04.04.18, 12:40

To byłby profetyczny znak! Paweł VI patronem nienarodzonych?

Encyklika Pawła VI, Humanae Vitae uwypukla godność osoby ludzkiej od narodzenia do naturalnej śmierci. Proces Beatyfikacyjny i kanonizacyjny tego papieża opierał się o cudowne uzdrowienia dzieci, będących jeszcze pod sercami matek. Dlatego też nowy święty będzie prawdopodobnie patronował nienarodzonym dzieciom.

‘’Paweł VI może być powoływany jako obrońca wschodzącego życia’’- powiedział br. Antonio Marrazzo, postulator procesu kanonizacyjnego.

Przypadki, które Kościół uznał jako cudowne uzdrowienia dotyczyły uzdrowień płodów. Oba były bardzo podobne. Matkom proponowano aborcję z powodu wielce prawdopodobnego poronienia lub niepełnosprawności dzieci. W obu przypadkach diagnozy lekarzy nie sprawdziły się.

W notatce postulatora kanonizacyjnego można przeczytać, że w 13 tygodniu ciąży Pani Vanna Pironato została przyjęta do szpitala powodu upływu płynów owodniowych. Nie zgodziła się na aborcję. Pomimo nie polepszającego się stanu zdrowia, została wypisana ze szpitala po pięciu dniach. Pironato nadal traciła niezbędny dla płodu płyn razem z krwią. Jednak udało się jej donosić ciążę. Urodziła normalne, zdrowe dziecko.

mj/cna