10.07.21, 08:59Fot. screenshot YouTube (Telewizja Republika)

Terlikowski: miejsce dla zdemoralizowanego proboszcza to pakamera z miotłami

Wczoraj internet obiegło nagranie, na którym proboszcz jednej z Częstochowskich parafii domaga się 800 złotych w zamian za wyrażenie zgody na pogrzeb w innej parafii.

Zmarła parafianka tuż przed śmiercią wyraziła życzenie, że chciałaby zostać pochowana na cmentarzu innej parafii. Syn kobiety chciał spełnić życzenie matki. W takiej sytuacji dotychczasowa parafia powinna wydać zgodę na pochowanie zmarłej na terenie innej parafii.

Tej zgody nie chciał jednak udzielić lokalny proboszcz bez zapłaty, bagatela, 800 złotych. Syn zmarłej kobiety ukradkiem nagrał rozmowę z proboszczem, która obiegła internet.

- Może pan dostać, tylko za odstępne. Za friko nie dam. Nic nie ma za friko - mówił proboszcz.

Wiadomość o zdarzeniu błyskawicznie dotarła do Kurii, która odbyła już dyscyplinującą rozmowę z proboszczem, a ponadto wezwała go na rozmowę w cztery oczy.

- Bezpośrednio po ujawnieniu sprawy wikariusz generalny skontaktował się z księdzem, aby zweryfikować, czy nagranie jest prawdziwe i to zostało potwierdzone. Następnie odbył dyscyplinującą rozmowę i zobowiązał proboszcza do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Dodatkowo został wezwany na rozmowę z biskupem - powiedział rzecznik Archidiecezji Częstochowskiej ks. Mariusz Bakalarz.

Do sprawy na Facebooku odniósł się także Tomasz Terlikowski, wskazując, że zdemoralizowany proboszcz powinien przestać być proboszczem.

"Obejrzałem sobie filmik z księdzem proboszczem z archidiecezji częstochowskiej, który domaga się 800 złotych odstępnego za to, by pogrzeb odprawiono w innej, niż jego parafii. "Nie ma nic za darmo", "mnie to nic nie kosztuje, ale pana będzie kosztować" - oznajmia. Komentarz do tej sprawy może być tylko jeden. Proboszcz, który w ten sposób traktuje człowieka w żałobie i posługuje się językiem cwaniaczka od kaski, powinien błyskawicznie przestać być proboszczem. Człowiek kompletnie pozbawiony empatii nie powinien pracować z ludźmi, bo rani ich, niszczy dobrę imię Kościoła i dorabia gębę tysiącom proboszczów, którzy naprawdę wiedzą, jak się w takiej sytuacji zachować. A dla owego księdza z pewnością znajdzie się jakaś poważna posada w kurii czy na zapleczu. Może zajmować się szczotkami czy pilnować czystości parkietów, bo do tego empatia potrzebna nie jest"

- napisał publicysta.

