21.02.18, 17:40Screenshot Youtube

To już druga w tym tygodniu antypolska akcja w sieci

Nastąpiła masowa dystrybucja, która przypisuje Polsce odpowiedzialność za Holokaust” - stwierdza Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Kierownik projektu INFO OPS w Fundacji Bezpieczna Przestrzeń informuje, że od wtorku prowadzone są dwie kampanie mające na celu negatywne obrazowanie Polski w kontekście wydarzeń mających związek z nowelizacją ustawy o IPN.

W mediach społecznościowych prowadzona jest antypolska akcja; największa tego typu w tym tygodniu”

- dodaje Basaj.

Podkreśla, że nie wiadomo kto zaangażowany jest w ich dystrybucję, jednak pewne jest jedno – są skierowane i promowane przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

Kierownik INFO OPS podkreśla, że pierwsza z kampanii rozpoczęła się już we wtorek, kiedy to promowano tam hasztag „polishdeathcamps” - „polskie obozy śmierci”. Dystrybuowano go w sposób masowy przypisując Polsce odpowiedzialność za Holokaust.

Co ciekawe – do akcji nie był dołączony żaden link czy też film. Mimo, że nie znana jest jeszcze skala kampanii – Basaj jest pewien już teraz, że była to największa kampania przynajmniej w tym tygodniu.

Jak podkreśla Basaj – obie kampania „wpisują się w zbieżną narrację, natomiast, na chwilę obecną, nie mają ze sobą związku technicznego”.

 

Trudno nie zadać sobie pytania – komu mogłoby tak bardzo zależeć na psuciu wizerunku Polski za oceanem?

dam/PAP,Fronda.pl