19.05.21, 19:24Fot. screenshot - YouTube

,,To krok w dobrą stronę’’. ZPP ocenia Polski Ład

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprezentował swoje stanowisko ws. zaprezentowanego w sobotę przez Prawo i Sprawiedliwość Polskiego Ładu. Związek pozytywnie ocenia podniesienie kwoty wolnej od podatku i większą swobodę w budownictwie, ale wymienia też pewne minusy programu, zapowiadając złożenie własnych propozycji.

Rozpoczynając swojego stanowisko Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaznacza, że na obecnym etapie trudno jest jednoznacznie ocenić zaprezentowany przez partię rządzącą program nazwany Polskim Ładem, który w zamyśle ma pozwolić polskiej gospodarce podnieść się z pandemii wywołanej koronawirusem i zakopać przepaść pomiędzy Polską a bogatymi krajami Zachodu.

W ocenie ZPP zdecydowanie pozytywną częścią programu jest propozycja podniesienia kwoty wolnej od podatku.

- „Skokowe podniesienie kwoty wolnej i to – jak deklaruje się w Polskim Ładzie – dla wszystkich podatników, to krok w dobrym kierunku”

- podkreśla Związek.

Minusem w ocenie ZPP są z kolei zmiany dot. składki zdrowotnej.

- „Jedni na tym programie zyskają, inni – nie będący wcale, jak się to przedstawia w części oficjalnych narracji, jakąś wąską grupą najbogatszych – stracą. Co prawda do tej pory nie znamy szczegółów „ulgi dla klasy średniej”, która ma zniwelować niekorzystne zmiany w opodatkowaniu osób zarabiających w przedziale 6 – 11 tys. zł miesięcznie, ale możemy już chyba stwierdzić, że stosunkowo szerokie grono specjalistów i menadżerów na proponowanych zmianach straci”

- czytamy.

Kolejnym plusem natomiast zdaniem Związku jest zapowiedź wprowadzenia możliwości budowy domu do 70 m2 bez zezwolenia. Związek przekonuje, że może to „doprowadzić do istotnego ograniczenia problemu mieszkaniowego na wsiach i w mniejszych miejscowościach”.

- „Zdumienie budzi fakt, że akurat ta propozycja spotyka się z radykalnym sprzeciwem części komentatorów. Głosy krytyczne wobec tego pomysłu odczytujemy jako przejaw podejścia opartego na braku zaufania do rozsądku Polaków i niezrozumiałym przekonaniu o tym, że bez wyraźnego wskazania urzędnika osoby budujące tego rodzaju domy nie pomyślą np. o ich elementarnej estetyce, czy dostępie do mediów lub kanalizacji”

- przekonują autorzy.

Podsumowując swoje stanowisko ZPP pisze:

- „bardzo dobrą stroną Polskiego Ładu jest obniżka klina podatkowego dla dużej części podatników. Jest to realizacja postulatów podnoszonych od wielu lat i w tym zakresie (podniesienia kwoty wolnej i waloryzacji drugiego progu podatkowego) należy poprzeć propozycje zawarte w dokumencie. Niestety, zaproponowany sposób finansowania tej reformy (de facto przez redystrybucję od jednoosobowych działalności gospodarczych i lepiej zarabiających pracowników) jest niemożliwy do zaakceptowania. ZPP będzie proponował w tym zakresie alternatywne rozwiązania, mniej dotkliwe dla klasy średniej”.