jkg/wirtualna polska, facebook

Komentarze

towarzysz Jagoda2021.08.1 12:29
Może publicysta przy okazji oświeci wszystkich, skąd księża w Polsce biorą pieniądze na utrzymanie i ile wynosi w Polsce minimum socjalne albo tzw. płaca minimalna.
Bożena2021.08.1 8:24
Dorobił się proboszcz swojego friko. Po co mu to było? Jednak bardzo dobrze się stało, że dostał obuchem. Teraz gdy jego ułomność została upubliczniona, pewnie będzie musiał się spotkać w dialogu z samym sobą. Czego mu życzę. Takie spotkania bywają owocne, tym bardziej, że jak widać po jego postawie, dawno już nie analizował swojego światopoglądu. Gdyby to robił, to z pewnością nie dokładałby do problemów pogrążonego w smutku syna, kolejnych kłopotów. Ciekawa jestem jak ten ksiądz proboszcz przygotowywał kazania. Skąd czerpał "wiedzę" i przykłady np. dotyczące miłości bliźniego, albo gdy mówił o współczuciu. Pozostał jeszcze problem posiadania dóbr materialnych i pazerności księdza proboszcza..... Może unika tematów swojego zniewolenia zachłannością i pomija niewygodne tematy, z olbrzymiej ilości cytatów Pisma Świętego;-) Niemniej ma szczęście, że zobaczył w Internecie, na nagranym filmie siebie i swoje błędy - teraz, może stanie się człowiekiem świętym. Jak św. Franciszek, św. Jan Maria Vianney, św. Brat Albert i wielu, wielu innych - z całego serca mu tego życzę. Interwencja Bożej opaczności względem nieco zaślepionego proboszcza była idealna;-) Powinien Bogu dziękować za możliwość opamiętania... Kilka słów do pana Tomasz Terlikowskiego. Panie Tomaszu, proszę nie oceniać tak surowo tego proboszcza i dać mu szansę na poprawę. Teraz w swojej parafii, będzie mu znacznie lepiej, no może nie lepiej, a korzystniej dla jego rozwoju duchowego. Parafianie będą patrzeć mu na ręce i do skarbonki. Ponadto, każde wypowiedziane "słowo Boże" będzie przez księdza i parafian weryfikowane. Czyż, to nie jest wielka szansa dla proboszcza i parafian - by jedni z uwagą słuchali a proboszcz postępował zgodnie z tym co mówi?
pogrążony w smutku2021.08.1 12:41
Ja też nie dokładałbym do problemów pogrążonego w smutku syna, kolejnych kłopotów związanych z nagrywaniem, umieszczaniem tego w internecie. Przecież taki pogrążony w smutku syn, nie miał przez tego proboszcza nawet czasu pomodlić się za matkę.
R2021.07.30 18:25
obłuda terlikowskiego polega na tym że on sam nie chce nic podpisać swoim nazwiskiem za darmo a proboszczowi karze się podpisać darmo; katolicki i nie tylko kler zarabia na Bogu i akurat biskupi i terlikowski więcej zarabiają niż ten bezradny proboszcz któy usiłuje skroić tego co i tak zapłaci bez gotówkowo z ubezpieczenia ok. 8000 zł za pogrzeb firmie pogrzebowej...
Anonim2021.07.29 13:49
Czy się ten Terlikowski mnie boi, że jak ześle miecz na wszystkich grzeszników w Kościele, to zostanie w nim tylko on, święty Terlikowski? Będzie nudno!
Terlikowski2021.07.29 8:19
zamilcz przekupna kanalio
Anonim2021.07.27 12:01
/stp/ "Przyszedłem wzywać [do Kościoła] grzeszników" - kto o tym nie pamięta, niech wie, że wysługuje się szatanowi, który chce, aby grzesznicy pozostali bez ratunku, to jest bez Słowa Bożego i bez sakramentów Kościoła.
jezabel2021.07.26 10:31
a dla Terlikowskiego może być chlewek?
