17.01.19, 12:16

Telewizja Polska uruchomi kanał TVP Wilno

Telewizja Polska we współpracy z rządem Mateusz Marawieckiego planuje uruchomienie kanału TVP Wilno. Stacja ma być nadawana w języku polskim i skierowana do Polaków mieszkających na Litwie.

Prace nad uruchomieniem kanału, według dziennikarzy portalu WirtualneMedia.pl ruszyły już w zeszłym roku. Informację o uruchomieniu stacji podał Mariusz Pilis, który stwierdził, iż prawdopodbnie nadawanie zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia.

Początkowo kanał TVP Wilno nadawać będzie dużo treści wyprodukowanych przez TVP Polonia, jednak już teraz w Domu Polski w Wilnie, czyli siedzibie stacji budowany jest zespół redakcyjny złożony głównie z młodych lokalnych dziennikarzy.

"Jednocześnie jest to redakcja zamiejscowa TVP z siedziba w Wilnie, gdzie pracować będzie kilkudziesięciu dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników. Produkować będą codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne, które zainteresują Polaków mieszkających na Litwie" – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Kanał TVP Wilno dostępny będzie w internecie, a także na litewskim multipleksie w regionie Wileńszczyzny.

mor/DoRzeczy.pl/Fronda.pl

Komentarze

lolek2019.01.18 9:00
A Gazeta Polska "wspiera" Kurier Wilenski.