18.05.19, 13:51fot. screen Telewizja Republika

Tomasz Terlikowski: Winę ponoszą Ci, którzy kryli przestępców

Od jakiegoś czasu słyszę, że film Sekielskiego czy szerzej ujawnianie skandali seksualnych w Kościele to element walki z Kościołem, starcia cywilizacji. To niewątpliwie jest prawda. Tyle, że winę za to ponoszą - przynajmniej po naszej stronie - ci, którzy przez lata spraw nie załatwili, nie posprzątali, kryli przestępców, udawali, że nie ma problemu, chowali głowy w piasek.

Tylko ktoś kompletnie pozbawiony wyobraźni mógł myśleć, że scenariusz, który pozbawił autorytet Kościół w Irlandii czy USA nie zostanie zrealizowany w Polsce, jeśli tylko będzie ku temu okazja. Tylko ktoś bez wyobraźni mógł sądzić, że jeśli sami nie załatwimy sprawy, to nikt nam jej nie wyciągnie. Jest oczywiste, że jeśli w debacie publicznej (czy w starciu cywilizacji) przeciwnik znajdzie słaby punkt to wykorzysta go do końca. I to się właśnie dzieje.

Udawanie, że jesteśmy nieskazitelni, że nic nie mamy sobie do zarzucenia, że to tylko ataki jest oddawaniem mu pola, poddawaniem walkowerem być może najważniejszej walki współczesności. Gdy widać, że przegrywamy trzeba się przegrupować, naprawić to, co jest rozwalone, oczyścić szeregi, a nie występować przed kamerami i śpiewać, że „nic się nie stało”, bo murarze też molestują, albo powtarzać, że to wojna. Tak to wojna, ale za to, że ją teraz w tej sprawie przegrywamy odpowiadają ci, którzy nic nie zrobili, by sprawy załatwić. To, że ta wojna przyjdzie było pewne, a zatem trzeba się było do niej przygotować, a nie teraz płakać, że wykorzystują przeciwko nam broń, którą dla nich przygotowaliśmy.

Komentarze

dumny Polak2019.05.19 8:21
Czy SB cja delegując zboczeńców, pedałów, pedofilów do seminariów, aby mieć tam, a później w kościele swoje wtyki, swoich ludzi o tym nie wiedziała? Dlaczego więc byli bezkarni? A co z niejakim Turowskim z otoczenia JPII?
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.05.19 7:34
miał być kapiszon a jest bomba atomowa ćwoku
izydor2019.05.18 20:18
Terlikowski zamknij się wreszcie bo zaczynasz bredzić jak antykatolicki lewak.
Urszula2019.05.18 16:51
Tak to się zaczęło: https://www.wprost.pl/45898/Oskarzony-ksiadz-pedofil-z-Tylawy Ksiądz z Tylawy...."rozbierał je do naga, kąpał, spał z nimi w jednym łóżku, całował, pieścił po brzuchu i wkładał palce w pochwę. Jak na zeznania zareagowała początkowo prokuratura? Umorzyła sprawę. Kierujący nią wówczas, a dziś stojący na czele sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz tłumaczył na konferencji, że czyny księdza nie miały podtekstu seksualnego, że ksiądz masował dzieci po brzuchach, bo ma zdolności bioenergoterapeutyczne, że nie nosi to "znamion czynu zabronionego". Odpowiedzialni są biskupi, ale odpowiedzialny jest również komunistyczny prokurator Piotrowicz.
Tytus2019.05.18 15:26
Proszę, proszę jaki z Terlikowskiego wylazł Inkwizytor. Czemu Terlikowski ,skoro z ciebie praktycznie zawodowy katolik, tak dzielnie z pedofilią w Kościele nie walczyłeś przed filmem Sekielskiego? Czemu choć masz kontakty w PiSie nie domagałeś się od Kurskiego puszczenia filmu Latkowskiego pt. Pedofile? Z innej lecz sąsiedniej beczki - czemu skoro tu pisujesz i masz wpływ jakiś na redakcję Frondy (kiedyś duży) nie zajmiesz się antypolskimi i antykatolickimi prowokacjami, które stale pojawiają się wśród komentarzy? Tu sam odwracasz głowę od problemu prowokacji, a w Kościele piętnujesz takich co tak jak ty postępują...nieładnie.
Urszula2019.05.18 16:32
"Tu sam odwracasz głowę od problemu prowokacji, a w Kościele piętnujesz takich co tak jak ty postępują...nieładnie. " Ale o co siem rozchodzi? :D
Tytus2019.05.18 17:12
Chodzi o unikanie problemu dla... świętego spokoju, gdy ma się możliwości jego rozwiązania. Chyba, że prowokacje tu zamieszczane są za wiedza i zgodą redakcji Fronda np. dla zwiększenia klikalności (marny powód) lub na polecenie służb.
stara znajoma2019.05.18 14:36
Poliamorysta albo JPIII nie ma rozwiniętych organów płciowych mówiąc wprost "ni to ni owo". Ich preferencje to zwierzęta, np. kotom wyrywają zęby aby mogły im "robić laskę", albo "lecieć patelnie", albo jedno i drugie w tym samym czasie. Luźne tłumaczenie z Brockhaus Enzyklopädie. Poliamorysta, JPIII się przepoczwarza w andrzejhahn albo szcza sobie po nogach, ale to nikt inny a lesiu keller-krawczyk, sierpem obrzezane dziecię.
JPIII2019.05.18 14:18
Terlikowski jest najważniejszym ukrywaczem pedophilów. Przecież to on co chwilę przypomina słowa ped...ała wojtyły, który ukrywał pedophilów.
Moja Faja.2019.05.18 14:17
Wewnątrzkościelną winę moralną można przypisać hierarchom - nie tylko tym polskim. Jednak odpowiedzialnośc za bezpieczeństwo obywateli - a w szczególności dzieci - ponosi PAŃSTWO!!!! dysponujące instrumentami i aparatem do ujawniania przestępstw i sprawców oraz ich osądzaniu. I innych sprawców państwo ścigało sprawnie. Sutannowych wcale.
Arturo2019.05.18 14:04
ty miała być bomba a jest gniot z TW na czele
anonim2019.05.18 14:02
Mści się brak lustracji na początku lat 90-tych. Sporo tych zboczków było TW.