danuta2021.07.24 14:44
BREDNIE JAKIES I TERLIKOWSKI TEZ
anatol2021.07.23 10:56
Terlikowski jednak myśli prymitywnie
Ale za2021.07.22 15:21
friko chce być zbawiony.
fcuk piss2021.07.21 17:47
do do tej pory nie chronili swoich dzieci ?
dakis2021.07.19 10:47
No patrzcie miejsce dla zdemoralizowanego proboszcza to pakamera z miotłami, a miejsce dla zdemoralizowanego Nergala , który pluje na kościół to miejsce w pierwszym rzędzie w mediach? by demoralizował młodzież, bo to tylko biedny grzesznik któremu należy wybaczać?. Cały niewierny Tomasz , jeszcze trochę a będzie śpiewał jak Boniecki .
Anonim2021.07.17 9:52
Ci, co chowaja swoich zmarlych po katolicku, jeszcze bardziej demoralizuja te holote w koloratkach.
Leo2021.07.17 6:22
Jakim prawem ktoś potajemnie nagrywa i potem bezprawnie publikuje w sieci wizerunek proboszcza? Proboszcz powinien wytoczyć mu proces o zniesławienie i zażądać nie 800 zł tylko 800 tysięcy.
Anonim2021.07.17 9:55
Baranie, proboszcz jest osoba publiczna, a znajac mase przekretow ze strony kleru, ktos zabezpieczyl sie nagrywajac rozmowe. Bez nagrania ci swiatobliwi lgarze mieli by mozliwosc zaprzeczania faktom, ktore sa dla nich kompromitujace.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.16 16:36
... tuMaszSrebrniki ... i nadawaj na KK ... nasz czlowiek .. TW Judas ... szalom
Anonim2021.07.16 13:51
/stp/ Terlikowski był normalny do do czasy, gdy uwierzył, że jego grzechy nie są grzechami Kościoła a tylko tych w sutannach lub habitach; a potem zażądał list grzeszników i grzechów Kościoła (bez jego grzechów) http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/diabel4.jpg
toni2021.07.16 5:29
No i dobrze się stało, kościół musi być oczyszczony, bo z takimi warchołami kretynami pójdzie na dno tak jak na zachodzie się stało, nie wspominając obecnie Watykanu z głową kościoła na czele.
Dobromir2021.07.13 12:22
Szkoda, że nie ludzie znają Prawa Kanonicznego. Do pochówku poza parafią nie jest potrzebna zgoda miejscowego proboszcza, tylko miejsca pogrzebu. Kan. 1177 – § 1. Nabożeństwo pogrzebowe za każdego wiernego winno być z reguły odprawione w jego własnym kościele parafialnym. § 2. Każdy jednak wierny albo ci, do których należy troska o pogrzeb zmarłego, mogą wybrać inny kościół na pogrzeb, za zgodą tego, kto nim zarządza, i po zawiadomieniu własnego proboszcza.
Anonim2021.07.16 13:40
/stp/ Parafie jednak szanują tradycję i to prawo, że nie powinno się grzebać bez wiedzy, kim zmarły był w stosunku do Kościoła i jego sakramentów. Więc praktykuje się przekazywanie "pozwolenia' czyli ogólnej informacji moralnej.
...2021.07.29 8:19
NIEPRAWDA!!!!kłamiesz gooownojadzie
Hanna2021.07.11 20:36
Rocco- a po się chcesz wypisywać? Po prostu nie chodż do kościoła. A jak jesteś ochrzczony to i tak jesteś na zawsze Katolikiem a czy to jest bolesne? Jeżeli tak, to masz wyrzuty sumienia i to jest dobra wiadomość!
espada2021.07.24 12:53
NIE JEST KATOLIKIEM. Dopoki nie nawroci sie na nowo z Ducha Swietego nie zostanie nim. Jest tylko ochrzczonym poganinem, nic wiecej. By zostac uczniem Chrystusa musi doswiadczyc dzialania Boga, otrzymac Laske od Niego, co najwazniejsze - ZACZAC ZMIENIAC SWOJE ZYCIE, PORZUCIC STARE SZATY I ZACZAC ZYC NA NOWO WEDLUG DUCHA A NIE CIALA.
