22.04.21, 08:55Screenshot Youtube

Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich! Kto wydał zgodę?

Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich, pożar na nielegalnym składowisku odpadów oraz bezczynność instytucji publicznych. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” podążają tropem niebezpiecznych odpadów zalewających gminy w zachodniej Polsce. Dlaczego działania urzędników są nieskuteczne wobec fali toksycznych śmieci? W jaki sposób przedsiębiorcy unikają odpowiedzialności za niezgodne z prawem składowanie odpadów? Dlaczego badania, jakie substancje są naprawdę składowane na wysypiskach, są nieskuteczne? Kto wydaje zgody na ich gromadzenie? Dlaczego mimo wielokrotnych interwencji mieszkańców i próśb o pomoc, toksyczne odpady nadal zwożone są na składowiska? Toksyny zalewające nasz kraj, bezbronni mieszkańcy i nieskuteczni państwowi oraz samorządowi urzędnicy, którzy przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością. To wszystko w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.

Komentarze

chłopka2021.04.22 10:50
A kto wydał zgodę na przywiezienie z portu setki tirów toksycznych śmieci po rozładunku australijskiego statku i zakopaniu ich w Szczejkowickich ( obok Żor ) lasach ? No kto ? Kto wydał zgodę na zasypywanie legendarnych , jedynych w Europie jarów wokół Jastrzębia Zdrój nielegalnie nocą przez różne firmy. No kto ? A rządziło i PO i PiS . Komu mamy zakopać łeb w tych toksynach ? Pytam ...........komu ? Komu mamy wsadzić w gębę banknoty i kazać żreć aż do pęknięcia bebecha ? Komu ?
chłopka2021.04.22 10:54
Nie setki Turów a setek . Źle mi się napisało .
Grizzly2021.04.22 9:45
... a kto ma tam władzę w samorządach? POKO POwszechna KOrupcja!
Izydor2021.04.22 9:34
Każdy głupi wie i widzi że bez łapówek i korupcji urzędasów i samorządowców tego procederu by nie było , koperty i kasa robią swoje.