może naprowadzić - ciebie nie dotyczy...