Rocco2021.07.11 18:02
Ja nie moge sie nadal wypisac z kosciola. Ciagle problemy. W koncu najnowszy - akt chrztu sprzed 30 lat ma literowke w nazwisku. Wiec odpis aku chrztu jest niewazny do apostazji. Mam pisac do KURII o korekte oryginalnego wpisu sprzed 30 lat. Niech sobie koryguja, co mnie to obchodzi - ja sie sie tylko WYPISAC. Organizacja religijna z ktorej nie mozna sie wypisac? S:E:K:T:A:
Nie kłam2021.07.11 21:32
lewqacki idioto
Anonim2021.07.16 13:44
/stp/ "Ja nie moge sie nadal wypisac z kosciola. Ciagle problemy". Tak, bo jak się wypiszesz, to np. przy pogrzebie grożą księdzu awantury ze strony rodziny, że nie mogą Cię po kościelnemu i katolicku pochować.
Mk 62021.07.11 10:32
„i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. 9 «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!“
Krzysiek2021.07.16 13:19
Sam tez nie pracuj i nie bierz od nikogo wynagrodzenia
Bartosz2021.07.11 9:55
Przykre jest jak bardzo kościół niszczą takie osoby. Komunizm nie był w stanie zniszczyć wiary, tą wiarę niszczą sami księża. Ile tysięcy osób teraz odwróci się od Kościoła? I kto ma przyciągnąć nowych? Kto ma przyciągnąć młodzież? Proboszczowie tacy jak ten?
abc2021.07.11 6:42
Czytając komentarze na Frondzie ciężko nie odnieść wrażenia, iż głównym czytelnikiem jest tu nieznoszący Kościoła troll, wyczekujący z utęsknieniem kolejnej okazji do wylania swej pogardy z wobec braku jakiejkolwiek potrzeby dyskusji. Ta ilość trolli polujących na dowolną informację o Terlikowskim, żeby tylko wydalić, co w nich drzemie, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że działa on w dobrej sprawie. Nic zła tak nie drażni, jak czynienie dobra.
TrolMarian2021.07.11 9:37
Raczej wydaje mi się, że wasza postawa jest dużo bardziej paskudna niż tych "troli". W Biblii piszą o takich "faryzeusze". Oni, trole przynajmniej nie kryją że chcą jak najgorzej. A wy pod pozorem "czynienia dobra" kryjecie wg mafijnej mentalności wszelkie brudy, i to już tak wymyślne, że normalny człowiek by na to nie wpadł, które i tak z siłą wodospadu uderzą gdy wyjda na jaw. A ile hipokryzji w powtarzaniu "tylko prawda was wyzwoli" itp. LOL Na www Radio Maryja nie ma nawet forum, nie mówiąc o całkowitym banie na jakiekolwiek informacje uderzające w kler. Ktoś kto czyni "tyle dobra" powinien być otwarty i pokorny. A ja tu widze mechanizmy sekty, często agresywnej, jak te pisowskie trole.
edek2021.07.10 17:38
Terlikowski to ostatnio dorabia jako korespondent Gazety Wyborczej. Tez niech zamieszka w składziku na miotły.
nil2021.07.10 16:51
Tak, panie Terlikowski, temu księdzu intelektualne ożywienie jest jak najbardziej wskazane. Panu zaś, jako mentorowi z nadania, osądzającemu często bez przemyślenia i po omacku, przydałby się cały arsenał środków do utrzymania czystości, z zaleceniem intensywnego z nich korzystania.
»prawdziwy katolicy«2021.07.10 16:22
naskoczyli hurmą na red. Terlikowskiego!
odp2021.07.10 17:41
Nieee, Terlikowski sam moderuje zachowania obserwatorów.
IdzieszNaPlebanięWięcSpotkaszKleroZłodzieja2021.07.10 16:21
A teraz słowo od mego sponsora (z czegoś trzeba żyć). ------------ Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