- „W szerszym sensie niepokoić może tendencja do stymulowania strony popytowej gospodarki (zwłaszcza w kontekście konsekwentnie rosnących płac i znaczących środków, które w najbliższych latach trafią do Polski z budżetu UE i z instrumentu na rzecz odbudowy) i postępującej centralizacji. W Polskim Ładzie brakuje w naszym przekonaniu zwrotu ku deregulacji i uwolnieniu potencjału kapitału prywatnego w zakresie świadczenia usług publicznych”

- dodaje.

kak/zpp.net, DoRzeczy.pl

Komentarze

tymczasem poza waszą bańką2021.05.20 13:01
Premier zdradził, że umorzenie części kredytu będzie przysługiwać tylko na dzieci, które urodzą się po wprowadzeniu programu. - Nie możemy odnosić tego programu do kogoś, kto już jest w danym stanie, ponieważ wobec tych osób stosujemy obecnie wszystkie inne polityki - 500 plus, 300 plus, albo wiele innych ulg. Punktem startu programu jest data przyjęcia ustawy i całego schematu regulacyjnego - wyjaśnił polityk.
HGGA2021.05.20 11:54
ZPP - naczelni rabini w Polin, którzy planują jak wynarodowić naród, aby mieć więcej niewolników w fabrykach.
Krakus2021.05.20 10:12
"Polski ład", tymczasem inflacja w Polsce galopuje najbardziej w Europie - https://www.wykop.pl/link/6112849/inflacja-w-polsce-najwyzsza-od-20-lat-eurostat-pokazal-nowe-dane-koniec/
Eli Barbur2021.05.20 2:55
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie wylatują dzieciaki, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
Andrzej Łabędź2021.05.19 22:49
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące Izraela walczącego bohatersko z barbarzyńską zarazą palestyńską w Strefie Gazy. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici wycinani są szybko i bezlitośnie.
matis89-katolik marzy żeby jakiś żyd go wyjebał,2021.05.19 20:19
ale nie taki zwykły żyd jak on sam, ale taki z pejsami do ziemi. Żeby mógł go za pejsy złapać i ruchać
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!!!2021.05.19 20:20
Niemcy i Holendrzy! Ale my nie!
Ich bin Deutscher2021.05.19 20:29
und sehr stolz darauf!
Prawda2021.05.20 6:21
Verpissdich świnio z odzysku!
Tymczasem poza waszą bańką2021.05.19 20:17
-Ten plan nie uwzględnił tego, że przedsiębiorcy przez 14 miesięcy żyli i funkcjonowali w czasie pandemii - krytykuje Hanna Mojsiuk. - Niektórzy się zadłużali, inni notowali wielkie straty, inni funkcjonowali świetnie i planowali rozwój. Czy można od wszystkich wymagać tyle samo? Nie. Gospodarka została potraktowana tu jak jednolita sfera, z której można wciąż czerpać. Mam głęboką nadzieję, iż rząd przemyśli to, że przedsiębiorcy to nie jest niewyczerpalne źródło pieniędzy na realizację programów socjalnych. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27101225,nie-jestesmy-zrodlem-pieniedzy-dla-socjalnych-programow-jak.html
katolik2021.05.19 20:16
Najbardziej smieszne jest to, ze kłamstwo Nowego Ładu jest rozpatrywane jako mądra rzecz i wszyscy się pochylaja nad każdym słowem SSPIS, a to zwykłe oszustwo, zamordyzm i śmierć jakie serwuje Polakom SSPIS. SSPIS jest w zmowie i wykonuje zadania masono- nazisów jednego swiatowego rzadu. Gupi Polacy
Detonator2021.05.19 20:07
Dobra robota, człowiek dobrej roboty.
Smutny koniec parcha2021.05.19 20:02
Wyschnięty, bo go nowotworek toczy gudłajek Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółkłej skóry, aby "zaistnieć". .... Smutny koniec parcha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze, z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy.
Zarabiaj na Crypto prawdziwy Hajs Poradnik2021.05.19 19:55
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.19 19:55
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców to taka sama partyjna przybudówka PiSdziaków jak "niezależna" solidarność...
matis892021.05.19 19:37
Jeżeli plandemia jest gigantycznym przekrętem to tym bardziej Nowy Ład NWO serwowany na bazie plandemii przez szatanistyczny PIS.
katolik2021.05.19 20:12
ale gupi ludzie, przedsiębiorcy rozumu nie mają ,liczy się kasa i tak Polacy sami sie sprzedaja za kasę, smierć poszczepionkową i niewolnictwo