IdzieszNaPlebanięWięcSpotkaszKleroZłodzieja2021.07.10 16:15
Typowy przedstawiciel parafijalnej ciemnoty katolickiej przyszedł do spasionego klero-złodzieja z prośbą, żeby ten klero-złodziej kiwnął palcem w sprawie pogrzebu. Trudno mieć pretensje do spasionego klero-złodzieja, skoro zachował się standardowo, czyli chciał okraść parafijalnego ciemniaka katolickiego z forsy. Maksymalnie, na ile się da. W tej sytuacji można mieć pretensje wyłącznie od ciemniaka katolickiego, że poszedł dobrowolnie do klero-złodzieja, chociaż wiedział, że idzie do bezwzględnego chciwca, który chętnie okradałby zmarłych rozkopując pochówki. Gdyby tylko tłusty brzuch nie przeszkadzał mu schylać się do łopaty i schodzić do grobów.
odp2021.07.10 17:39
... a ileż to ciemniaków nawiązuje kontakt z promotorami złodziejstwa nie mając pojęcia o swym infantylizmie. Z tuskiem spotykają się całe rzesze zwolenników KO.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.10 15:36
Terlikowki POP,Pelniacy Obowiazki Polaka.
katolicka deratyzacja Polski.2021.07.10 15:31
Terlikowski to mason,i to wyjatkowo chucpowaty,jak kaze Talmud.
Anonim2021.07.10 15:17
To to jeszcze nic, największa wrocławska parafia to dopiero samowolka i niszczenie miejsc pochówku by w ten sposób przejąć miejsca pochówku i ironiczne słowa rezydenta w sutannie polskiego księdza cyt.: "parytety się zmieniły " - na jakie ? banderowskie ?
mateuszjegliński2021.07.10 15:15
Postępaku Terlikowskij, a dlaczego akurat ta sprawa, która jest wyjątkiem jest nagłaśniana? A postępacki katolik pierwszy bije w cudze piersi. Tow Terlikowskij, przy waszym umie, to nie wiem, czy operowanie na powierzchniach płaskich w kościele nie byłoby zadaniem ponad zdolność percepcji tow dok. Terlikowskiego.
Böno2021.07.10 14:55
Terlikowski to jak Wałęsa. On dzisiaj kopie innych, ale poczekajcie jeszcze trochę. Przyjdzie czas, że jego dzieci dokopią ojcu i będą się go wstydzić. Tak się to zazwyczaj kończy. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. A pazernego księdza bynajmniej nie bronię, bo to wstyd i hańba za wszystkie usługi wyciągać rękę i strzyc bezlitośnie owieczki.
dla tego typu członków sekty diecezjalnych2021.07.10 14:34
Rok przymusowych rekolekcji u kamedułów na derce. Przerażenie budzi fakt bezkarności tego typu wypierdów.
ErinPerin2021.07.10 14:14
Miejsce zdemoralizowanego Terlikowskiego jest na frondzie, czyli n śmietniku
fghjh2021.07.10 13:49
Terlikowski za ile świetoszku sprzedałes sie okupantom, że tak od rzeczy gadasz.
hhhh2021.07.10 13:48
terlacza zdrajce wygnac z Polski i wykreslic z Kościoła
Portofino2021.07.10 13:43
Terlik, czy ty nie znasz żadnego zdemoralizowanego rabina?
Leo2021.07.17 16:20
A to rabin chciał wydymać człowieka w żałobie wypełniającego testament czy ksiądz?
Częstochowska Fabryka Chujozy2021.07.10 13:18
800 PLN za papier! Rozumiem, jak by zażądał 30 zł, bo musi wyjąć długopis czy włączyć komputer i drukarkę.
Albert2021.07.10 13:23
Swoją drogą powinni się już unowocześnić i tego typu wiadomości przesyłać emailami a nie papierkami między parafiami.
Anonim2021.07.10 12:58
To jest prawdziwy obraz polskiego kleru niestety, miałem podobnie jak mi zmarł ojciec, po jego pogrzebie już nigdy moja noga nie postała i nie postanie w tej zgniłej instytucji.
Viva2021.07.10 16:35
kłamiesz baranie te gadki to u was lewaków codziennosc
Hej matematyk2021.07.10 12:34
Powiedz mi czy 2+2 to ZAWSZE = 4?
Anonim2021.07.10 12:59
Zależy jak zdefiniujesz jedynkę :D
Polak Katolik Alkoholik2021.07.11 9:50
Nie zawsze. Np. 2 litry spirytusu plus 2 litry wody, nie dadzą mi 4 litrów wódki. Albo 2 litry żwiru plus dwa litry wody też nie dadzą mi 4 litrów mokrego żwiru.
Piotr2021.07.10 12:32
Jej, jej, jej - zradykalizował się ten Terlikowski, zradykalizował... Zawsze wiedział kogo wolno kopać, ale teraz to już przechodzi samego siebie. Czym to skończy?
matematyk2021.07.10 12:11
Panie Terlikowski, tu komentarz jest zbędny, bo sprawa jest oczywista. Mam jednak wrażenie, że Pan i kilku Panu podobnych z nadgorliwością wychodzicie w takich sytuacjach przed szereg, jakbyście chcieli powiedzieć ,,my jesteśmy z tego lepszego Kościoła, tego buca, u nas nie chcemy". Chrystus Pan powołał Kościół, w którym jednym z Apostołów był Judasz. Nie się Pan nie gorączkuje. Bo czasem też trzeba przyjąć na twarz od wrogów Kościoła. Gwarantuję Panu, Pan to zresztą dobrze wie, że nasz Mistrz przyjął stokroć więcej. Proszę spojrzeć do dzisiejszej Ewangelii, tam będzie miał Pan wyjaśnienie.
admin2021.07.10 13:20
Terlikowski dąży za mamoną, Bóg to mamona, on już nic więcej nie czuje, jest gorszy jak Tusk i jemu podobni.
anna2021.07.10 14:05
przecież musi zarobić na te wszystkie wycieczki
Wstyd i hańba2021.07.10 11:40
kolejny odnowiciel moralny Europy, ten człowiek służy Bogu czy mamonie???
Sto procent racji!2021.07.10 11:38
Rok przymusowych rekolekcji u kamedułów na derce. Przerażenie budzi fakt bezkarności tego typu wypierdów.
Jim2021.07.10 12:49
Też pomyślałem o Kamedułach. To jest dobre miejsce dla weryfikacji powołania
admin2021.07.10 11:31
Terlikowski doradca tvn. Jakim prawem chcesz pouczać kogokolwiek skoro sam jesteś zdrajcą. Gdyby to był każdy inny ale nie ten Terlikowski który jeżdził po miastach i sprzedawał książki o aborcji, teraz zaś jest za aborcją, bo pracując dla tvn inaczej by go nie zatrudnili. Bóg i tak cię ukarze.
Anonim2021.07.10 11:09
PiSdzielce i prawiczki jadą po Terlikowskim, bo przecież tak lubią, jak ich kleruchy dymają w dup.sko na każdym kroku, a ten bezczelnie śmie wyrywać ich z tego błogostanu...😁😁😁
admin2021.07.10 13:22
Terlikowski jest taki jak ty, najpierw dymał katolików teraz takich naiwniaków jak ty. Świadczy to o twojej małej główce.
BBBetonek2021.07.10 10:49
TT nie tylko tym "komentarzem" dołancza (dołącza) do grona komentatorów-patriotów z tvn
rebeliant2021.07.10 10:48
Ty judeochrześcijańska c h u j o z o precz ci od mioteł i od ludzi wykonujących pracę tym narzędziem !!!
Oko2021.07.10 10:35
Z komentarza T. Terlikowskiego wynika, że może on być również autorem tasiemcowych komentarzy na " Frodzie" o kiju od bardaszanej szczotki do terapii dla kleroruchaczy.
ZERRO2021.07.10 10:25
Kandydaci do kapłaństwa muszą być źle formowani w seminariach, że po ich zakończeniu gwałcą dzieci i wyłudzają pieniądze.
Anonim2021.07.10 12:09
Sześć lat prania mózgu i takiego pazernego gnoja wyświęcili????
espada2021.07.24 12:56
Widocznie nigdy nie mial wiary, tylko kochal kase...
YORK2021.07.10 10:25
Slabo slychac proboszcza , mnie sie wydaje ze to manipulacja.
Polexit2021.07.10 10:20
Panie Terlikowski, materiał o księdzu 800 został zrealizowany przez onet, powieliła go wp.pl, a dalej fb. Ja, w przeciwieństwie do pana, nie mam żadnego zaufania do ww. mediów. Żeby oskarżać to trzeba być prokuratorem, a potem sędzia, a pan jesteś ... !
admin2021.07.10 11:33
Terlikowski to zdrajca Boga pracuje dla tvn i walczy o kasę. Mamona go zupełnie ogłupiła. Bóg i ksiądz to dla niego jak dla każdego lewicowego. Nawet z SLD są bardziej wierzący niż on.
PILNE!2021.07.10 10:09
Stawki spadły. Dawniej dobrodzieje ostatnią krowę by biednym ludziom zabrali. O koszuli nie wspominając. Są bezwzględni. Wielki czas przestać płacić im z podatków. Kasta basta!
WydalićZPolskiHordyKleruKatolickiego2021.07.10 10:06
Polski kler. Od proboszcza z zadupia po biskupa w pałacu. Buta, pycha, bezczelność, chciwość, znieczulica, pogarda, wyniosłość. Całkowite wyrugowanie z Polski hordy 55.000 (pięćdziesiąt pięć tysięcy!) klero-pasożytów jest warunkiem koniecznym dla odzyskania pełnej suwerenności państwowej i odnowy moralnej narodu.
Anonim2021.07.10 10:18
Broniłem ich bardzo długo! Ale przyznaję rację. Tak daleko jednak bym nie szedł. Żadnego finansowania z kieszeni podatnika. Tyle wystarczy. Jak ktoś chce dawać cwaniaczkom niech daje, na tym polega wolność.
katolicka deratyzacjka Polski2021.07.10 15:33
Kler to serce polskiej kultury. Komuchy won za Don.
Maciej Piwowar2021.07.10 9:55
TOMASZU T.BYŁY PROPAGANDZISTO ,,katolicki">>> ILE BIERZESZ ZA ARTYKUŁ????????????? Czy za FRYKO PISZESZ ??????? Pytam Tomaszu z czego ma opłacić światło ,ocieplenie ,utrzymanie Siebie ,ITD??????? Mana z Nieba Nie Poleci. Ot Tomaszu przypominasz tzw ,,kapłanów polskich patriotów"wylizujący ,,WŁADZY?" podogonie Bucha,cha,ha. Resztę sobie dośpiewaj.
rabin2021.07.10 9:29
Gudłaje przypominam wam ze sabat jeszcze sie nie skonczy trzeba nad wami odprawic rytuał kapparot .Opętał was demon bolszewi
Andrzej2021.07.10 9:28
Pewnie w czasie rozmowy z biskupem ksiądz został pouczony, że bardziej musi zwracać uwagę na to, czy ktoś go nie nagrywa.
Anonim2021.07.10 10:19
Nie inaczej hehehehehe tez tak myslę:) "Biskup zna tę sprawę i na spotkaniu z proboszczem surowo upomniał kapłana. Do takich scen nigdy więcej nie może dochodzić":)
Palestyna2021.07.10 9:26
Nigdy nie lubiłem tego miglanca w nim jest żydowski fałsz
katolicka deratyzacja Polski2021.07.10 15:34
A co innego ma byc w Zydzie ?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.10 9:20
klechy mają tyle wspólnego z bogiem i jego nauczaniem co marta kaczyńska z wiernością małżeńską!
BBBetonek2021.07.10 10:34
a co tu pani Marta ma do rzeczy, podeprzyj się autorytetem tusska, który dla ludzi pokroju tego księdza mógłby być niedoścignionym wzorcem zła
katolicka deratyzacja Polski2021.07.10 15:35
Komunisci to nie sa ludzie,won za Don,scierki pokrwawione od krwi ofiar.
Anonim2021.07.10 9:18
Ten pazerny proboszcz to jest gęba kościoła w Polsce. Sorry, nie kościoła, tylko sekty PiSdzielsko-radiomaryjnej, w którą został przekształcony. 🤢🤮🤮🤮